Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Povestile Ghetarului: Pe ape linistite...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 484
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ei, dar in orice oras alegi unde poti merge si unde nu. asa in Londra am 8-10-12 obiective fara nicio taxa si pot strecura 2-3 cu taxa.

la pranz am mancat la Carluccio's super super bun si undeva in jur de 12-15 pounds, ceeace e tare decent.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

desigur, dar in afara de Londra in care alte orase ale Europei/lumii muzeele si galeriile sunt gratis ? [:D] 

 

eu imi aduc aminte ca acum 5 ani am fost eu singura din Ro pe banii mei si cu tot cu transport si cazare, plus mancare /transport/intrari obiective am cheltuit peste o mie de euro si nu am stat la 5 stele si nici nu am mancat la The Mandarin [:D] concluzie, Londra e scumpa, pentru mine, si acum cand locuiesc aici si inainte cand am fost simplu turist. Dar acum depinde si la ce ne raportam, adica venituri, ca una e sa dai 15 lire pe un pranz in Londra la un salariu de Uk si alta e cand vii turist din Ro sau alta tara si salariul e nici pe jumate sau chiar pe sfert poate?! anyway, nu o mai lungesc, eu te astept la Londra cat mai rapid, ca tot e ieftin si muzeele gratis [nebu] [:p]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a ajuns parfumul!!! Nu m-au pus nici sa platesc taxe/vama, desi eu ma asteptam sa le dau inca vreo 10-12 lire TVA? Oricum, me very happy!!! [olala] ...plus ca a venit amica mea din Ro si vine acusi sa imi aduca pachetelul cu ce am rugat-o pe sora-mea si covrigi!!! [pofticios]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare şi de la mine. 

 

Glimmer , nu cred ca mai exista locul ala descris de tine ! Succes la probat rochii. Noi am comis-o duminica, si noroc cu dl. Pana , ca nu ( mai ) rezistam :) 
 Ba da, ba da, există. Şi, în plus, conştientizez şi partea neidilică a chestiunii. Da' azi nu-mi mai e gându' la vacanţă. Nu că nu îmi mai e "poftă", da' nu mai visez, că mai am şi altele de făcut şi nici nu-mi place să fac acelaşi lucru tot timpu'.Iar cu rochia, cum ziceam, am trecut de faza cu probatul, am cumpărat deja, deci am scăpat de problemă (din nou, Ura!). Eu sunt rezistentă. Dealtfel nici n-am încotro. [:D] Că tot vorbiţi de obiective turistice, fără nicio legătură, vă spun că eu m-am băgat la dietă mai serios de săptămâna asta. Nu că aş datora ceva cuiva, şi aici fac o referire voalată la vorba lui Rall [:D], da' e vorba de cum mă simt io bine, în capu' meu mai ales, nu fizic neaparat. Aşa că mâine închei cu succes prima săptămână de dietă ceva mai strictă. În uichenduri nu ţin dietă. Nu e ceva de speriat, că nu vreau să dau jos decât 1,5 kg. Cred că la sfârşitul săptămânii viitoare voi fi gata. Ca să vedeţi ce preocupare am io acuma, pe lângă alte lucruşoare de-ale mele. Roxana, chiar dacă nu pare, să ştii că eu aştept cu interes rezultatele congelării.[:D] O zi bună în continuare! La mine devine din ce în ce mai bună pe măsură ce se apropie ora de plecat acasă.[:D] De aceea mulţumirea mea creşte în progresie de dimineaţa până seara.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt cei cu imprimanta color si chef de bricolaj cu copii:

 

 

 

(sub banerul cu pretri sunt de downloadat gratis)

 

Hmmm,ciudat cu linkul meu, face numai probleme....

 

 

Incercat inca odata  si nu merge sa il pun. Pacat, e distractiv. 

 

 

---------

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...