Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (3)


Recommended Posts

Gabi -Doamne ajută, suntem cu gândul la tine.

 

 

Kytana. - îmi place tonul optimist ....

si vestile sunt MINUNATE. Felicitări mamicuto, ai grija de tine, fara stres. Felicitări lui Andrei pt job. Succes cu mutatul, iar cu mama ta ......, asta e viata, trebuie sa inteleaga ca puii isi iau zborul la un moment dat, ea e adult si trebuie sa isi găsească ocupație: prieteni, cluburi de pensionari, telenovele etc.

 

Eu am in cuptor dovlecii dati prin ou si apoi prin pesmet si cas. Dovleceii sunt taiati ca si creioanele de colorat, subtiri si lungi.

 

Pupici tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 412
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Kytanutz, ma bucur din suflet pentru voi! Felicitari!!! Doamne ajuta sa va mearga bine pe noul drum, sa lasati in urma Anglia ploioasa si amintirile urate si sa inceapa o noua viata plina bucurii si impliniri! Cat despre "ochisori" - tinem pumnii stransi sa fie asa cum trebuie si cum va doriti! Si eu sunt de parere ca mama ta va intelege pana la urma situatia. Vezi ca toate se indreapta pana la urma? [flo2] Te pup si ai grija mare de tine!

 

Norma, am si eu niste dovlecei in frigi, stiu reteta cu ei la cuptor (am citit-o pe undeva), dar nu m-am incumetat s-o fac. Sa ne zici cum ti-au iesit.

 

Gabi, asteptam vesti bune! Bafta multa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello gagici,

 

kytanutz Doamne ajuta! pe toate planurile! vezi, vezi ca dupa ploaie vine soare?

anca, norma va pup! v-ati uitat pe jamila cousine? am facut paste cu pui, gata in 20 minute si musai sa fac cheesecake-ul cu capsuni!

gabi tinem pumnii stransi sa fie o reusita cel putin la fel de frumoasa ca prima!

oli ce faci? cum e maya?

 

noi cu morcovul cat china, maine se afiseaza rezultatele de admitere la cresa..prevad ca vom fi respinsi, dupa cum am mai auzit si incepe circul.. o mamica din parc a aflat deja ca e respinsa, alta a inceput demersurile de prelungire a concwdiului de maternitate..ma enerveaza maxim ca cei cu flotant au acelasi punctaj..

david e bine, se joaca, da jucarii, plange cand i se iau..spune ca il cheama adi sau daid, are cuvinte noi zilnic, yltimul e inapoi, adica " impoi" :) e dulce de-mi vine sa-l mananc..

am luat bilete de tren pentru mare...facem o vesnicie, dar macar dormim, am luat o cuseta..mergem si cu bunicii si in masina era inghesuiala..

pupici tuturora! (cum am vazut pe fb :))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello hello!

multzam fetelor pt sustinere! Am reusit! Dimineata am primit telefon ca primul embrion nu a supravietuit la dezghetz, asa ca instructiunile mele erau sa ii dezghete pe cei doi ramasi. Ambii au fost ok, s-au dezvoltat bine apoi si i-am transferat pe amandoi. Nu am nici o reactie decat de usurare ca am avut ce transfera. pfew! Doamne ajuta!

 

Corina, bafta cu gradi! 

 

Kytana, ma bucur ca s-au aranjat lucrurile. bafta!

 

am uitat ce-ati spus fetelor, Norma si Anca. Ma bucur ca mai intrati si nu lasati subiectul sa moara.

 

Si Stef repeta cuvinte intr-o veselie. Deja spune multe cuvinte noi si e tare scump! Cred ca la doi ani va vorbi binisor, ne vom putea intelege mai bine. fain... e o varsta minunata!

 

va pup, sanatate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Corinuka si Doamne ajuta cu cresa, poate veti fi admisi! Te asteptam maine cu vesti [flo] Maaai ce de cuvinte spune Daviducu! Cred ca am ramas codasi. Cand o auzi si germana cred ca nu mai deschide gura deloc :))

 

Gabi, cat ma bucur! In continuare ce se intampla? Vazusem in Friends ca poti face un test de sarcina cam in 48h. Asa este? Ioi ce de cuvinte pe Stef! La noi, inca pauza :)) 

 

Nani placut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi - mă bucur pt tine si cei doi embrionasi. Sa fie lipicioși si sa stea acolo in burtica pana la termen. Sănătate si felicitari lui Stef pt multele cuvinte, ai dreptate, este o vârstă minunată acum.

 

Kytana - e momentul sa începi sa fii optimista. Lucrurile se aranjează după cum vezi, totul va fi bine si Luca va vorbi germana ca un nativ. PUPICI

 

 

Corina - Hello, am sa mă uit pe linkul de retete, merci. Nu am ştiut ca azi se dau rezultatele la cresa, credeam ca luni. Offfff am emoții. Din păcate trebuie sa iti mărturisesc ca si eu am,făcut flotant pt ca sa fie lângă bunici si sa îl piata scoată de la cresa. Succes.

Cred ca e un scumpic David.

 

Anca - au iesit buni dovlecii, cred ca depinde si cas folosești. Noi am păpat toti trei.

 

Despre Andrei ce sa va zic- doarme f bine, de la 22 la 8.10 sau chiar 8.20 (i-am pus draperii opace si e bezna totală in camera). Mananca binișor, dar nu prea mai,vrea in scaunul de masa. Repeta după noi aproape tot: cere pata când vrea pasta de dinti, spune ca e cool adică acolo, când întreb unde e, numara pana la patru, îmi arata pe strada Pe, când vede litera P de la parcare, a început sa duca ute când vrea să îmi arate ceva, a zis ieri cobo la cubul, le zice pe nume la aproape toti prietenii noştri: tea, nona la Simona, oi la ovi, ghilda, cami, baiiii la Vali, etc

La prânz nu mai doarme 3-4 cum dormea ci doar 2 dar mă bucur ca reuşesc sa îmi fac treaba si avem timp de stat afara. Stăm pana la 21, ieri a mâncat cuminte pe banca in parc mamaliga cu iaurt, desi înainte mâncase dovleceii si pop corn.

Noi plecam weekendul asta prelungit la o bălăceală la un Spa si nu stiu sigur daca voi avea wifi. Deja am făcut bagajele lui Andrei si mi se pare incredibil cat de multe trebuie pt 2 zile. Parca mi-a pierit si cheful....Sper sa fie ok.

 

Va las ca vreau sa mă uit pe site -ul recomandat de Corina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetelor!

 

Intru si eu pe fuga sa va salut!

 

Kytanutz, nu stiu pt ce s ama bucur maimult, ca esti din nou insarcinata sau ca pingu mare si-a gasit servici sau ca in sfarsit va veti muta singuri... Sunt foarte fericita pt tine! Ce-ti ziceam eu... dupa rau vine bine si tot asa... asta-i viata! 

 

Gabi, felictariiiii pt implantare! Iti tin pumnii sa fie totul bine in continuare, iar Stef sa aiba macar inca un fratior!

 

Corinuka, e nebunie cu cresele si la noi, ce sa-i faci. Inarmeaza-te cu rabdare si multa bafta sa gasiti locul potrivit!

 

Nu mai stiu cine ma intreba unde fac nunta, va fi in Alexandria, nu in Buc :)

 

Pup toate fetele care ne scriu si care citesc si nu mai au timp de tastat! Imi pare rau ca scriu asa sporadic dar ma tin tare ocupata treburile de pe aici plus pregatirile! 

 

Matei e bine, a racit foarte usor, ca ne-amjucat cu vecina noastra care a facut un rosu in gat urat.. :( La noi vaz ca e usor, fara febra sau tuse.. Doar nasul curge, dar ne ajuta tantum de nas si vibrocil. In rest, invatam statul in picioare si cataratul in pat... e demunca, da rma bucur ca are vointa!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uhh, ce de vesti minutate!!!
Kytanutz, felicitari pe toate planurile, tinem pumnii pentru aceste frumoase inceputuri !!

[il]

 

Gabi, mult succes cu brotaceii, sa se lipeasca bine-bine! [il]

 

Noi suntem in zor cu acomodarea, avem zile/nopti bune, zile/nopti mai grele. De bebe mica pot sa spun ca ii seamana fizic sora-sii cand era nou-nascut, firul logic ar zice ca va fi Iris-bis. Sunt curioasa daca va fi cretofolina ca ea, dar asta vedem peste un an si ceva. Macar in ceva n-o mosteneste, Iris deja avea mega colici. Bebe e cumintica, are niste "derapaje" mai agitate, dar, din fericire, nu e asa grav ca la Iris. Ii dau Baby Jarodophilous, nu stiu daca de la el se simte bine, n-am de gand sa-l intrerup ca sa verific. Sunt atenta la alimentatie, dar nu extremista. Am mancat o prajitura in 3 transe, imediat dupa alaptare si apoi beam ceai mult ca sa elimin zaharul.
Fug sa fac un dus, ca e un rar moment de sincronizare si pace intre surori. [:-)))]
Pupam!! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello gagici,

 

gabi bafta multa, multa! sa fie lipiciosiiiiiiii!!!!!!

kytanutz poate lui luca o sa-i placa limba si isi da drumul direct in germana :)))

norma weekend fain! la tine e de inteles flotantul, eu ziceam de cei care n-au nici o legatura cu cartierul, dar e comod sa ii aduca aici si isi fac flotant la intelegere..

stellutz sanatate lui matei si spor la pregateli!!

 

deci..david mi-a fost respins la cresa de la noi din cartier..locurile au fost luate de cei cu doi/mai multi copii...chiar daca nu au domiciliu aici, ci doar flotant...a fost respins si la cealalta cresa noua si frumoasa unde nu am avut punctaj de domiciliu

a fost admis la o cresa in centru, care arata foarte rau, nu s-a mai investit/imbunatatit deloc pentru ca din septembrie urmau sa se mute in alt sediu...sediu care nu va fi gata din pacate, din lipsa de bani..

am vorbit cu directoarea de la noi de la cresa si mi-a zis sa ma bucur ca am totusi un loc...m-am uitat pe liste, sunt sute de respinsi! e groaznic, ce fac oamenii aia?

si oricum logica cu doi copii nu o inteleg..cresele sunt subventionate de primarie..de ce o familie e ajutata de doua ori, iar alta, doar cu un copil, deloc? adica astia care avem doar un copil ce facem???? nu mi se pare logic..

 

va pupez, we fain!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...