Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Povestile Ghetarului: Pe ape linistite...


Recommended Posts

Yuhahaha, yahahuuuhuhuhuhahaha, yahhahuyyyyaaaaa ...Baba KAPUT ...

Am primit zilele inapoi ...dar va doare mintea daca va spun ca emailul meu a ajuns de la VP of HR, la sefa mea, care mi-a tinut un speech despre cum toata lumea nu considera ca le merit dar nu se opun, prin urmare ea si-a asumat responsabilitatea deciziei si a hotarat sa imi dea zilele inapoi ....really ? Acum vrea sa-i multumesc dupa ce sapt trecuta mi-a spus ca nu i se pare corect, dar nu poate schimba politica companiei. Parsiva lumea asta, parsiva rau de tot ...

Cloantza Cotoroantza a fost complet sarita din schema si am reusit sa nici nu dau ochii cu ea, chestie pentru care ma felicit ...

 

Zikilescu, eu primul examen l-am luat cu brio, nota 10 cu 9 zile de concediu ... Asteptam carmetul frantzuzesc de note ...

 

Strumphi, mie imi place cum imbraci copilul cretz ...nu m-as fi gandit niciodata sa pun ciorapi lungi si pantaloni scurti peste ...dar ii sta foarte bine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 484
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata ghetar!

 

La multi ani Eva de Mcoca! Sa fii sanatoasa si sa cresti frumos!

 

 

Buflea, ce veste buna! Cum ai storcit tu baba! Super, you're the greatest!  [pk]

 

Eu.. Sunt bine, nu mai stiu cand am scris ultima oara, dar cred ca nu v-am povestit de "baba" mea. Care in ciuda calculelor e cu un an mai mare decat maica-mea, dar are o fata de 37 de ani, deci a facut-o la 19, deci nu e baba deloc. Boooon, acestea fiind spuse, sa va mai zic ca e foaaarte comica, vorbeste mult si aiurea, si intr-adevar jigneste dar fara sa-si dea seama. Vrea sa para extravaganta sau cu bani, dar e mai mult poleiala de pe rama tabloului de Van Gogh, nu stiu cum sa zic sa nu sune urat.

E originara din Orientul Mijlociu, asa ca am dat-o nitel pe spate zicandu-i cate ceva in dialectul ei, in clipa aia mi-am facut-o prietena. Ieri ma ruga sa imi notez retetele ei de kefta - o sa le pun si la ghetar, some daaaay.

 

Ma rog, babuta e checked - de gasca, artista, un pic zaluda dar complet harmless.

Fata cea mare care ma masura din picioare e BFF-a mea acum. (best friends forever). Se tine dupa mine prin casa sa ii mai zic nu stiu ce, si vorbim de Bac - al ei abia vine, al meu a trecut de mult. Si ambele fetite sunt niste copii foarte buni, si la invatatura si la comportament, si la cum se ajuta intre ele si amandoua pe mama... as vrea sa-i vad si pe ai mei asa cand or fi la varsta aia.

 

Iar exemenele mele... ieri a fost unul - brrr. Nu stiu daca e faptul ca sunt eu batuta in cap+ stresata + batuta in cap, sau pentru ca e extrem de greu la distanta, dar mie mi s-a parut foarte greu, si am scris mult mai putin decat colegii mei.

Si cand am iesit, bineinteles, adusa de spate, cu vantul batand in mine si un nor negru de ploaie deasupra capului, m-am gandit ca poate n-a fost o idee taman buna sa ma inscriu la distanta, sa stea copiii fara mine atata timp, sa -sa- sa...

 

Nu stiu. O sa vad azi cum decurge dupa al doilea.

 

Va pup pe toti, si va multumesc din suflet pentru urari!

 

O zi frumoasa!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aha...vesti bune de la Buflea. Bravo soro...s-a facut dreptate.

Acu' ai grija de tine, de voi...zile libere nu mai ai de boala [:)]

Cu sefa...las-o in prazu' ei...mai dar chiar toti sefii trebuie sa fie macar un pic nesuferiti? E in fisa postului?

Ziki, copiii nu patesc nimic, asa ca fa treaba buna acolo unde esti. Bafta multa in continuare!

Foarte, foarte frumoase pozele...strumphi, nu-ti fie teama ca ne incerci rabdarea...poze cat de multe! Pai daca ai cu ce...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata

Bufleo, brava!! cum necum ai invins.

Zikilescule, asa cum imi imaginam, povestile mai umflate decat realitatea. astept cu interes reteta de kefta, da???

ma duc sa ma uit la poze de sturmphilescu, ca pe Ioana o bifez usor, la vedere [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate Laura stie mai multe amanunte de la nunta, ca ea a vorbit pe viu cu vara-mea ...pacat ca nu va pot pune poze, sa vedeti ce frumosi sunt.

Mi se pare extraordinar ca niste tineri sa tina, fara jena, la traditiile din zona ...

 

Manuela nu mi-a povestit prea multe despre nunta, posibil nici ea sa nu fi avut multe amanunte in avans. Am inteles ca la Cluj a fost nunta. In  ultimii ani e o moda intre tineri sa nu se mai imbrace la costum si rochie alba, ci sa poarte costum traditional (mirii si parinti /nasi daca gasesc adepti ai ideii).  Am vazut sieu cateva poze. Frumosi tare toti [:)] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

strumphita, superbe locuri si mai ales superba fata ta! Multumesc ca impartasesti cu noi asemenea momente si poze frumoase! 

 

ziki, bafta mai departe! Tinem pumnii!!

 

elyda, superbe si pozele si locurile unde ai fost tu! Eu marturisesc ca din locurile vizitate de tine, nu am ajuns decat la Baile Herculane intr-o vara de studentie. Planul meu secret e ca la vara (daca iesim intregi la cap si cu ceva bani prin buzunare dupa santierul asta interminabil) sa conving barbatul sa plecam de capul nostru 4-5 zile macar sa vizitam frumusetile patriei. Multumesc pt poze! 

 

La noi azi in sfarsit e soare dupa 2 zile de ploi, vant si frig. Santierul inainteaza greu din cauza vremii. Copii sunt sanatosi, fara nici un chef de scoala si de teme dupa 4 zile de joaca la liber. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! [cit]

 

Desi mi-s treaza de vreo 2 ore, am stat la povesti si facut planurile pe azi cu Nick, e in concediu saptamana asta si nu stim incotro s-o apucam [:D] Vremea e cam nehotarata, ba ploua, ba soare, ba vant, ba iar soare.... pana la urma am spus sa mergem la muzee in Londra azi si lasam pe maine sau alta zi, castelele ce le mai aveam in plan. 

 

Ma bucur ca v-au placut pozele si o sa va mai arat, poate va fac pofta sa veniti la Londra si nu numai, prin imprejurimi... un castel, niste ruine...se gaseste!  [il]   [biz]

 

Buflea, tare tare ma bucur ca ai raspuns pozitiv si ai lasat-o pe baba fara replica!! Yeah baby!!  [pk]  [pk]  [pk]

 

Didi, nu am nici un aparat exceptional, e o vechitura primita cadou acum vreo 3 ani de ziua mea de la sot, Canon 450D parca e. As vrea eu unul mai nou, mai updatat, da` sa imi pun pofta in cui, ca e numa` vreo mie de lire!  [fri]  [alcool]

 

Bella, in general turistii merg la casa lui Sherlock si zona aia. Eu de exemplu nu am fost niciodata in muzeu, dar in zona de multe ori. Nick e mare mare fan Sherlock, ba si Sophia stie de el si mereu il pomeneste. Cand pierdem ceva prin casa si nu gasim zice sa il chemam pe Sherlock sa ne dezlege misterul  [:-)))]  [:-)))]

 

Laura, gata lucrarile la casuta? sau inca vremea nu va permite sa finalizati? asteptam pozele [il]

 

Rox, cred ca-s 2 sapt de cand te-ai congelat, se observa ceva sau te intreb saptamana viitoare? ori mai la vara ?  [soricel]

 

Ma duc sa hranesc copilu` si sa plecam, ca vad ca ne zambeste si ne ispiteste soarele!!  [hot]

 

Sa va zic o perla fresh de aseara [:D] ne chicoteam dupa ce am bagat-o in pijamale si spalat-o pe dinti , gata de culcare. Ritualul e ca primeste pupici de la tati si mami sta cu ea pana adoarme. O pupa Nick si Sophia se tine cu mainile de fund, e la vremea cand se descopera, numara cate maini, picioare, ochi urechi are... si tre` sa fie sigura ca e corect. Ii zice lui tac`su:

-I have a bottom! Do you have one too, daddy?

Nick :

- yes, I have one and it helps me bend over!

Sophia:

-mami do you have one too?

eu ii spun :

- yes, I have one and it helps me sit on it! [:D]

Sophia de colo atotsitutoare:

-it`s like a cushion!!!  [8D]  [:-)))]  [:-)))]  stie fata ca e mare si pufos !  [fri] [:I]  [soricel]

 

 

[inbaita]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Didi, nu am nici un aparat exceptional, e o vechitura primita cadou acum vreo 3 ani de ziua mea de la sot, Canon 450D parca e. As vrea eu unul mai nou,

 

hahaha, ce gluma buna :)))))

 

joi is 2 saptamani, eu nu vad nimic inca. am rabdare, ca altceva oricum nu pot face :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...