Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Povestile Ghetarului: Pe ape linistite...


Recommended Posts

Alina, ce as vrea eu sa ma alint. Dar hainele mele zic altceva (mai, poza din profil nu va pun nici sa ma bateti, da inca arat gravida luna a sasea  [fri] ). 

 

Sigur, sigur te alinti [pup]

 

[si, independent de ceea ce ai spus tu, aschiutza]

Parerea mea e ca atat timp cat iti gasesti haine in sectiunea ' normal' (adica pana in 50 EU / 22 UK 24 USA - cred), more or less astea sunt alintaturi. Adica poate se mai poate slabi, aranja, tonifia etc cate ceva (vorbesc la modul general) insa nu e that bad. Chiar nu e [:)]

 

Bine, asta e filosofia mea. Sunt atat de multe femei care de ex. refuza sa mearga la mare ani intregi pentru ca inca au 3 kg in plus si nu simt ca au 'corp de plaja'. Mare pacat, zic eu [:)]

 

Nu suntem datoare nimanui cu o erectie [:D] [alcool]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 484
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Daaa, de asta mi-e si mie frica pe acolo, de conationali [:q] Asa multi sunt, la tot pasul? N-ai sanse sa-i ratezi?

Pe cuvant, am cosmaruri cu ei, mi-e frica, numai grozavii citesc, ba metoda bancomatul, ba nu stiu mai ce, ba vazusem o poza cu unii care-si trageau copiii pe strada cu cada pe roti [fri] ... si frate, metode de furat gasesc, la metode de a munci nu au inspiratie deloc! Parca ma vad cu unii din astia, vorbind "hai sa-i jefuim pe astia! Ok, da-le in cap! Pac! Acum ia-le banii..." [fal] . Daca mai citesc multe de astea, mai ca-mi vine sa stau acasa... Asa ca sper sa ma intorc intreaga de acolo.

 

In rest, da, sunt o gramada de vizitat, stiu... n-o sa avem timp si bani sa le vizitam pe toate...  Tocmai de asta am si zis sa mergem, ca sa vizitam, sa vedem si Disney-ul...

Stii cumva, la turnul Eiffel, sunt cozi de 1 zi intreaga? As avea vreo sansa sa scap mai usor? Ca de stat ore intregi, mi-e cam greu... pe de alta parte, as vrea sa urc...macar pana la et 2 pe scari, cu liftul ala de mult mai scump... conditie fizica am... sa vedem.

 

Ca preturi, da, mi se par mari, din ce am mai citit...

Monica, o sa fie superb! De vizitat e un loc extraordinar, daca tii nasul in sus, vezi istorie pura. Numai cand tii nasul in sus sa tii o mana pe geanta, e plin de "bulangii" langa "bulangerii", ceva de speriat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickky, bafta la Londra sotului! Tu te vei descurca cu fetele, sunt sigura! Stiu, usor nu-ti este, te inteleg.  [flo]

 

Buflea, stai ca m-a luat ameteala: pt scos niste dinti (aia afectati de parodontoza), deci extractii 4 dinti, 40k? Asta inseamna 40.000 $? Sau am inteles eu gresit? Ma duc sa citesc in urma, daca aberez, editez...

Cu 40.000 usd iti iei lejer o garsoniera intr-o zona buna, sau ap cu 2 camere intr-o zona mai muncitoreasca (in Bucuresti, in provincie iti iei doua).

Pai in RO, o extractie de dinte (dinte, masea, ce-o fi) variaza de la 100 lei la 400 lei, maxim, daca este ceva complicat... 1 $ este cam 3.2 lei, cam asa...

Hai implanturile inteleg ca-s scumpe, dar extractiile?????

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si mai am o nelamurire, daca tot vorbim de stomatologi.

De ce s-a renuntat la plombele de amalgam, care erau rezistente si tineau 20-25 de ani, sau poate si mai mult (vorba aceea, mureai cu ele in gura) cu plombele de compozit a caror durata de viata (din ce se vehiculeaza) este mult mai mica? De cativa ani, auzisem, 7-8 ani.

Nu inteleg, doar din ratiuni de marketing?? Pt castigul stomatologilor? Mie ca si pacient ce-mi iese in plus la schimbarea asta? Ca e mai estetic?? Ei si? Daca nu este estetic, ce are? Mai ales la maselele din spate, care nu se vad cand zambesti.. Mai problematici ar fi dintii frontali, care se vad, dar de obicei problemele mai nasoale apar pe la masele, la molari...

Se spune ca nici amalgamul ala nu era prea sanatos pt organism, caci continuea nu stiu ce, dar nu am auzit de nimeni sa fi murit sau sa fi patit ceva de la amalgamul ala... Oricum la cate E-uri suntem "obligati" sa ingurgitam...

Prefer amalgamul ala inestetic si sa ma tina o viata, decat ceva ultra-super si sa ma perind periodic pe la stomatolog pt refacerea plombei respective

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, la Paris eu una nu mi-as pierde jumatate de zi cu turnul. Am preferat sa merg sus la Sacre-Couer, nu astepti, ai o vedere faina (dar si un miros de pipi bestial). In timpul in care amicii mei au vazut turnul , eu am vizitat muzeul D'Orsey ca eram innebunita dupa impresionisti la vremea aia. Cel mai fain e sa te plimbi seara cu vaporasul pe Senna, sa calculezi timpul sa pleci pe lumina si sa te intorci spre inserare cand se aprind peste tot luminile.  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetita mea azi apare la tv, a avut un interiu la scoala la clubul de robotica e local [:)] inca nu au pus video il pun acusica pe forum sa imi vedeti mandretea si ea de abia asteapta sa se vada [bib]

 

 

 

eu de ieri ma doare capul , cred ca o sa formam clubul celor cu dureri de cap

 de la mada si strumphitza si eu binenteles, [pk] azi durerea mea de cap a atins apogeul doua injectii si ibruprofene si tylenol si diclofenac si.....nu mai pot imi plezneste capul [batcap] iar ficamea ma bombaneste intruna si nu am scapat maine are concert si am si musafiri si...am vraiste in casa [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rall,

 


Bine, asta e filosofia mea. Sunt atat de multe femei care de ex. refuza sa mearga la mare ani intregi pentru ca inca au 3 kg in plus si nu simt ca au 'corp de plaja'. Mare pacat, zic eu [:)]

 

Nu suntem datoare nimanui cu o erectie [:D] [alcool]

eu sant nesimtita aia cu cateva kg(care sant mai multe) in plus care nu refuza sa mearga la mare si merg la mare in fiecare an si inca ce mare , ba am gasit costume de baie care se potrivesc pe formele mele rotunjoare si ma simt sexi ca marlyn monroe [:)]  si ea nu era slaba bat ,

ba atunci femeile aveau ceva forme si nu erau asa de complexate, nu stiu de ce acum e moda slaba bat, simteam si eu nevoia sa vin cu complectare [flo2]

si eu zic ca e mare pacat sa nu mergi la mare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!

 

Cum am eu noroc de oameni buni, nu stiu! Bine, nici eu nu-s rea, dar am asa uneori lipici la niste oameni care sunt draguti cu mine fara sa ma cunoasca.

Vorbeam aseara la telefon cu fata ''babutei'' (cred ca ar trebui sa incetez cu babuta asta, ca am stabilit deja ca e mai draguta si mai subtirica decat mine!) - cand deodata, vine tanti, imi ia telefonul de la urechi, zor-nevoie, hai hai ca mergem sa ne plimbam sa vedem Bastille noaptea, cand se lumineaza podul. Nu poti sa refuzi asa o impingere de la spate, am fugit de bezmetica dupa geaca, imi adusese pantofii, mi-am insfacat geanta si am iesit. Eram eu, tanti si fata ei cea mica. Tanti ii explica lui fii-sa (amica mea din Irl.) la telefon, in dialectul lor, ca nu poate sa-i zica de ce mi-a smuls telefonul, pentru ca eu inteleg. Io eram deja din ce in ce mai in ceata. Ora fiind 10.00 seara, cand eu deja sforai si ma mut pe partea ailalta.

Mergem, fac o poza ametita de pe pod, tanti nu mergea deloc in pas de plimbare ba chiar ne zorea. Eu, in goana calului, imi uitasem ochelarii. Zic: pacat ca nu vad asa clar podu', luminile, apa, Sena... Tanti panicata toata ca nu vad eu nimic, si nu intelegeam de ce.

Ma rog, long story short, ma trezesc la o coada. La ce? La cinema, desigur.

A zis ca a vazut ca stau toata ziua si invat (nu stie si de ghetar, haha), si ca s-a gandit sa ne trimita pe amandoua stresatele la film...  [il]

How nice is that?! In plus, filmul a fost chiar dragut, Qu'est-ce qu'on a fait au bon dieu. E usurel si haios, cu niste actori frumosi foc! Vi-l recomand de duminica, asa, lejer.

 

Poza ametita:

post-100501-0-46931800-1399505178_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, rezultatele le aflu cand deja ma voi fi intors. (ce timp complicat). Cred ca abia peste o saptamana, doua.

 

Monica, nici eu nu mi-as pierde timpul cu turnul Eiffel, eu nu am fost decat o singura data in el, si aia impinsa de vara-mea, care era in vizita. Intr-adevar, acum 10 ani se astepta mult la coada, banuiesc ca in vara sunt multi turisti, nu cred sa se fi schimbat ceva, ca e la fel de stramt ca si atunci  [:)]. Poti sa te pozezi cu, langa, intre, in palma, ce vrei tu - nu e nevoie sa te urci. Da, se vede frumos de sus, dar... tu faci cum vrei. Oricum pana acolo ajungi, si va plimbati in parc daca e prea multa lume. Mergeti la galeriile Lafayette, poate la Luvru (dar se plictisesc copiii). Iar seara verisoara Aschi are dreptate - Sacre Coeur si Montmartre sunt romantico-fascinante. Mie mi se pare ca acolo a ramas cuibarit spiritul Parisului de acum 100 de ani, pe stradutele alea.  [il]

E singurul loc unde vreau sa ma duc maine, cand e liber, ca sa fiu sincera.

Bine, si la H&M dar deja am rupt vraja. Abia astept sa vad un H&M cu ceva in el. In Irl. sunt varza magazinele...

 

Noapte frumoasa tuturor. Aici e aproape 2.00 am si mie mi-a sarit somnul! Bine ca e liber maine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello ghetar.

E sunt cu treburi, invatat, vacanta s-a terminat, mai sunt 7 saptamanai de scoala ale Carlei si abia astept vacanta....

Ziki, aseara in cinstea ta m-am uitat la ultimul episod din GoT manacand chipsuri :D bafta la examenele ramase.

 

Vad ca vorbiti despre Paris si mizerie. Si mie mi se pare ca, in special in Paris si Londra, cu trecerea timpului ma simt din ce in ce mai putin bine. Ori eram eu tanara si neumblata cand le-am vizitat prima data, ori se mai strica treaba pe la ei. Acum 4 ani am stat o luna in Paris, locuiam din fericire intr-o zona curata (Levallois-Perret) dar cand mai mergeam cu fi-mea pe la "obiective" ma lua groaza.

Totusi acum mi-e dor de Paris (n-am mai ajuns de atunci), mi-e dor sa beau cafea acolo dimineata devreme, cand nu e nebunie pe strazi.... dac as putea sa ma teleportez doar o dimineata as fi mltumita.

Dar recunosc ca cel mai dor mi-e de Dublin.

Am calatorit cam putin in ultimii doi ani :(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...