Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Fetelor, bebeii voștri trag parturi des?

Al meu cam da...uneori cred ca si d-asta plange. Acum a facut si caca dupa o serie de parturi, dar nu l-am mai schimbat pentru ca se linistise si dupa putin leganat a adormit. Observ ca nu prea il deranjeaza scutecul plin, cree ca ii place senzatia de cald :))).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alex asa face si al meu pediatra zice ca s colici. A reusit si el sa faca kk singur dupa ce i am dat bifido baby dar a avut si colici ca bifido mai da si stare de disconfort cateva zile pana se obisnuieste organismul. Ii dau iar infacol si i a mai trecut si acum si papa ca a tot plans cand manca. Maine mergem la eco de sold cam tarziu dar asta e..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sim, aleza?

Noi am fost la control la derma, piciorușele arată foarte bine, ne-a dat ceva și pentru dermatita seboreică de pe față. I-am luat și cremă pentru protecție solară, pentru căpușe nu există spray sau cremă recomandate sub 2 ani, doar brățările acelea speciale. ..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sim, dar nu e prima oara cand doarme asa. Cand suntem la plimbare, in carut, mai face si abia cand se trezeste imi dau seama. Nu se irita . Nu s-a iritat niciodata in zona genitala. Are mai multe bubite pe fata :))).

 

Aleze se cheama, Sim.

 

Eu am o chestie speciala de infasat cu adeziv, care ii tine doar manutele pe langa corp iar picioarele ii sunt libere. Cam ca un sac de dormit dar stransa la piept. Oare pana cand il pot folosi? Ca vad ca il ajuta cat de cat....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamaria, si eu ii dau baby jarro de o luna. Il ajuta la kk, cred. De cand a inceput sa ia, face si de cateva ori pe zi sau macar o data pe zi. Ii mai dau si eu espumisan dar nu vad vreo diferenta notabila.

Cum merge cu alaptatul?

De ce crezi ca e tarziu sa faci eco la sold? Aici ,mie nu mi-a spus nimeni de asa ceva, nu cred ca se face, cel putin nu acum.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Doamne ce dragi îmi sînteți cum vă agitați pentru bebelași!

pupici tuturor!

Măduzz revin cu o întrebare. Mi-am făcut programare pt control la d-na dr Kovacs Tunde, asta fiind joi. Ieri am fost la d-na de Nicorici , mi s-a recoltat pt analize -în 10 zile avem rezultate și am îndrăznit să o întreb de un medic ginecolog(mă gîndeam că are vreo preferință). Mi-a recomandat-o pe d-na de Rotaru, dar am înțeles că  se poate naște la Stanca (!!). Te rog îmă poți spune părerea ta.

Adică se naște la stat cu alt medic decît cel care ți-a urmărit sarcina sau poate veni același dr și la stat. Să o schimb pe dr Kovacs cu dr Rotaru sau nu??

Mă gîndisem la dr Kovacs pt că am auzi t că este f bună la eco, că dr Stamatian are încredere în ea și parcă m-aș fi orientat spre Gine1 pt naștere.

Mă învîrt în cerc, eu îmi cînt eu îmi descînt  [batcap] .

teo, iti editasem un raspuns si s-a pierdut... [batcap]

no, pe kovacs eu nu o cunosc si nici nu am feedback-uri de la pacientele ei, asa ca nu stiu sa-ti spun nimic desprea ea. parca una din fete a fost la ea (sau madaralu de la bulgarasi de februarie 2014), daca nu ma inseala memoria...

pe rotaru ti-a recomandat-o nicorici, pentru ca cu ea colaboreaza pe mamicile cu trombofilie. am fost si eu odata la ea (eram, deja, in evidenta doctoritei mele, dar fiind sarbatori si negasind-o pe a mea, am apelat la rotaru) si mi s-a parut super ok: atenta la detalii, profesionista, empatica. (impresie strict personala). dar nu e musai sa mergi la ea daca ai trombofilie...

nasterile cu rotaru sunt intr-adevar, fie la gynia (clinica particulara) fie la stanca.

gine I s-a renovat si ofera conditii mult mai umane decat la stanca.

acum...tu decizi...

tu nu erai din alba, parca? sau am retinut gresit?! daca da, vrei sa nasti la cluj?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, bebeii voștri trag parturi des?

Al meu cam da...uneori cred ca si d-asta plange. Acum a facut si caca dupa o serie de parturi, dar nu l-am mai schimbat pentru ca se linistise si dupa putin leganat a adormit. Observ ca nu prea il deranjeaza scutecul plin, cree ca ii place senzatia de cald :))).

si eu am observat la mimoza mea ca nu o deranjeaza scutecul plin deloc. sau, cel putin, nu da semne ca ar deranja-o.

parturi si a mea trage, ca un barbat "adevarat"! [batcap]

cand e sa traga una, se strange, scanceste, se inroseste, plange, "necheaza", iar scanceste, etc..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, asta e si programul nostru (al Mariei, de fapt): nani in jur de 11 si 1-2 treziri pana dimi la 8, suge si adoarme la loc, de fapt suge semiadormita.

Eu am o luminita de veghe in camera, este minuscula, dar suficienta sa nu imi bag degetele in ochi, aprind veioza doar daca trebuie sa o schimb de kk, dar nu a mai fost nevoie de cand a trecut la un kk pe zi. Lumina mare niciodata nu o aprind noaptea, ca ma trezeste si pe mine, darmite pe ea.....

Fetelor, bebeii voștri trag parturi des?
Al meu cam da...uneori cred ca si d-asta plange. Acum a facut si caca dupa o serie de parturi, dar nu l-am mai schimbat pentru ca se linistise si dupa putin leganat a adormit. Observ ca nu prea il deranjeaza scutecul plin, cree ca ii place senzatia de cald :))).

Alex, si a mea mai trage, dar nu prea des (dominsoara, deh :))) Am observat ca se linisteste dupa ce trage.

Cred ca micutul tau este cam chinuit de burtica ( nu am inteles niciodata de ce unii bebei sunt mai coliciosi decat altii) s asta e si motivul principal pentru care plange adesea, doar in brate la tine isi gaseste alinare.

De-aia si doarme dupa kk: cred ca mititelul este obosit de chinul burticii si, dupa ce face kk, este asa de usurat, ca nu-i mai pasa :)

Inteleg ca ii prinzi manutele cand doarme? Eu as zice sa-l lasi liber, este destul de maricel, ar trebui sa se obisnuiasca si cu manutele libere. Bine, mie dintotdeauna mi-a fost mila tare de bebelusii legati, eu pe ai mei nu i-am legat deloc, doar in primele 2-3 nopti acasa ii infasam mai strans, insa se desfaceau singuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...