Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (3)


Recommended Posts

Sora cumnatei s-a hotarat ca maine sa faca micro-cezariana, cred ca o ia razna, nici nu se poate vorbi cu ea, cumnatei ii tot spune "ce-ti pasa tie, ai trecut usor peste necaz pt. ca ai deja 2 copii dar eu??? eu ce fac?"  [:(] [:(] ... uf, eu nici nu mai indraznesc sa o sun diseara :(. Ma gandesc cu groaza ce-o sa faca maine la terapie intensiva cand mamicile o sa ceara bebelusii [bb] sa-i stranga in brate ::(((. [ruga]

 

Nu mai merge nici sa o consolezi "fruntea sus, bine ca esti fertila, ca nu ai facut fiv, nu te-ai chinuit multi ani sa ramai insacinata etc."...uf, sa speram ca o sa iasa cu bine din tot chinul asta... [ruga]

Va pup, ma duc sa fac briosele...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 412
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ramona, din pacate astfel de incurajari nu fac decat sa te doara si mai tare. Nu poti decat sa fii langa ea, cam atat, sa astepti sa ti se deschida si o intrebi cum o poti ajuta. Pe mine orice din "fruntea sus, bine ca esti fertila, ca nu ai facut fiv, nu te-ai chinuit multi ani sa ramai insacinata etc." ma facea sa plang si sa ii urasc pe cei care spuneau asta. este ca si cum nu i-ai intelege pierderea. Sa nu aiba cadere si sa considere ca si-a omorat copilul. Mare grija trebuie avuta. Ma voi ruga pentru ea sa isi revina. 

 

Raman la parerea ca greseste totusi... Acolo este un copilas care misca si vrea sa traiasca, ei de ce nu ii cere nimeni parerea?... Just my 2 pennies. 

 

Ma refeream ca ar manca prostii in sensul ca i-am dat cioco neagra, organica, mananca, dar supita de morcov cu pastranac copt nu ar manca. Daca vede un sticks, vrea si el, dar un morcov nu ar manca. Hi hi, cred ca ii plac mancarile tari, pe care sa le sparga in dinti. 

 

Norma, imi place de tine! Asa fac si eu cu Luca. Si plange si se supara cand nu are voie cate ceva, dar clar ma testeaza pt ca daca il ignor tace imediat si se duce si se joaca cu altceva. Smecheri copilasii nostri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciao, din pacate nu am rezultatele mult visate: am chemical pregnancy (nu stiu termenul in romaneste), Beta tot scade si in cateva zile cred ca se va produce eliminarea :(

Incerc sa ma obisnuiesc cu ideea si sa accept ca nu depinde de mine, poate asa a fost sa fie. Mi-e f greu pt ca visul de a-i darui un sibling lui Stef nu se poate adeveri, doi ani am sperat numai la asta si mi se parea atat de realizabil! Nu pot crede si mi-e greu sa accept dar asta este!

Ma uit la copilul minunat pe care il am, care e sanatos, rade, vorbeste, e activ si ma iubeste si stiu ca av fi bine. Doamne ajuta sa fim sanatosi ca restul le rezolvam noi!

 

sper ca sunteti bine, nu am mai citit zilele astea.

va pup, sanatate si numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Offf, fetelor, ce de vesti nefericire... Olivia, Ramona, acum si Gabi... Imi pare rau pentru tot ce am citit din urma :( Intrasem pe fuga sa va zic ca nunta a trecut cu bine, Matei a fost cuminte si a dormit bine toata noaptea,deci am petrecut in voie.

 

Sper sa am timp maine sa scriu mai multe,ca am o tona de ganduri,dar pic de somn!

 

Va pup pe toate si sper sa se indrepte cumva toate necazurile.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi - imi pare sincer rau pentru vestea asta. Stiu ca nu te ajuta parerea mea de rau dar chiar intram zilnic cum ma trezeam sa aflu vestea buna. Ma bucur cel putin ca te pastrezi puternica pt Stef. Pupici si inca o data, imi pare tare rau.

 

Stela - ma bucur ca a fost ok la nunta, asteptam detalii.

 

Ramona - sa ne spui cum au iesit briosele. Of biata sora cumnatei tale prin ce clipe cumplite trece. 

 

Noapte buna tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello mamici,

 

doamne oli ce experienta urata..nu aud pe nimeni sa vorbeasca de bine spitalele de stat..recuperare usoara picilor!

ramona mi-a parut tare rau de ce am citit..nu am cuvinte..le doresc sa treaca usor peste asta desi acum pare imposibil..cat despre intreruperea sarcinii, eu nu as putea..veci m-as gandi daca nu s-a gresit ceva la analize..am avut dublu si triplutest bune, totusi dr mi-a vorbit de amnio din cauza varstei..i-am zis ca nu as face avort sub nici o forma! acuma ei probabil au vorbit, s-au inteles, au decis...sper sa fie o decizie inteleapta..

kytana felicitari pentru casuta!

anca multu' de cafeluta! am baut-o impreuna dar nu am apucat sa scriu :)

norma si david arunca lucruri si ma termina ca dureaza de luni bune..are perioade..degeaba ii spun ca le doare, ca le strica, etc..daca i le iau plange si se matzaie pana i le dau inapoi..mai nou le arunca si pe strada, in balti sau in porumbei..

gabi imi pare tare rau..nu stiu ce sa zic altceva..stiu ce inseamna si totusi nu am cuvinte..

stella ma bucur ca ati avut o nunta frumoasa..asteptam detalii..

 

noi continuam cu culcatul singur in camera, fara tv..adoarme in 10-20 minute...

 

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello in noapte,

Andrei la 2 noaptea mă astepta in picioare in pătuț urland. Probabil a visat ceva. Îl iau in brate, îl liniștesc si îl pun in pătuț. Ei bine nu asta dorea el: au urmat 2 ore de plimbat prin casa pe întuneric. Ne-am dus in living pe canapea, a stat Putin cu ochii inchisi apoi a coborât si pe întuneric in sacul de dormit s-a dus in dormitor, evident eu după el. A stat si acolo ceva vreme apoi iar s-a coborât din pat. I-am explicat ca e noapte, toata lumea doarme...m-a dus in bucatarie sa ridic jaluzele sa vadă ca nu e nimeni pe strada si sa vadă UNA (LUNA) si TEA (STEA). E inorat asa ca i-am zis ca si ele dorm. Ok, apoi am băut apa, apoi sa ii dau jos sacul, apoi ne-am dus in camera lui unde,pe întuneric,isi caută jucării. I-am zis ca si ele fac nani. Pe jos pe paturica a trebuit sa stau si cu el in brate si in final a adormit, nu înainte de a îmi scarpina si cauta toate semnele de pe gat . M-am gândit sa nu mă duc la culcare pana nu va povestesc si voua despre plimbaretul din noapte. L-am acoperit cu o paturica dar la cat se foieste nu cred ca va sta mult acoperit. Parca nu îmi place ca nu e in sac.

 

Corina - ce bine ca adoarme singur. Bravo David. Eu cred ca Andrei de graba nu va adormi singur. De ce dormi cu el in camera? Nu stiu daca ai mai zis ca nu am retinut.

Noapte buna măcar vouă, ca eu nu cred ca adorm degraba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello in noapte,

Andrei la 2 noaptea mă astepta in picioare in pătuț urland. Probabil a visat ceva. Îl iau in brate, îl liniștesc si îl pun in pătuț. Ei bine nu asta dorea el: au urmat 2 ore de plimbat prin casa pe întuneric. Ne-am dus in living pe canapea, a stat Putin cu ochii inchisi apoi a coborât si pe întuneric in sacul de dormit s-a dus in dormitor, evident eu după el. A stat si acolo ceva vreme apoi iar s-a coborât din pat. I-am explicat ca e noapte, toata lumea doarme...m-a dus in bucatarie sa ridic jaluzele sa vadă ca nu e nimeni pe strada si sa vadă UNA (LUNA) si TEA (STEA). E inorat asa ca i-am zis ca si ele dorm. Ok, apoi am băut apa, apoi sa ii dau jos sacul, apoi ne-am dus in camera lui unde,pe întuneric,isi caută jucării. I-am zis ca si ele fac nani. Pe jos pe paturica a trebuit sa stau si cu el in brate si in final a adormit, nu înainte de a îmi scarpina si cauta toate semnele de pe gat . M-am gândit sa nu mă duc la culcare pana nu va povestesc si voua despre plimbaretul din noapte. L-am acoperit cu o paturica dar la cat se foieste nu cred ca va sta mult acoperit. Parca nu îmi place ca nu e in sac.

 

Corina - ce bine ca adoarme singur. Bravo David. Eu cred ca Andrei de graba nu va adormi singur. De ce dormi cu el in camera? Nu stiu daca ai mai zis ca nu am retinut.

Noapte buna măcar vouă, ca eu nu cred ca adorm degraba.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...