Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Neata,

eu tot pampers sensitive folosesc. De fiecare data cand o achimb, pun o aleza pe pat. Nu face ea kk, dar pipi face bun,bun cam la 10 -15 min. Ii las si pampersul vechi sub funduulet ca sa absoarba pipi, pt ca eu o tin in păsă goala minimum 10 min la fiecare schimbare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alezele le cumpar de la dm. Sunt alte mmai bune? Astea parca nu absorb pipi, e doar vata in ele. Poaste vreunele care sa aiba aceeasi compozitie ca un scutec pampers, ca sa pot lasa fata dezbracata cat mai mult fara sa o deranjeze pipi.

 

 

Julia, nu stiu de care follsesti tu dar aici sunt aproape la fel ca cele care sunt pentru caini in Ro. Andika parca folosea. Alea absorb super bine. Daca nu te deranjeaza asocierea ( si nu cred ca ar trebui :)), iti plti cumpara din acelea. Am inteles ca sunt si mai ieftine :).

Eu le folosesc la.fiecare schimbat. Tai o aleza mare in mai multe bucăți si o pun sub fundulet.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu dr Kovacs ?

eu am nascut cu Kovacs si intr-adevar se zice ca e cea mai buna pe partea de morfologie (ea face dublu/triplu test la Gine1), dar si la nastere si cum s-a comportat in rest, a fost de nota 10! In afara de epiziotomie, mi-a respectat toate doleantele legate de nastere. Drept e ca am avut noroc de o nastere rapida si fara complicatii sau interventii. Kovacs e destul de autonoma la Gine 1, se zice ca e mana dreapta a lui Stamatian.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am nascut cu Kovacs si intr-adevar se zice ca e cea mai buna pe partea de morfologie (ea face dublu/triplu test la Gine1), dar si la nastere si cum s-a comportat in rest, a fost de nota 10! In afara de epiziotomie, mi-a respectat toate doleantele legate de nastere. Drept e ca am avut noroc de o nastere rapida si fara complicatii sau interventii. Kovacs e destul de autonoma la Gine 1, se zice ca e mana dreapta a lui Stamatian.

Mulțumesc new_life!

Cumva la asta mă gîndeam că dacă are vreo nedumerire tot pe Stamatian îl întreabă. Sper să nu aibe nimic împotrivă că merg și la hematolog, că știu că Stamatian ia el frîiele și recomandă el tratament pt trombofilie (că știe el ce trebuie să indice!).

Doamne ce greu e! și nici nu îmi place să tot merg de la un medic la altul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...