Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghiocei de martie 2014 - Cap 2


Recommended Posts

Il doare la basca pe bebe de rutina mea de somn! Off, nu stiu ce sa-i mai fac. Ieri a dormit ok, desi mult plans...azi vad ca , pauza. Dar chiar numai al meu face asa??? Ah da, al meu si al lui Sim :).

Si al meu face la fel. M.a terminat azi. In plus, vecinii din fata s.au apucat de renovat si e un zgomot groaznic. Bebe treasare cand dau cu picamarul sau ce o fi. A plans intr-una. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 711
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Andika, nu e voie la soare. Poti sa-l duci de ex la mare dar nu-i voie sa-l scoti decat intre 9-11 dimineata si dupa 5 seara. Si neaparat sub umbrela. Chiar si asa, obligatoriu dat cu crema de protectie cu factor 50. Sunt creme speciale pt bebe. De ex de la Nivea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://oliviasteer.ro/category/gavanosul-cu-pomezi/

ma gandesc ca daca tot imi face placere sa citesc ce activitati au bebeii vostri; poate asa vede si al meu ca ma documentez si vine mai repede , sa si contribui cu ceva; mie una mi se pare f ok crema asta naturala pt bebei;

sper ca nu deranjez cu interventiile mele, dar sincer imi pareti cea mai unita gasca de pe DC;

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maryella, multumim! Toata lunea este binevenita la discutii. Cu cat suntem mai multe cu atat schimbam mai multe idei.

 

Legat de soare, eu il mai las sa prinda vitamina D, dar numai dimineata sau seara. Vineri il duc la dermatologie cu bubitele de pe fata si o sa intreb cum e cu cremele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maddutz, cica miscarile din maini si picioare nu-s involuntare si nici haotice, desi asa par. Si am mai citit ca daca scot sunete in somn inseamna ca-s stresati. Ghidul Larousse - Copilul meu ghid practic de la nastere la 6 ani.

atunci al meu e super extra ultra stresat. nu va putei inchipui ce poate sa faca. tre' sa-l inregistrez:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

http://oliviasteer.ro/category/gavanosul-cu-pomezi/

ma gandesc ca daca tot imi face placere sa citesc ce activitati au bebeii vostri; poate asa vede si al meu ca ma documentez si vine mai repede , sa si contribui cu ceva; mie una mi se pare f ok crema asta naturala pt bebei;

sper ca nu deranjez cu interventiile mele, dar sincer imi pareti cea mai unita gasca de pe DC;

multumim de link maryella. si de aprecierea gastii noastre:) esti binevenita oricand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot vreau sa va intreb doua chestii si uit.

 

Le-ati dat pana acuma haine de vara? Azi a fost f cald si al meu era mereu transpirat la ceafa, chiar daca avea doar un body cu maneca lunga si pantaloni. Toaata ziua a fost agitat si a mancat putin. L-am lasat fara pantaloni 15 min si a fost cel mai cuminte.

 

A doua: voi ii curatati canalul auditiv? Am vazut ca are ceara in urechi... multa. Cu degetul mic am curatat cat am putut, dar tot are. La cursul de puerucultura ne-a zis sa curatam doar pe exterior, cu degetul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...