Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Povestile Ghetarului: Pe ape linistite...


Recommended Posts

Despre noi :

 

- barbatul e in concediu acasa si gradinareste de zor ...frate, dar numai iarba, nu ar pune si el o floare, o culoare ...seamana iarba, o taie in dungi, o da cu solutii sa nu o atinga buruiana si apoi nu ne mai da voie sa calcam pe ea, ca e tratata ...ieri a reusit sa cada pe cele 5 trepte de la intrarea in casa si s-a lovit la genunchiul ala cu ligamentul rupt. Asta ne mai trebuie acum, probleme cu el ...Tot azi se duce cu Alex la pediatru si ortoped.

 

Flavia e bine ...a descoperit si ea Lego Friends. Duminica a fost barbatul cu ei la cumparaturi de mancare si s-a intors fiecare cu cate un Lego ...si-a luat Flavia un vapor de am crezut ca in vecii vecilor nu il face ...3 zile a mesterit, atata rabdare are si e asa de organizataaa ...e superb vaporul ala, fac pariu ca nici nu o sa-l desfaca.

Alex in schimb, la el, toate Lego sunt gresite, el nu are toate piesele, unele nu i se potrivesc ...pai normal daca nu e atent ...i-am explicat de sute de ori ca nu exista asa ceva ...el si-a luat niste gandaci imensi pe post de Zombi, m-am gandit la Aqai ...daca greseste, nici macar nu se chinuie sa afle unde, incepe si modifica, face altceva si de aceea avem acasa o cutie cat un cufar plin de Lego ...Alex nu are nici o piesa de Lego terminata si expusa, toate sunt in cufarul ala ...

 

Eu, dupa ce am castigat razboiul cu Baba Cloantza, ma pregatesc de razboiul cu asigurarea ...curand incep facturile sa curga ...eu am de platit 20℅ din totalul lor, pana la un max de $3k, dupa care asigurarea plateste 100℅ ...cel mai problematic o sa fie cu ortopedul, care nu e in reteaua asigurarii, dar pt ca am ajuns la el prin ER, o sa fie platit un minim ...restul o sa vina la mine, eu o sa zic NU, ei o sa ma dea la collection ...si eventual vom ajunge la tribunal ...asta a fost un preview la noua "drama Buflea" care va apare curand pe ghetar ...ah, si nu e singura ...mai am una in lucru, si anume barbatul care ieri a fost la dentist si i-a spus ca are paradontoza si tb sa ii scoata niste dinti in valoare de $40k si sa ii puna implanturi de $20k

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 484
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pingiuni.

 

Daca ieri am lipsit, azi a fost o zi plina; dar mai am putin si o intind spre casa; ca ce-i prea mult strica [:D]

La noi pana acum cateva minute a plouat cu galeata; acum a iesit un soare de-ala de te orbeste; dar in zare se vad nori negrii, deci iar va ploua. Ca prea ne-am bucurat noi ca a venit caldura.  

 

Si Marcia a avut o perioada cand era inebunita dupa Lego; i-am luat tot ce aparuse la Lego Friends; le-am avut expuse pe o comoda cu etaj, dar cum se pune praful pe ele in draci, le-am bagat in cutii si la boxa cu ele. O perioada ma inebunise cu Lego Technic; alea sunt grele, dar le facea repede (cele mai complexe pe care le-a facut

sunt pt 16 ani ); asa ca pe dulapul ei de haine are masini de diverse marimi, elicoptere, excavatoare, avioane, tiruri si altele...mari rau ca baietii fiica-mea [batcap] dar mie imi place ca experimenteaza, nu e genul care sa se joace doar cu papusi (de fapt nici nu se mai joaca cu ele, dar nici nu le da...si are ft multe...asta pe langa ce am mai furat eu de la ea si am dat la tara)....cand ii zic sa dea ceva, imi spune ca nu vrea, pt ca le pastreaza pt copiii ei [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 nu e singura ...mai am una in lucru, si anume barbatul care ieri a fost la dentist si i-a spus ca are paradontoza si tb sa ii scoata niste dinti in valoare de $40k si sa ii puna implanturi de $20k

 

 

mai, mi-am scuipat cafeaua in ecran!!!

 

60,000 ????????????? pai ce, ii scoate toti dintii cu tot cu gingii????? 

 

de banii astia, ii faci ori in mexic ori in roamnia si biletul de avion ti se va parea o binecuvantare, pe bune!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Misto dentistu' ala, ce planuri face in gura lu domnu' Buflea...:))))

 

Aqai, da;)

 

Ziki hihiihi. Ce bine ar fi... eu inca visez

 

 

noi am ajuns la episodul 7... ne asteapta diseara. da' nu-ti povestesc inainte:) te las sa te bucuri in voie de ochii aia albastri/ violet ai lui ragnar :D

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pingiuni.

 

Daca ieri am lipsit, azi a fost o zi plina; dar mai am putin si o intind spre casa; ca ce-i prea mult strica [:D]

La noi pana acum cateva minute a plouat cu galeata; acum a iesit un soare de-ala de te orbeste; dar in zare se vad nori negrii, deci iar va ploua. Ca prea ne-am bucurat noi ca a venit caldura.  

 

Si Marcia a avut o perioada cand era inebunita dupa Lego; i-am luat tot ce aparuse la Lego Friends; le-am avut expuse pe o comoda cu etaj, dar cum se pune praful pe ele in draci, le-am bagat in cutii si la boxa cu ele. O perioada ma inebunise cu Lego Technic; alea sunt grele, dar le facea repede (cele mai complexe pe care le-a facut

sunt pt 16 ani ); asa ca pe dulapul ei de haine are masini de diverse marimi, elicoptere, excavatoare, avioane, tiruri si altele...mari rau ca baietii fiica-mea [batcap] dar mie imi place ca experimenteaza, nu e genul care sa se joace doar cu papusi (de fapt nici nu se mai joaca cu ele, dar nici nu le da...si are ft multe...asta pe langa ce am mai furat eu de la ea si am dat la tara)....cand ii zic sa dea ceva, imi spune ca nu vrea, pt ca le pastreaza pt copiii ei [:)]

 

 

eu nu stiu gama lego friends. noi suntem specializati pe lego starwars, chima si ninjago

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa ii scoata 4 sau 5 din cate am inteles.

Asa am zis si eu, ca atunci cand il da afara, sa plece in Romania si sa isi faca acolo toata lucrarea ...desi din ce am citit pe aici, mai bine isi pune placa si gata, de ce s-ar complica cu implant care sa dureze 10 ani ?

 

Daca isi pierde serviciul pana in iunie, poate ia si copiii peste vara cu el, vin si eu in August si pana in toamna ne musca cu dinti noi ...am ajuns ca Mikyyy, fac planuri finanicare pe tot felul de scenarii, dar sa stiti ca daca pleaca el si copiii peste vara, facem economie de la camps, plus dentistul de aici, plus eu raman libera la mare 3 luni ...numai vesti bune ...zambet.

 

Eu i-am spus ca sunt alaturi de el si cu dinti si fara, asta ca sa stiti ca nu il las ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

numa bine, bagi mixerul vertical in toate mancarurile si le servesti pasate :)

 

serios acu', mai, ce e la voi cu scorurile astea?

 

Marcia, ala e lego roz si discriminatoriu din sectiunea roz a magazinului :)?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...