Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Didi, multumim, pare atat de logic. Si filmuletele sunt delicioase, ca sa zic asa.

 

Am gasit si eu asta http://autodiversificare.blogspot.ro/search/label/1%20GHID%20de%20autodiversificare?m=1 googalind pe subiect. Am ce aprofunda de acum...

Citeste, tipa a tradus din aceeasi carte de care va spuneam si eu. Pe mine cartea m-a convins sa incerc pt ca explica totul f logic - de ex, de ce se recomanda diversificarea de la 3 luni (mamele se intorceau la munca), de ce sa nu-I distragi atentia la masa cu avionase si sa-I indesi mancarea pe gat ( tb sa fie atent/constient ce mananca, asa atie cand se satura de ex)

 

Cum spuneam, pt mine a avut sens teoria asta :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pregatit lada frigorifica pt a incepe sa congelez fructele de sezon. In felul asta, cand va fi nevoie, doar le decongelez si ii prepar compotel si piureuri. Cele din comert contin zahar pe cqre vreau sa.l evit macar un an jumate

 

Julia, si eu fac acelasi lucru cu legume, la fructe imi face maica-mea ceva compot fara zahar...gutui, pere si caise. Pana la 1 an merg pe alimentatie cat pot de bio...de la maica-mea din gradina si de la cunoscuti. Oua si carne clar numai de casa, daca nu am mai bine nu-i dau.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mancat capsune inca din spital. Nici prin gand nu mi.a trecut ca ar putea fi alergica fata, si am balotat,nu gluma. Apoi am mai mancat in trei rabduri, dar n.am observat nimic la fata. Pfiu!

Am citit ulterior ca provoaca alergii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

F frumoase filmuletule , iar Iulia o superba.

 

Baby, m-ai inteles gresit. N-am vrut sa spun ca e veche teoria de cel putin 6 ani :), ci ca ea nu e atat de noua cum ai sustinut. Acum e mai usor de comparat teoriile datorita accesului la informatie si, daca acum am aflat despre ele, nu inseamna ca sunt noi.

Fiecare are dreptul sa aleaga ce crede ca e mai bine pt copilul lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...