Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Eu nu mai rezist...in afara de plans nu mai stie nimic, ah ba da...sa ma suuzeteze pe mine si apoi iar sa planga. Copilul asta nu ma menajeaza deloc, dupa ce ca sunt cum sunt. In curand o sa renunt si la alaptat, o sa-l las sa planga, oricum nimic nu-i convine si plange infiferent de ce i-as face.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu vroiam sa alăptez pentru a-l calma pe bebe, pentru a dezvolta relatia dintre noi doi , nu prea ma intereseaza lm/lp. Creste mare si voinic cu amandoua . Dar vad ca nu ne intelegem deloc. Cu toate eforturile mele, bebe e mai plangacios, mai nervos, eu sunt cu nervii la pamant si a inceput sa ma agaseze cand ma suzeteaza, nu mai zic de durere.

Si cred ca devine din ce in ce mai dependent de dormitul la san si in brate. Azi noapte ne-am chinuit peste 2 ore sa-l adorm.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, 2 ore nu mi se pare mult. A mea ultimul somn il baga de la 20 la 21, iar apoi mai adoarme la 4 dimineatza. De doua sapt are programul asta si simt ca voi claca in curand. Am incercqt sa nu o mai las sa atipeqsca deloc pana la 1:30-2, dar papa, doarme 15 min si incepe sa scoata sunetele de fitze si sa se zvarcoleasca.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julia,2 ore am incercat sa-l adorm, adică urla. El era treaz de peste 4 ore. De la 9 azi-dimineata plange intr-una cu pauze de cat mananca si mai motaie putin la san.Si asa e ddeoicei.

DIdi, crede-ma ca nu am chef de nimic. Cand plec pe undeva si apoi ma intorc, ma simt mai nashpa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, sm mai scris și înainte: mai mult decât de lm bebe are nevoie de o mama calma. Dacă tu ești agitată îi transmiți și lui starea ta de agitație. În plus bb nu plânge fără motiv...poate fi de la colici, poate fi orice. ..plânge pt că așa știe și poate cere el ajutor. Știu că uneori poate fi frustrant plânsul ăsta fără motiv aparent, dar fii sigură că un motiv există. ..Înarmează-te cu răbdare, când nu mai poți încearcă să îți amintești că tu ești adultul și el bb neajutorat care are nevoie de tine. ..doar fiind calmă îl vei putea ajuta. Nu îl mai lăsa să te folosească pe post de suzetă, nu cred că asta vă aduce vreun beneficiu niciunuia dintre voi.

Nu știu cât de coerentă am fost, sper că nu te-am supărat cu sfaturile mele...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poca, stiu ca nu face intentionat , normal. Dar cand plange de o luna de zile de asa multe ori pe zi, oricat de multa rabdare ar avea cineva, nu stiu cum se poate impaca cu situatia. Eu oricum nu am rabdare on general dar acum nu am ce sa fac, oricum.

Pai chiatlr daca il las sa ma suzeteze tot nu adoarme. Azi de la 9 a dormit maaaaxim 2 ore, adunate așa.

Toata lumea imi spune ca o sa fie mai bine, caaand? Ca mie mi se pare din ce in ce mai greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...