Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Povestile Ghetarului: Pe ape linistite...


Recommended Posts

Buna dimineata,

 

Of, laptopul meu a inceput sa scoata zgomot de rasnita. Banuiesc ca este de la ventilator. S-o fi desprins.

Trebuie sa-l duc la reprezentanta Lenovo sa-l verifice putin si sa-i puna un diagnostic.

 

Asta inseamna ca probabail or sa vrea sa intre si in el.

In afara de a schimba parola sau a o scoate (e aceeasi cu cea a contului microsoft), de a face sign-out din email si alte siteuri ce mai trebuie sa sterg? Si cum?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 484
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

aschiutza [pk] arati foarte bine , nu stiu care esti dar banuiesc ca tanti bruneta prin deductie Sherlockiana

Deductia s-a bazat pe ranjetul al mai mare?Sau mai fixat in pioneze?

 

Roxi, nuuuuu, noi stam intr-un oras mult mai mic si mai nasol pe langa. Si numai de 4 ani. Da acu 10 nu eramnoi asa de departe, daca ne stiam ne-am fi pututu intalni.

 

Vivi, eu as salva toate datele de pe calculator si poate as sterge pozele si filmuletele personale (mai ales cele cu fata). Iar daca ai ceva date de la servici, musai sa le stergi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare trist, pt ca nu as fi un model demn de urmat, atunci cand fac ceeea ce nu imi place, sau cand suport abuzul unui sef.

 

Da, ai dreptate. As fi facut altceva in viata, cumva n-am facut. Sefi abuzivi insa n-am avut...de fapt n-am prea avut sefi, dar cand au fost, au fost normali. N-am a ma plange.

De aceea am insistat si insist ca viitorul copiilor mei sa corespunda cat mai in amanunt dorintelor si aptitudinilor lor. Ioana, prima care si-a ales o meserie, a facut-o dupa pofta inimii si mai putin dupa alte ratiuni (financiare, de exemplu).

Adica pot fi un exemplu perfect...de "asa nu". [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei! Am a va zice la toti si toate cate ceva, dar n-am starea. Zic totusi lui Aschi ca sunt mandra ca sunt contemporana cu ea :)), o sa dau print la poza si cand ne-om vedea o pun sa lase si autograf.

Zikilottei, musai, ca imi plac la nebunie relatarile ei din tabara si mai vreau in fiecare zi!

Asa... Alex: am bifat si invatatoatea si educatoarele, suntem in grafic ba chiar peste :D

Si las Vivianei o idee de reciclare, ca e pacat de atata amar de material risipit...

 

post-1306-0-92937700-1399450748_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu pana cand am facut fata nu am avut absolut nicio carie. Un smalt puternic si destept.

Cariile mele incep din interior spre exterior. Asa ca de cele mai multe ori cand vine durerea caria e deja profunda sau dintele are nervii deja morti ca urmare a unei cangrene pe care nici nu am stiut ca o am.

 

Daca un molar trebuie sa aiba 2 sau 3 radacini ai mei vor avea intodeaunna 3.

Daca molarii de minte pot avea radacinile mai lungi si imbarligate ai mei vor fi sigur asa.

Daca mama m-a facut cu dinti mici apai si canalele sunt mici sunt subtiri - atat de subtiri incat cel mai mic sfredelus nu poate intra pe canal pana ce nu-l mai largeste.

 

 

Acum 10 ani m-am dus la prietena mea medic stomatolog sa-mi scoata o masea de minte. Cand mi-a facut anestezia, mi-a spart un vas de sange, am vazut alb in fata ochilor, mi-am pierdut constienta pentru cateva secunde. S-a speriat si ea si eu si nici maseaua nu a putut sa o scoata. Masea care era deja rupta si gaurita.

Era in parg de Craciun, am fost vanata pana pe gat in jos si am am avut niste dureri cumplite.

 

De atunci am o frica cumplita de tot ce inseamna anestezie.

 

Ca sa nu va mai spun ca salivez din abundenta si cand aspiratorul de saliva, sufla aer in cerul gurii imi vine sa vomit si ma mir ca pana acum nu am inghitit niciun instrument.

 

====

Viviana, esti sigura ca nu suntem surori ?

Eu cam asa cred ... cel putin la dinti ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Rufus, rezidenta nu stie ce vorbeste de fapt un implant bine pus cu un bonegraft ar trebui sa tina o viata, dar na acum depinde de dr. si de cum prinde implantul daca a prins e super

 

 

 Asta a fost primul lucru pe care l-am aflat despre implant (nu de la rezidenta, ea doar a confirmat): nu exista implant pe viata.

Zic si eu ce mi s-a spus...eu am fost tare dezamagit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karula, [:-)))]

 

A venit la frigider. Trebuie sa schimbe o piesa. Pana la sfarsitul saptamanii va fi reparat.

 

Era foaaarte dragut. 1,90, brunet, nas drept, ochi inteligenti, voce elevata. Pana-n 25-26. Fara verigheta.

Se intoarce cu piesa.

======

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralcat, in zona naostra sunt asa ca model, dar culoriile sunt ceva mai vii (cred ca la voi in zona e majoritar pe negru fota, nu? Asa am vazut pana acum in toate pozele). Dar pana la urma daca nu voi gasi de zona noastra, voi lua de  Campulung, ca e cea mai apropiata de a noastra (deja in Prahova nu mai e fota). 

 

Sa stii ca am vazut si pe grena si pe rosu, eu am ales-o pe negru sa mi se potriveasca cu mai multe ii ca am si pe alb si pe bej ba chiar si pe culoarea untului ... si negrul e mult mai versatil. Plus ca mai si subtie un pic ...stii tu fixuri de femeie care mereu trebuie sa fie mai slaba si mai slaba si din ce in ce mai slaba. ....

By the way, arati super bine, te-am admirat in poza de ziar, si daca intr-o poza d-asta luata la repezeala de departe arati fain, in realitate sigur arati mult mult mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata si de la noi.

 

Mi-am inceput ziua cu un mare gol in stomac, de dimineata a plecat si soacra de la mine, asa ca din acest moment sunt official singura pe baricade. Mi-e un pic teama, desi sincer nu stiu de ce, n-as avea motive sa nu ma descurc, dar e un sentiment ciudat sa stii ca n-ai voie sa dai gres cu nimic in urmatoarea perioada, ca o luna jumate cel putin (adica pana la vacanta fetelor) o sa fiu si mama si tata cu norma intreaga. Eu sper sa ma descurc, dar un ghimpe de indoiala tot am.

Ma bucur ca barbata-meu e ok in Anglia, de vineri incepe efectiv lucrul, acum era in plin proces de intrat in legalitate (toate formalitatile necesare angajarii, de la deschiderea de cont pana la obtinerea de NINO). Sa speram ca jobul va fi ok, si va rezista acolo 1-2 luni, spune el ca asta ar fi minimul necesar ca sa poata sa-l schimbe (pana ii iese NINO, pana incepe sa aibe rulaj bancar - desi n-am prea inteles eu care-I legatura rulajului bancar cu schimbatul jobului, dar ma rog). Plus ca daca va schimba jobul trebuie sa-si caute si alta locuinta, ca jobul actual vine la pachet cu cazarea, asa ca e neaparat necesar sa gaseasca un alt job semnificativ mai bine platit, ceea ce nu pare imposibil, tinand cont ca acum are probabil putin peste minimul lor pe economie (care nu se compara cu minimul romanesc, e cam de vreo 8 ori mai mare la ei).

In fine, sper sa se potriveasca socoteala de acasa cu cea din targ, si fiecare sa se poata tine de plan, el de job, si eu de copii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...