Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Salutari! Dupa o zi mai agitata ieri si plans isteric seara cum nu a mai avut de vreo doua saptamani, copilul meu doarme la el in patut de 7 ore. Sa il trezesc? Sa ma ingrijorez? Vad ca la mamicile care dorm cu el in pat, chiar daca doarme mult, mai trage de tzatze. La mine doarme fara sa manance nimic. Eu m-am trezit de o jumatate de ora si dau ture pe langa el. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna, fetele :)

Multumesc pentru suport [pup]

Gata, a plecat. Foarte grea despartirea asta si, asa cum v-am spus, nu aveam eu loc sa plang de Mihai, dar si de sot.......... amandoi erau cu lacrimile in ochi, mi se rupea inima cand ii vedeam. Mihai nu mai tacea: veau sa merg cu tati, veau sa merg cu tati...... iar lui tati i se innodau vorbele in gat, abia se stapanea sa nu planga :(

Acum ne adunam si mergem mai departe, numarand zilele pana in septembrie.

 

Am mare noroc ca am copii cuminti. Am ajuns la concluzia ca Mariuca mea nu stie sa planga (sper sa nu invete de pe forum [fri] ), doar d edoua ori am vazut-o plangand cu adevarat: cand i-a facut vaccin si cand eram eu la dus, cred ca o deranja burtica.....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata!

No, am belit-o. Am sunat la Agentie sa vad ce-i cu alocatia aia. Cica o sa dureze cel putin 2 luni ca clujul se misca incet cu transferul. In plus, trebuie sa trimit copie dupa sentinta de divort legalizata, pe care n-o am. Asta e un drum la cluj pt legalizare. La pastile cailor o sa pot. Se pare ca o sa trebuiasca sa ma milogesc de ungur sa cumpere el luna viitoare laptele si pampersul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mes, dar 4 ore legate nu prea sunt suficiente pentru bebei :)).

 

Arrya, dupa lp l-ai lasat la san sau a adormit singur?

Asa-i, Alex, dar zici ca totusi mai doarme si in rest, chuar daca nu legat, poate el isi face somnul necesar. Zic si eu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, bravo! Poate isi schimba programull si adoarme si el mai devteme.

Fata mea rade si chitaie intr.o veselie cu ochii la carusel. Poate oboseste si ea in curand

Pe mine m-a sfatuti si dr si moasa:

-noaptea bb trezit doar pentru mancat si schimbat.

-doar o veioza mica cat sa vezi si tu ce faci.

-cum se intuneca, lukina cat mai putina in camera in care sta bb

-nu vorbim mult si tare cu bb, nu ii cantam, nu ii fac entertainent noaptea de niciun fel.

 

Bine, daca plange, normal ca o iau in brate s-o linistesc, dar incerc sa respect sfaturile (asa am facut de cand am venit din maternitate) pot sa zic ca miss stie cand e noapte si, probabil, de aia doarme rezonabil noaptea.

Azi noapte de ex., dupa mancat a stat treaza o bucata, cu ochii zgaiti la luminile proiectate de la veioza si la mine :) si radea, avea chef de glume cred. Mi-ar fi placut foarte sa ma dragalesc cu ea, dar penteu ea e mai bine sa doarma. A adormit singurica si a dormit 4 ore.

 

La fel, dimineatza se trezise deja dar nu cerea mancarica :) eveniment!!!!

 

Sper sa nu o laud degeaba...:))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

.

neata fetelor Baby cat laptic( cutii) papa Aris intr-o luna?la Pampers ati ajuns la nr. 3 nu?

Luna trecuta a devorat 6 cutii. Luna asta am cumparat 7. La pampers suntem pe nr 3 de la inceput. Am luat un bax de 100 care ne ajunge o luna. I-am trimis un mesaj ungurului cat de diplomat am putut. Am vorbit si cu mama. Daca nu-mi da ungurul, imi da ea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...