Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alex, 2h de dimineață până acum? Pai e epuizat. Cu cât sunt mai nedormiti, cu atât mai greu adorm. Trebuie găsită o soluție sa doarmă. Bagă-l în mașină sau wrap și mergeți afara. Sau cărucior. Sau fă-i baie.

Pe frate-meu câteva luni l-am adormit numai în scaunul de masina și plimbat, cu mașina. II plăcea zdruncinat. Cum parcam mașina, cum ar trezea. Avea senzor :))

 

Somnul e f important sa iau dezvolte creierul.

Și insista cu suzeta, sa o accepte.

Ziceai ca încerci o zi fără sân deloc, te mulgi în ziua aia. Vezi ce iese.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poca, mai mult ajutor decat am acum, nu cred ca o sa am. E si mama aici si sotul ma ajuta.

Pe 24 plecam, cred, inca nu am luat bilete.

 

Arrya, in masina, carucior, wrap, nu doarme mai mult de 45-1h, gata, s-a plictisit si de ele. Vrea doar plimbat mult in brate, eventual leganat si cand doarme el si cum il pun jos, chiar si dupa o ora, hop o repriza de plans si tot asa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didinela ce frumoasa si dulce este !!!

 

Arrya ,foarte expresiv baiatul tau ,mai da-ne si noua niște par :))

 

Alex ,Andrei al nostru abia de la 9 saptamani a început sa se mai lunisteasca ,asa am pătit si noi ,ne compatimea toata lumea . Nu este o rezolvare ,suna nasol dar ,il legeni si plimbi si gândești ca mai este puțin si vii in tara .Plus ca peste noapte parca ai sa Primești al copil cand trec colici .

 

Eu 80 % din zi il țin in brate pe Andrei ,plimbat prin casa ,cântat ,legănat ,la san . Sunt dislocara in multe locuri ,dar pe la 22.00 prinde somn bun 4-5 ore ,apoi de la capăt :)) Este greu ,dar there is no way back ! Suna mai bine in engleză :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

karyna, suzie, mersi de raspunsuri.... eu depun in timisoara, dar angajatorul e din alt judet si pe lista de acte primite de la primarie de la noi (in timisoara adica) era si aceasta declaratie... am incercat sa sun la ei, dupa 10 minute de asteptare la telefon am renuntat si am mers direct la sursa sa ma lamureasca... cica eu trebuie sa scriu respectiva declaratie.

 

si am intrebat si cand ar intra banutii...erau 2 tanti...una mi-a zis ca in 3 luni, cealalta cica daca depun in mai, primesc in iunie...matematica mea da cu virgula :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poca, mai mult ajutor decat am acum, nu cred ca o sa am. E si mama aici si sotul ma ajuta.

Pe 24 plecam, cred, inca nu am luat bilete.

 

Arrya, in masina, carucior, wrap, nu doarme mai mult de 45-1h, gata, s-a plictisit si de ele. Vrea doar plimbat mult in brate, eventual leganat si cand doarme el si cum il pun jos, chiar si dupa o ora, hop o repriza de plans si tot asa...

 

Alex, da-l naibii de bonding pt cateva ore, du-te la un film, sau la dinner cu sotul, sau orice altceva te face sa te simti ca un om normal, nu un puscarias. Trebuie sa-ti mai incarci bateriile din cand in cand.

 

Arrya, bb  e foarte simpatic :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si pe mine astazi m-a facut cu nervii bebe. A motait cat a stat mufat, in rest treaz si cu tipete (sau tacea daca il plimbam). Refuza biberonul, iar daca il iau in brate face ca ciocanitoarea (stiti cum da cu ciocul in copac). E simpatic sa se uite la mine si sa-l vad cum se linge pe botic (ma simt ca puiul ala rumenit din desenele animate) dar ma mai satur din cand in cand...

 

a venit tat-su acum vreo ora si i-am pasat pe amandoi - i-am facut un biberon de lapte si am zis ca nu vreau sa-l mai vad pana la baie. binenteles ca de la taica-su a mancat si acum doarme ca un ingeras cu burta plina

 

eu in schimb de nervi am ras 2 baghete de la Lidl (din alea de bagat la cuptor, cu usturoi). daca eram cu nervii intregi as fi profitat de ora asta sa fac cardio, da nu ma mai tin balamalele in seara asta

 

offf, de abia astept sa mai creasca!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...