Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu i.am dat de doua ori cu ulei de masline pe scalp, iar acum nu mai are deloc cojite. Cred ca trebuie dat cu ceva gras, asyfel incat sa le inmoaie, nu neaparat vreo crema speciala.

Fata mea nu s.a irita niciodata la fundulet. O dau cu crema de galbenele.

Si a mea isi tine capul de la nastere. Acum se sprijina in coate si da repede din piciouse.

Fete, cand se introduce perna?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Julia, ai dreptate, important e sa se inmoaie cojile (asta nu inseamna ca putem da chiar si cu ulei de motor, desigur :))). Eu i-am dat cu ulei de masaj, dupa ce am citit ca poate fi folosit.

Cineva, candva, mi-a spus ca pot pisa o aspirina si sa o amestec cu ........ nu mai stiu ce, probabil un ulei, si sa ii dau unde are coji... la Mihai (asta apropo de crema cu acid salicilic).

 

Creme nu prea am folosit, noroc ca acum nu am mai cumparat decat un Bepanthen, in rest am primit o multime Nivea si Sudocrem....... o sa le dau de pomana, inainte sa expire. I-am dat in prima luna doar, acum nu mai e nevoie (sa vedem la vara, ca e cam dolofanica [fri] ).

 

Julia, eu i-am pus perna din primele zile, e drept ca are doar trei fulgi in ea, practic ea statea pe centru si fulgii pe laterale :))

Acum ma uit ca, datorita pozitiei din patut, sta mai mult pe dreapta si nu-mi convine deloc, asa ca o sa ii las salteaua la acelasi nevel la ambele capete (pana acum era inaltata o parte, unde tinea capul) si o sa ii mai schimb pozitia. A inceput sa se uite dupa noi prin camera si trebuie sa fac asta inainte sa faca un cap... trapezoidal [batcap]

 

Am doua pofte: prajitura desteapta (o sa fac maine) si linte. Ultima e o pofta din timpul sarcinii (Monica, numai tu esti di vina [mariaj] ), dar nu mi-am facut, ca sotul nici nu a vrut sa auda si nu am vrut sa fac doar pentru mine.

 

Acum, ca a plecat, mi-am luat si eu linte de la Lidl [:-)))]  Ma intreb cat de "periculoasa este pentru burtica Mariei, avand in vedere ca pana acum am mancat varza (moderat) si un picut de fasole rosie ("pasiunea" sotului).

Monicaaaa, da-mi si mie niste retete probate/linkuri, sa nu mai stau eu de experimente.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu citisem ca nu ar simti gustul sarat inca. A mea urla cand nu mai are ce suge si la inceput, cand ne batem care dintre noi sa bage tzatzi in gurita. Uff , tare independenta se crede mimoza asta a mea.

n-o simti ca e sarata, dar o simti ca nu e cum era...sau cum ar trebui sa fie!

in rest...la fel si la noi [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat si eu ieri dupa o salteluta de-aia de activitati. Una de cla chicco era 4 milioane, alta 2 milioane. Am gasit una cu 50 de lei da are numai 3 mutunache si aia foarte sus. Nici vorba sa poata da in ei. Asa ca i-am cumparat azi niste zdrananitoare de-alea de se pun la carucior. Am ras bine de el. Nu stia daca sa se sperie de ele sau sa fie interesat. Vreo 5 minute s-a uitat la ele, le-a atins de cateva ori si s-a apucat de marait. Nu-i place cum suna. Vad ca ma mosteneste. Nu suporta zgomotul.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...