Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Povestile Ghetarului: Pe ape linistite...


Recommended Posts

A fost, prin urmare, o zi tare frumoasa, in care m-am simtit in elementul meu, ca pestele in apa. Asta e genul de casuta pe care am incercat sa o incropim in tara. Acum am regasit la prietenii cu pricina coltul meu de rai. Asta e "luxul" in stilul meu :)

La pescuit de salamandre sau sirene, dupa caz (si varsta)...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 484
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Karu, ce mandre frumoase ai tu acolo  [il] .

 

Roxana, v-am admirat pe toti trei (tu de fapt de ce dai banii pe congelat?). 

 

Elyda, casa din prima poza, e o casa privata? Asa de mult imi plac casele cu veranda  [il]  (mi-am permis sa salvez poza sa imi spal ochii cu ea, v-am mai povestit eu ca majoritatea arhitectilor germani habar nu au sa faca o casa frumoasa estetic? )

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Sunt atat de necajita ca nu-i zic decat Aalinei bun venit si o intreb daca mai traieste Pif Nebunul. Daca nu stie cine e personajul, revin ."

 

Karula, pe omu' asta nu- l stiu, da' mai e un nebun din Tulcea, Tudorel Nebunu' care tot apare pe la TV, in lipsa de subiecte reale.

Edit: ca sa citez din Karula, altfel nu m-am priceput.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karu, ce mandre frumoase ai tu acolo  [il] . Roxana, v-am admirat pe toti trei (tu de fapt de ce dai banii pe congelat?).  Elyda, casa din prima poza, e o casa privata? Asa de mult imi plac casele cu veranda  [il]  (mi-am permis sa salvez poza sa imi spal ochii cu ea, v-am mai povestit eu ca majoritatea arhitectilor germani habar nu au sa faca o casa frumoasa estetic? )

 

 

Este o casa din curtea mânastirii Lainici.Banuiesc ca acolo cazeaza oaspetii.Mi-a placut foarte mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina, Pif Nebunu' era in anii '80 "sef" pe ponton :D El ne-a facut un bors de stiuca delicios, gatit cu apa din Dunare: a luat o galeata, a scufundat-o "adanc", zicea el, si a pus in oala la fiert. Mi se increteste pielea pe mine cand imi aduc aminte... Dar a fost bun. Pif Nebunu' era plin de povesti, majoritatea pescaresti, deci gogomanii umflate, dar savuroase. Eu il suspectam ca se cam prefacea nebun, ca sa dea bine la audienta...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Haha, acum am vazut patura si matura din prima poza, perfect ca in reviste :))) De fapt ne-a plouat in reprize, si strangeam, intindeam, adaposteam, scoteam... Maturile, greblele, plasele de curatat lacul erau treaba copiilor :D Poze cu gradina de flori nu pun ca sunt uriase si mi-e lene sa ma mut pe computer sa le micsorez.

Dar mi-am adus aminte de Elyda ca de pe veranda casei se vedea artistic un deal verde, nu galben, e drept, cu o turbina infipta in el, ca si cum un copil o infipsese acolo in joaca si mai sufla din cand in cand in ea :)

Multumesc, Aschi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, frumoase si Cheile Dobrogei (pune mai multe poze, sa pice Karula pe spate). Eu le- am vazut mereu pe fuga. Si mereu era aglomerat tare.

Karula, cand am fost eu in Austria, (prin 98 , toamna:))), mare mi- a fost mirarea si greu am putut deosebi casa vacii de casa omului. Ne- a placut tare, Viena a ramas (alaturi de Istanbul) orasul preferat al lu' barbata-miu.

Insa casuta asta pare un pic altfel. Oricum, mie imi plac si alea cu muscate (?) la balcon si casa vacii alaturi (da, si asta avea flori).

Insa.. iti inteleg supararea:). Poate va puneti si voi ambatzu'.:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, mai, ciorba de peste "adevarata" asa se face, cu apa din Dunare. Am mancat si eu de multe ori. Cum nu s- or imbolnavi oamenii care si beau apa din Dunare (fiarta cica, da' are un gust groaznic), nu stiu. Bine, acu' e apa imbuteliata (la pet:)) peste tot, dar cu ceva ani in urma asa era.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...