Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Povestile Ghetarului: Pe ape linistite...


Recommended Posts

Ha, am iesit din apatie si am dat in furie si nervi extremi.

 

1. am avut 2 molari cu carie intre ei, lucrati acu 5 ani. Mi-a cazut plomba, si apoi si ei. In decurs de vreo 2 ore. Nu mai am decat radacinile, nici macar un coltisor. Nu mai tin gura deschisa.

2. cred ca mi-a intrat ceva in ureche. Am un zgomot ca de spuma de baie ce se topeste, sau apa minerala ale carei bule se sparg in pahar. Si parca ar veni din afara urechii. Da' uite ca nu vine. Adica eu de felul meu am tinitus, acufene si toata gama simpatica, dar acum e cu totul altceva.

3. nu-s de ajuns alea 2?

====

 

Matza aia are tot ochii umflati si tot nasul infundat si tot nu deschide gura si tot doarme pe gatul meu. Nu stim daca mai e hipotermica pentru ca nu-i mai incape termometrul in gaura. Cred ca se strange.

Dar...

Cand am luat-o avea 320 grame (am gresit cand am spus  380). Acum 3 zile avea 260 grame. Azi avea 274 grame. Cu coada cu tot. Coada are 4 grame. [:-)))] Am cantarit-o separat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 484
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aqai, foarte fruoasa initiativa vostra..ach..si se vede verdele prin zona..

 

Karula, dar de ce ai fixat acelasi termin? de cand au fost planificate?

 

 

Daaaaaa, avem iarba verde, nici o frunza in copaci. la flri suntem la capitolul narcise si zambile afara, lalelele abia fac boboci.

 

e tot frig. Ieri am vazut insa o magnolie alba

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

viv, pune-ti in ureche un pic de apa oxigenata de la farmacie. s-ar putea sa scapi de zgomotele suparatoare din ureche. daca nu, rau nu-ti face.

nasol cu molarii. sa ne spui ce zice stomatologul, daca iti pune lucrare sau implant (pivot). si cam cat te costa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha, am iesit din apatie si am dat in furie si nervi extremi.

 

1. am avut 2 molari cu carie intre ei, lucrati acu 5 ani. Mi-a cazut plomba, si apoi si ei. In decurs de vreo 2 ore. Nu mai am decat radacinile, nici macar un coltisor. Nu mai tin gura deschisa.

2. cred ca mi-a intrat ceva in ureche. Am un zgomot ca de spuma de baie ce se topeste, sau apa minerala ale carei bule se sparg in pahar. Si parca ar veni din afara urechii. Da' uite ca nu vine. Adica eu de felul meu am tinitus, acufene si toata gama simpatica, dar acum e cu totul altceva.

3. nu-s de ajuns alea 2?

====

 

Matza aia are tot ochii umflati si tot nasul infundat si tot nu deschide gura si tot doarme pe gatul meu. Nu stim daca mai e hipotermica pentru ca nu-i mai incape termometrul in gaura. Cred ca se strange.

Dar...

Cand am luat-o avea 320 grame (am gresit cand am spus  380). Acum 3 zile avea 260 grame. Azi avea 274 grame. Cu coada cu tot. Coada are 4 grame. [:-)))] Am cantarit-o separat.

 

 

Cum mai sa-i masori coada separat? Asta e mortala!

 

ieri, alex in masina.

 

mom, miles and me (:D) found a dead worm on friday. We buried it and put a stone on his grave. Yesterday we went to look for the worm but it was gone

 

pai si ce crezi tu ca -a intamplat cu el? 

 

Copilul, serios si hotarat, cu ochelarii pe nas.

 

it turned into a zombie and went to eat other worms

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am un cantar mic electronic de bucatarie.

 

Prima oara am cantarit-o sa vedem daca merge, dupa ce venisem de la vet si stiam ca are 260 grame.

 

Ups! Pe cantarul nostru arata 256! Valeu, ce ne facem?

Ah, uite-i coada atarna afara din cantar! Punem coada langa pisica pe cantar. Aha, 260!

 

Apoi am luat pisica, am asezat-o langa cantar si i-am pus pe cantar doar coada. Doar asa de distractie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vivi, la farmacie exista un fel de spray cu apa cu sare pt urechi. Noi il folosim cu succes. 

 

Ce ghinion cu dintii , asta e cosmarul meu, in fiecare dimineata ii numar sa vad daca ii mai am pe aia cati ii mai am ....

 

Aqai, belea cu viermele zombie! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Matza aia are tot ochii umflati si tot nasul infundat si tot nu deschide gura si tot doarme pe gatul meu. Nu stim daca mai e hipotermica pentru ca nu-i mai incape termometrul in gaura. Cred ca se strange.

Dar...

Cand am luat-o avea 320 grame (am gresit cand am spus  380). Acum 3 zile avea 260 grame. Azi avea 274 grame. Cu coada cu tot. Coada are 4 grame. [:-)))] Am cantarit-o separat.

vivisor, in primul rind ca m am prapadir de ris (colegii alaturi de mine) citindu ti postarea...

 

acum sa te intreb: nu ai vreo problema de sanatate in zona gitului?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, bine ca s-a terminat cu bine…rar mi-a fost dat  sa intalnesc asa abuz moral, in sfere inalte

Io nu am inteles cine ti-a dat acceptul ( verbal?) ca poti sa stai linistita in spital si apoi si l-a revendicat?!

Alina de la Tulcea a scris..ca “baba” de la HR executa de fapt ceea ce vor sefii si asta s-a si confirmat acu. Saraca “baba” e tinuta acolo drept paravan sa se ascunda misei de ea.

Banuiesc ca avatajele salariale sunt exceptionale de sunt premise astfel de abuzuri..

 

Rufus, stiu ca am intalnit deseori in mesajele tale: sefi “rai”  sau “cine merge de placere la munca?!..” Mi se pare trist ca nu ai intalnit astfel de job-uri sau sefi:  Cred ca mi-ar fi greu sa imi pregatesc si copii pt viata ..

 

Ziki, esti super tare cu dialectal oriental.. [fal] 

 

..peste 5 ani vei uita tristea zilelor "mai 2014" iar copii vor fi mandri de mama lor

 

Aschiutza, nu am gasit pe landu meu (BW) dar luni sunt la scoala pt diverse (Leseprojekt, Elterngespräch) si intreb direct Directoarea..

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tora, exact la asta m-am gandit si eu cand a spus ca pisica se culcuseste pe gatul ei, dar nu am vrut sa ziceti ca am luat-o razna..Am citit si am vazut cateva emisiuni despre asta.Cica pisica simte cand undeva in corp e o problema si si se culcuseste acolo. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...