Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Baby, ce idiotenie. Dar cred ca se poate sa ia Aris alocatia si la Bistrita. Dar cum la noi se face exces de zel in orice problema, cred ca si in caxul tau e aceeasi situatie. Lasa ca o rezolvi tu luni! Sa iti arate exact legea, pentru ca mi se pare ca sunt prea exagerati.

 

Sim, o sa ma duc luni la medic si o sa il intreb. Pot sa si sun dar ma enerveaza ca pentru programari trebuie sa sun la 8 dimineata :/.

Pe 24 mai venim in tara. Eu cu mama,cu avionul iar sotul vine cu masina :/.

Voi , pe ce data? Unde faceti botezul?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meey, sa nu cumva sa fie asta problema. Ori prea concentrat, ori prea mult.

Ce consistenta are? Culoare? Cat de des?

Te intreb pt ca si fata mea a facut cam subtire ieri.

Mamici, bebelusii vostri au bule de aer in kk?

de azi dimineata a facut de 7 ori foarte moale si pkange intruna ca il doare burtica :(

Acum a atipit la mine pe umar,care deja ma doare dar mie frica sa il pun jos sa nu planga iar

deja simt ca imi bubuie capul de la cat a plans

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meey, azi sunt ok. L-am pus la san si nu a mai plans acum. Sunt prea obosita si nu mai am chef sa-l legan. Tot incerc sa-l dezvat sa doarma dooar la san dar nu reusesc. De 3-4 saptamani ma chinuu. Culmea e , ca atunci cand e foarte nervos, nici la san nu mai vrea.

Acum il tin in brațe si el sta incomod rau, cu capul pe oasele de la mana dar doaaarme profund. Si-a pus si manuta la ochi. Zici ca e om mare. E asa de scuump dar pe atat de mult ma epuizeaza :).

 

Andrei doarme bine? Stiu ca spuneai ca s-a linistit brusc pe la 5-6 saptamsni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai pentru Ro, se fac niste vaccinuri in plus , aici in Dk, cum ar fi cel pentru tbc. Daca il aduc nevaccinat si apoi inapoi aici, le fac astora epidemii :)). Plus ca sunt diverse forme de boli si virusi diferiti de la o populatie la alta.

 

Si daca nu doarme bebe, ce face? Bine ca nu plange macar :).

Alex, TBC-ul se ia din medii defavorizate social, cu igiena precara. Deci atata timp cat nu-l duci in satra de tigani, e ok.

Sunt diverse forma de boli de la o tara la alta, dar ar fi culmea sa te vaccinezi pt toate bolile in functie de tara in care calatoresti. Plus ca nu doar copilul e purtator, ci si adultul. Ai putea la fel de bine sa le duci tu virusii pt ca pe vremea noastra am fost imunzati diferit :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, am citit legea si este o chestie care se poate interpreta. In termen de 15 zile trebuie sa anunti orice schimbare privind numele, componenta familiei sau domiciliul. Treaba e ca eu domiciliul nu l-am schimbat, am doar resedinta pe bistrita si nu stiu ce-i intereseaza pe ei celelalte alocatii. Dar cum spuneam, legea e interpretabila in favoarea lor. Intre timp m-am calmat cat de cat pt ca pe de-o parte, chiar daca ma iau de ei, tot cum vor ei o sa trebuiasca sa fac iar pe de alta parte indemnizatia tot ei mi-o rezolva si s-ar putea daca-i supar sa ma poarte si pt aia cine stie cat. O sa sun luni sa o pup in fund un pic pe cretina aia sa vad in cat timp se rezolva. Singura chestie pe care le-o pot reprosa e ca mi-au trimis instiintarea dupa doua luni. Dar repet, ma enervez degeaba si tot acolo ajung.

 

Meey, crede-ma ca si eu m-am saturat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...