Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Madutz-ms ....si al.meu face ba mustar cu apa...ba mai mult apos; eu n a facut teste..doar preaupun ca e intoleranta;tu ce teste ai facut?

i-au facut in maternitate, contra cost, ceva analize de screening, ce se trimit in germania, pentru tot felul de boli metabolice si cateva genetice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Madutz-aa...eu i am facut fetitei si n a iesit....desi facea acelasi lucru...so tinut regim si la ea...

Andik-revin maine cu ceva copy paste..pe fb ul meu am primit info....

Oricum multe info sunt fff pretioase pt alaptatul excl si nu numai...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da-mi voie sa te contrazic, eu am avut TBC si eu si familia mea suntem oameni educati si spalati. Si nu numai ca nu am fost in satra, nici nu am intrat in contact cu oameni de genul asta...si poftim de vezi....la clinica de TBC eram numai eu si restul boschetari

tratamentul a fost foarte agresiv si de lunga durata, eu eram adult, dar nu as vrea sa stiu ce ar insemna pt un copil o boala ca asta....

sper ca n-am jignit pe nimeni..  [flo2]  ce am vrut sa spun e ca sansele de a face/contacta TBC sunt mai mari in mediile respective

 

si nou-nascutii nu-s atat de vulnerabili pe cat credem, ei prezinta un grad ridicat de imunitate datorat anticorpilor transmisi de mama prin placenta si cordon ombilical si mai apoi prin alaptare; din considerentul asta, eu daca l-as vaccina, as face-o abia dupa 6 luni incolo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sper ca n-am jignit pe nimeni.. [flo2] ce am vrut sa spun e ca sansele de a face/contacta TBC sunt mai mari in mediile respective

 

si nou-nascutii nu-s atat de vulnerabili pe cat credem, ei prezinta un grad ridicat de imunitate datorat anticorpilor transmisi de mama prin placenta si cordon ombilical si mai apoi prin alaptare; din considerentul asta, eu daca l-as vaccina, as face-o abia dupa 6 luni incolo

eu nu m-am simtit jignita in niciun fel [flo2] , voiam doar sa zic ca, din pacate, riscul de a contacta o boala grava e mai mare uneori decat am crede...

Oricum, eu nu sunt o militanta inflacarata pro-vaccinuri, dar le consider un rau necesar

Julia, te invidiez, Vladut e treaz, cu ochii pe pereti. Macar nu plange....deocamdata :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...