Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 412
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetili cucuietili,

 

Ajutor pls! Voi cum faceti intuneric in camera piticilor? Aici avem draperii si am improvizat o paturica prinsa de perdea. Ma gandeam ca poate gasesc ceva pe la ikea dar nu stiu exact ce sa caut. Acolo nu vom avea nici galerie, nici perdea sau altceva. 

Multumesc de ajutor!

 

Gabi... imi pare tare rau. Te imbratisez si te asteptam sa intri cand simti si poti tu sa ne mai spui de voi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana, noi am pus la geamuri niste jaluzele - rolete; daca dai o cautare dupa rolete o sa vezi cum sunt. Se pun direct pe geam si eu le trag mereu cand il culc (cu cat sunt mai inchise la culoare cu atat se face mai intuneric). Sunt foarte multumita de ele si cred ca se gasesc relativ usor.

 

Gabi, imi pare sincer rau! Suntem alaturi de tine.

 

Ramona, nu am cuvinte....Subscriu insa la ce a scris Kytana si Corina; e un sufletel acolo :((  Domnul sa o intareasca si o apere pe sora cumnatei!

 

Norma, ce noapte ati avut si voi. Las ca recupereaza azi la pranz, nu? Te felicit pt rabdare si perseverenta cu Andrei. Eu plec cand il apuca crizele in alta camera si se calmeaza si vine sg dupa mine; altfel nici nu ma asculta - tipa, arunca cu orice...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ancuta, esti o genie! saru'mana! 

 

La noi cu olita, se duce cand ii spun "caca la olita" fuge si se aseaza pe ea. Inca nu am incercat fara pampers pt ca e mocheta in toata casa si mi-e teama ca daca se pateaza, mai le inlocuim si mocheta astora :)))

 

Ramona, m-am rugat pentru sora cumnatei tale... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana - noi avem si rolete si draperii pt ca nu am reusit sa facem întuneric doar cu una si direct la el in camera bate soarele dimineața. Dar nemtii au în general rolete in afara geamului. Sigur găseşti la Ikea rolete doar sa nimereşti dimensiune geamului.

Sunt mai nou, dar la comanda, niște rolete cu ceva folie de aluminiu pe partea înspre geam care opreste si căldura soarelui

 

Anca - mi se pare f ok cum procedezi. E f bine ca stie sa se calmeze singur si apoi vine după tine. Andrei se tine după mine plângând prin casa cu mâinile ridicate sa îl iau in brate. L-am tot luat eu dar acum gata, îl iau când se calmeza. I-am spus clar: nu iau in brate copii plângăcioşi, daca se lovește e altceva.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, mai Gabi, imi pare rau ca nu s-a prins mult-asteptatul bebe... intreb, pentru ca nu am fost pe faza, nu mai ai ovulatie ? Fostul sot nu mai vrea sa faca o donatie de "miscatori" ?

 

Stam binisor la capitolul despanpersit, daca se ia cu joaca mai face in tampon, e mult mai practic, ii lipesc pe chilotel si o asez mai usor pe olitza. Cand iesim afara pt.scurt timp il las pe ea...

Azi a fost prima data cand a venit alergand in bucatarie "mami, caca, caca"... mi-a fost asa de draga incat am pupacito toata [pup] [pup]

 

Cat priveste hotararea sorei cumnatei de a renunta la bebe a fost justificata prin rata mare la banca, lipsa unui ajutor pt. ca sta in Bucuresti iar parintii in Bc., e cam singura acolo :(. Din pacate, interventia a avut loc pe la pranz, acum e la reanimale :(. E foarte dureros, numai cine a trecut prin asa ceva si a fost nevoit sa ia o decizie stie ce inseamna... Dumnezeu sa ii lumineze calea si sa o ierte pt. decizia luata !!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Ramona, normal ca e justificata decizia, desi ma doare sufletul pentru ea si pt bebe din burtica, dar testarea FISH (pe care am facut-o si noi acum cateva luni si a iesit bine) e destul de concludenta, adica nu e doar o statistica..dublu si triplu test sunt statistici, tocmai de asta se face apoi o testare genetica... Si cand te gandesti la chinul unui copil bolnav, si nu ma refer financiar... e ingrozitor sa-ti vezi copilul ca e altfel decat ceilalalti si mai apoi cand realizeaza si el... Din pacate, traiesc la o scara mai mica aceste sentimente... Noi am avut noroc (sper si cred)iar Matei e o minune de baiat si sigur n-as schimba nimic din soarta noastra chiar de as avea sansa sa dau timpul inapoi, dar am vazut mame cu copii mai grav... e dificil de dus la capat o astfel de viata. Sper din tot sufletul ca sora cumnatei tale sa-si gaseasca pacea cu decizia luata pt ca o alta mai buna nu era..

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana, cu placere! [flo2] Sper sa iti fie de folos. Am vz pozele cu Luca - e simpatic foc! E baiat mare, ce mai..

 

Noi am avut aseara serbarea abecedarului la Matei, a fost f frumos si emotionat, a primit coronita si ma uitam cu drag la el cat a crescut si cat am "imbatranit" noi [soricel] De azi e oficial in vacanta! A si zbughit-o la bunici la curte [:D]

 

Pe de alta parte, piciul astalalt imi face greva foamei de vreo doua zile, face nazuri, vrea doar paine, imi da peste lingura si nu ma scoate din "nu,nu,nu". Sunt cu nervii pe bigudiuri! [zirea] I-am facut o supa crema  din mai multe legume de sezon azi, sa vedem cum o accepta...E marait si iritat si de la vremea asta, ploua torential de azi dimi, deci sperante mici sa iesim afara [pl] Bine, nici eu nu prea am chef de nimic [|)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello mamici,

 

norma nu stiu de ce dorm cu david...asa-mi vine  [:)] dorm cu el de cand s-a nascut si inca nu ma opresc...cand vine mama la noi atunci doarme ea cu el..se mai trezeste, mai plange, mai una-alta..

kytana noi avem draperii, dar nu prea fac fata ca dimineata bate soarele drept in camerele de somn..

anca felicitari pentru coronita! si piciul meu e plangacios si figurant...plange "ca magarusul",adica doar maraiala fara lacrimi...nu pot pleca ca se agata de picioarele mele..se calmeaza doar in brate...pacat ca ploua la voi, la noi e fain si soare..

 

pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...