Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (3)


Recommended Posts

Norma, tin pumnii cu contestatia.

Ce putin mai aveti pana la concediu! Cat stati, ca am uitat...

Eu de pe tel nici nu vad daca mi-a dat cineva vot negativ sau pozitiv, si chiar daca as vedea, nu m-as stresa, asa ca stai calma. Apropo de tel, daca dau vreodata un vot negativ e pur accident.

 

Gabi, succes cu zugravitul! E si asta un mod de a trece peste durere. Sa-ti dai ceva de facut. Tu esti o curajoasa si o sa treci peste. E normal sa fie dureros acum, mai ales si dupa despartirea care te-a cam luat prin surprindere din cate imi aduc aminte. Eu zic sa plangi sanatos si sa te descarci cat poti, apoi usor-usor iti vei reveni si vei avea din nou pofta de planuri, vise, vacante...eu am o vorba: cand ajungi jos nu mai e alta directie de mers decat in sus. Asa ca de-acum trebuie sa vina soarele si la tine. Esti departe si nu te-am vazut niciodata, dar mi-esti tare draga si imi place cum gandesti, in multe situatii am gasut ca suntem pe aceeasi lungime, asa ca poate prin aceasta asemanare stiu ca vei fi ok. Te imbratisez cu drag!

 

Si pe voi va pup fete dragi!

Maine la 5 sunt in picioare! Directia:Cluj. Corina, poate o data cand nu sunt ada de super busy, reusim sa ne vecem. Pupicei si noapte buna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 412
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Din păcate Oly doar o săptămână stăm. Concediile de vara din ultimii ani au fost de 2 săptămâni dar anul asta ne-am propus un buget si doar 7 nopti am reusit sa luam ca sa ne încadrăm. Va trece prea repede dar sotul meu are încă o săptămână de concediu si vom merge la un lac in apropiere sa facă el surf si noi sa ne dam cu barca pe lângă el.

 

O săptămână perfecta va doresc tuturor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello girls,

am fost acceptati la cresa in urma contestatiei. Sper sa si folosim locul asta câștigat la cresa si sa nu fim tot bolnăviori, dar pana in septembrie mai este.

 

Nu stiu daca v-am zis dar Andrei in ultima vreme se trezeste la 6.40 cu un chef de vorbit si plimbat prin casa.....sunt cam obosita si eu si sotul meu dar asta e...sănătoși sa fim.

 

Meniul de azi: pâine prăjită cu ulei de măsline si iaurt cu seminte de dovleac si in, in parc cirese, la prânz supa de pui cu găluște, tocănita de mazăre si curcan, seara clătite cu miere si nuca.

 

Ieri seara am fost la restaurant, desi am zis ca nu mai mergem cu el degrabă. Evident a strigat la chelner Dooon papa (Domnul papa), a dat noroc cu chelnerii , a dansat pe muzica de fundal si a căutat greierii care tot cântau prin curte. A păpat f bine dar numai cheesecake cu afine si inghetata (inghe spune el la inghetata). Ideea e ca, nu stiu cum sunt ai voștri, dar Andrei nu poate sta in scaunul de masa la restaurant. Trebuie să inspecteze tot si noi mancam pe rând, pt ca unul fuge după el mai mereu.

 

O zi minunata.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, Luca nu cred ca ar sta. In schimb aici vad copilasi peste tot care stau. De la cateva luni la 1-2 anisori. Cred ca secretul este ca i-au dus mereu si devreme. 

 

Felicitari pentru contestatie!

 

Astazi e prima zi singura. Recunosc ca mi-e dor de mama mea, dar asta este... Inca nu realizez ca sunt insarcinata. Am intrat ieri in saptaman 8. Cr4ed ca nu vreau sa ma atasez de frica unei noi pierderi  [batcap]

 

Oli, financiar ne era imposibil si vroiam sa fim si noi singuri, sa simtim ca suntem pe picioarele noastre. Cam asa am luat decizia...

 

Pup mamicutele si boboceii, am fugit ca acu se trezeste Lunganu' [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

 

Norma, felicitari pt reusita la cresa! Si concediu placut cu vreme buna! (Nu cred ca voi mai apuca sa intru pana plecati.)

 

Kytana, spor la impachetat si sa fie lina schimbarea  si pt voi si pt Luca! Asteptam vesti cand va linistiti.

 

Gabi, Doamne ajuta sa treci repede peste perioada asta! Multa putere iti doresc si sa-ti recapeti cat mai rapid optimismul!

 

Oli, bafta multa la seminarii! Cum mai e Maya? A scapat de ghips?

 

Noi profitam de vremea frumoasa, parca avem alt chef de viata acum [pk] Piciul vorbeste intruna, dar pe limba lui [soricel] , ma alearga prin parc de la leagan la tobogan apoi la groapa cu nisip apoi iar la leagan si intr-un final se pune in fata mea sa il iau in brate spre casa ca el a obosit [:-)))] Ne pregatim sa iesim iar acum; am avut o tura de calcat, una de bucatareala si poate un aspirator mai incolo (daca maine e sarbatoare tre sa fac azi si pt maine).

 

Va pup si va doresc o saptamana faina! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana si noi l)am dus la restaurant de când a putut sta in scaun de masa, si anul trecut la mare a stat dar acum nu mai sta nici acasa ce sa mă astept la restaurant unde e totul nou si bun de explorat. Vad si eu copii care stau cuminti, ce sa zic ....lucky parents. Sa fie sănătos si asta sa fie cea mai mare problema.

 

Anca in timp ce bucătăresti, aspiri etc ce fac copilașii? Eu fac doar când doarme sau e cu parintii mei afara sau seara după ce adoarme pt ca nu mai lasa sa fac nimic. Trage de mine pana îl iau in brate.

 

Oly - ce bine ca scapati de ghips.

Noapte buna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norma, iti spun ce face Luca atunci cand gatesc/spal vase/fac curat. De obicei, vine si ma "ajuta". Cand gatesc, cere 2 oale si o lingura de lemn si se face ca gateste. Bate oalele, pune cuburi in ele si se mesteca; cand fac curat cere o carpa si sterge si el praful, sau se ascunde de aspirator;  cand spal vase vine cu scaunelul si se urca sa spele el. Aici e mai periculos si nu il las si tare se mai supara. 

 

Nu mereu, evident, are momente si momente. Cum in seara asta nu a vrut sa manance nici in ruptul capului mamaliguta cu branza. Se vede ca ii duce dorul mamei mele. La rugaciune s-a intors din bratele mele si se uita lung spre locul unde statea mama mea de obicei. La fel si cand a terminat lapticul, o cauta sa ii dea biberonul cum face de obicei. Sincer m-a facut sa plang. Poate vi se pare dubios dar in 29 de ani de viata am fost departe de mama mea doar 4 luni, o singura data. In rest am fost mereu impreuna. 

 

Noapte buna mamicute!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...