Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mes, dar de ce sa o trezesti? Poate cere mai mai des pentru ca nu ii mai dai supliment si cum lm se digera mai usor, si ei ii e foame mai des.

 

Eu nu il trezesc deloc pe bebe. Bine, el acum nici nu mai doarme nici macar cat inainte. Nu stiu ce sa-i mai fac. Ba leganat, ba suzeta, doarme cate 10 minute, iar plange, iar doarme. Ori adoarme leganat pe picioare, ori in hamac. Din fericire, noaptea are inca un somn mai lung, de 4-5 ore, iar apoi ca sa mai dorm si eu, il pun la san si ma molfaie inca cateva ore. Dar ziua e groaznic :(.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, bravo pentru greutate. Tu si Poca sunteti o inspiratie pentru mine, ca v-ati reintors la san!

 

Noi am avut o zi f frumoasa, plina de soare si bebele meu doarme de rupe, mai ca ma gandesc ca are ceva, de doarme atata. A dormit de la 1 noaptea la 8 dimineata (ca de obicei cu titi in gura in mare parte), apoi la 10 ne-am culcat amandoi dupa un biberon de lp pana la ora...14.00 de mai ca se ingrijorase sotul ca eu nu mai ies din camera de azi noapte :))

La 14 titi si biberon iara si apoi in sling la sot, in parc. Iara a dormit pana pe la 16.30 cand a mai primit un biberon, eram la o pizzerie, i-am dat si putin san si acolo, ca ma dureau sanii.

Venit acasa, la 19 l=am spalat si de la 21.30 doarme dus. Acum ma dor sanii si trebuie sa ma mulg ca nu l-as trezi. Probabil se va trezi pe la 1 pt masa si apoi somn de voie.

 

Doamne, ce norocoasa sunt!

 

PS: sper sa nu fie bolnav, adica letargic si eu sa cred ca e cuminte si doarme :-s

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, bravo pentru greutate. Tu si Poca sunteti o inspiratie pentru mine, ca v-ati reintors la san!

 

Noi am avut o zi f frumoasa, plina de soare si bebele meu doarme de rupe, mai ca ma gandesc ca are ceva, de doarme atata. A dormit de la 1 noaptea la 8 dimineata (ca de obicei cu titi in gura in mare parte), apoi la 10 ne-am culcat amandoi dupa un biberon de lp pana la ora...14.00 de mai ca se ingrijorase sotul ca eu nu mai ies din camera de azi noapte :))

La 14 titi si biberon iara si apoi in sling la sot, in parc. Iara a dormit pana pe la 16.30 cand a mai primit un biberon, eram la o pizzerie, i-am dat si putin san si acolo, ca ma dureau sanii.

Venit acasa, la 19 l=am spalat si de la 21.30 doarme dus. Acum ma dor sanii si trebuie sa ma mulg ca nu l-as trezi. Probabil se va trezi pe la 1 pt masa si apoi somn de voie.

 

Doamne, ce norocoasa sunt!

 

PS: sper sa nu fie bolnav, adica letargic si eu sa cred ca e cuminte si doarme :-s

Bravo si voua pentru papa, plimbare si somnic! Sa stii ca si eu ma ingrijorez cand doarme mult. Azi mai ca as fi lasat-o sa doarma, dar trebuia sa o pregatesc de somnul de noapte.

La noi...nu pot sa zic ca e exclusiv san, dar nici cu mult supliment nu mai e.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, dar de ce sa o trezesti? Poate cere mai mai des pentru ca nu ii mai dai supliment si cum lm se digera mai usor, si ei ii e foame mai des.

 

Eu nu il trezesc deloc pe bebe. Bine, el acum nici nu mai doarme nici macar cat inainte. Nu stiu ce sa-i mai fac. Ba leganat, ba suzeta, doarme cate 10 minute, iar plange, iar doarme. Ori adoarme leganat pe picioare, ori in hamac. Din fericire, noaptea are inca un somn mai lung, de 4-5 ore, iar apoi ca sa mai dorm si eu, il pun la san si ma molfaie inca cateva ore. Dar ziua e groaznic :(.

Alex, asa sper si eu sa fie cauza trezirilor dese.

Pai si bb Alexander doarme bine daca doarme 4-5 ore legate noaptea. Poate el e mai activ ziua! Vrea sa ia parte la programul vostru de zi. Cine stie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, acum pe seara a adormit la mine in brate, in pat , leganat usoar pe loc in timp ce ma uitam la un film. Sanul mi l-a scuipat.

 

Acum ma mananca in fund si dupa ce m-am muls (am scos 50, destul de mult pt mine) si cu 50 de ieri am facut 100. De o masa. Si vreau sa i-l dau. Cu furtunul de 4, sa vedem ce iese. Dar daca nu il vrea, o sa i-l dau cu biberon ca e prea pretios lm muls ca sa il arunc! Sper sa vrea sa pape, ca la 12 nu a vrut nici san, tinea buzele stranse.

 

Am uitat sa ma zic ca l-am cantarit si are 4900. A luat cate 60 g in medie in ultimele 4 zile. Mult. Pana acum lua, ca medie, cam 20-30g. Nu stiu de ce a luat asa mult ca nu i-am marit suplimentarile si nici la san nu sta mai mult. Cine stie..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor [flo2]

 

baby, iar nu ai fost cuminte!!! [soricel] [pup]

 

gina...ooof...trec repede 4 luni!!??!! [flo2]

 

meey, cum e andreiutul?

vio, tu cum te simti?

madutz, eu sunt bine, multumesc. Am inceput tratamentul.

Si bebele e mai linistit azi. Sa fie oare o noapte in care sa....dormim?? :):)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...