Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu am gasit o capusa pe mine acum cativa ani, dar a apucat sa se prinda.

Poca, capusele sunt purtate de vant.

Eu am patit.o cu un pajanjan (care ma oripileaza groaznic), aparuse pe pat si eram cu fata in brate. Bineinteles ca am urlat ca descreierata si nu stiam cu ce sa.l omor mai repede, in conditiile in care eu nu ma apropii de paienjeni nici ca sa.i omor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ema, chiar ma gandeam la voi. Sunteti ok?

suntem ok, ca sa zic asa, mersic de intrebare.

 imi crapa capul de obo, nu mai pot. nu doarme ziua, decat in brate, nu ca as vrea musai sa doarma, dar e obo si vrea la mine si tot asa. suge, sta bine mersi adormita la mine in bratica, apoi cand vreau sa o pun in pat, swing, londou, scaun masina se trezeste cu ochii cat cepele si o luam de la capat.

Mima e super bazdacoasa lately. am mers si la spitalul de copii sambata, nu avea nimic doar nervili, durere de burtica whatever. sunt imprastiata de cap. nici dus nu ma lasa sa fac.alerg ca disperata la ea de sus jos, chiar daca e cu mama, sotul, cand o apuca nervii e jale. nu ii trec decat la mine.

stiu ca o sa treaca, abia astept. sunt capiata de cap.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

monic@ ai doi copii superbi! sa-ti traiasca!

 

am visat azi noapte ca ne-am intalnit toate mamicile de pe forum si ca m-am inteles cel mai bine cu baby, care era de o blandete iesita din comun [:)]

 

am fost azi la medicul de familie ca sa vada cum evolueaza icterul (Andi inca mai are icter la 6 saptamani si ceva); a zis ca in cazurile astea ar recomanda fenobarbital, dar cum ma stie impotriva medicatiei, a zis ca mergem in continuare cu Liv 52

si eu as vrea sa stiu raspunsul la intrebarea asta.

dr de la urgenta mi-a zis ca fata ar fi cam galbena inca, in conditiile in care nimeni nu mi-a zis asta: public health nurse, midwifes, la nastere, pediatrele de la discharge, medicul de fam. o sa intreb pe 19 la vaccin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf Ema ce ne facem cu fetele astea? A mea e la fel doar ca sta si la ta.su in brate ea ar dormi ziua numai in brate.Zici ca am alt copil noaptea ca doarme singura la ea in pat pana la 10 cu vrei 2-3 treziri.

Si eu am OROARE de capuse.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si al meu vrea doar in brate dar problema e ca si in brate plange. Dar plange si mai tare daca il pun jos.

Aici, vaccinarea se face la 3 luni. Eu vin cu bebe in Ro cand are 2 luni. Trebuie neaparat sa vorbesc cu medicul de familie. Nu pot veni cu el nevaccinat in tara :(.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...