Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Fete cunoscătoare ,

 

Sunt in tara ,nu stiu cum sa la spun , ceva de pus pe masa de schimbat ,de unica folosită si prin care nu trece urina , pachete speciale cu hârtie ce se uda si atergi bebe la poponet ?

Asa cum au spus si fetele: aleze.

Eu nici nu le-am scos din pachet (cred ca de lene :))), nu mi s-a intamplat sa faca in timpul schimbarii, o singura data a facut in pat, dar dupa baita, in prosop, si a mai facut la baie, cand o spalam la chiuveta (auzea apa curgand).

 

De sters funduletul....... servetele umede.

Mie mi se par foarte practice, eu le folosesc si-n casa, la diverse treburi.

Nici macar nu iau scumpaciuni, am o marca destul de ieftinuta, pe care am folosit-o si la Mihai si nu a avut niciodata probleme. Pe pachet scrie ca-s cu lanolina si alantoina si ca pot fi folosite si la manute si fata. Am limitat totusi utilizarea lor doar la fundulet, iar la fata doar ser si comprese sterile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gina, am incercat sa-i fac o rutina pentru somn pentru ca doarme f f putin si nu e tocmai ok. In brate adoarme doaar leganat si dupa mult plans, la san nu-i mai place... Acum il infas, il pun semi-adormit sau macar dupa ce a cascat de cateva ori, in cosulet si ii legan piciorușele. I se misca si capul dar mai putin ( am citit si despre leganat si m-am cam speriat...cand stii exact ca legeni copilul prea tare???). Dupa smiorcait si car-car si plans mai putin intens dar tot lung ca si perioada, adoarme. Ieri mi-a dormit 16 ore, ceea ce pentru el e foooarte ok. O sa incerc, de saptamana viitoare , sa-l infas la mânuțe din ce in ce mai larg...si in final sa nu-l mai infas deloc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Măduzz eu stau la jumătatea drumului. pînă în Alba am 50 km pînă la Cluj 60. Despre dr. din Alba nu prea știu ce să zic. Am cerut sfaturi și nu prea am avut ce să aleg. Mi-a fost recomandat un medic ce merge la Alba la cabinet privat și lucrează la Stanca. Poate dacă stătem în Alba nu mai bătem drumul pînă la Cluj, dar așa tot trebuie să fac aproape 1 oră cu mașina.

Am ales să merg la Cluj și pentru medici și pentru dotările din spital în caz de nevoie. Nu m-aș îndrepta spre privat( de născut), dar nu știu spre cine să merg.

Scuze, dar nu cred că am văzut mesajul tău(cel anterior sau cel puțin așa cred [fal]  [batcap] ), așa că te rog să revii cu sfaturi. Cred că la Gine I este ok dar la cine???

Sau nu?

La dr Mironiuc - am fost, la Stamatian nu m-aș duce pt că am auzit că vorbește urît cu pacientele și este vulgar - al meu soț cred că l-ar zbura pe fereastră.

În rest nu știu  despre nimeni nimic. Am mai cerut printr-o prietenă o părere din interior și d-na respectivă mi-a spus că merge la controale la Mironiuc...**Merci!**

Eu una îmi tot fac curaj să merg joi, cînd merg la gine la control, să îi înmînez o copie după biletul de ieșire din spital. Sper să nu plîng pe acolo și poate reușesc să schimb două vorbe cu ea.

Help!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ii mai dau si san si biberon mai mulg ca am lapte mai mult decat mananca. Am un raft plin de lapte. Ii dau si biberon sa fiu sigura ca mananca

A avut vreo 2 zile in care plangea si nu vroia sa pape. Baby jarro nu a avut efect la el nici protectisul . Doar cu bifido a facut kk. Sper sa ii treaca colici. Eu i am pus si cald pe burta cand are crampe. Eco de sold se face la 6 sapt iar el face 2 luni.

Sim si eu tot pe aleze il schimb sunt foarte practice.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc ,am găsit cu aleze ,cred ca găsesc la supermarchet ...

 

Voi ce serverele umede ați constatat a fi bune ? Aici ,in Norvegia aveam organizarea mea ,acum ...

 

Poca .ce crema ai cumpărat ?

Eu șervețele folosesc Pampers sensitive, din alea albe. Crema e Cicabio de la Bioderma.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...