Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (3)


Recommended Posts

Kytana mulțumesc pt răspuns. Am încercat si eu toate tertipurile cu Andrei, are sertarele lui cu ustensile in bucătărie dar se plictisește repede si vrea in brate sau se duce te miri pe unde in apartament si se catara si îmi e frica sa nu pice.

Va veti obisnui si fara mama ta si va fi bine.

o zi minunata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 412
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello,

 

sper ca sunteti bine toate. Eu nu cred ca mai am timp sa intru, azi fac bagaje, maine plecam si acolo am wifi doar in lobby deci va fi cam complicat.

O sa încerc sa va citesc măcar.

 

Sa va găsesc sănătoase si pe voi si pe bobocei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Noi ne facem bagaj pt internare, 2 saptamani, la recuperare! De maine plecam la buc. In rest, sambata trecuta am fost la un motz, unde Matei s-a purtat bine, ba chiar a adormit in carut pe muzica (!?).. Problema e ca a racit dupa aceea, ca petrecerea s-a dat la cort... Toata saptamana am fost raciti, cu febra, muci, tuse, tot tacamul si inca avem probleme. Sper din tot sufletul caluni dimi sa fim bine. De asta n-am reusit sa mai intru sa va scriu, desi v-am citit.

 

Norma, sa aveti parte de un concediu relaxant si distractiv! Sper sa plecam si noi la mare la sfarsitul lui iulie.

 

Kytanutz, oau, ce de schimbari bune! Iti doresc multa, multa sanatate tie si lui bebe, iar Luca sa se acomodeze cu toate cat mai usor!

 

Gabi, am citit si sunt alaturi de tine. Intr-un fel te inteleg, ca si noi ne gandeam la un fratior pt Matei, dar inca n-avem voie, pana nu excludem orice afectiune ereditara din schema... Poate nu vom primi vesti asa proaste, desi stiu cat de dureros e... Dar stiu ca puii nostri ne dau forta sa trecem peste orice dezamagire, sa ramanem pe linia de plutire si sa gasim forta sa zambim si sa fim impacate cu prezentul nostru, pt ca el conteaza cel mai mult. Daca avem un sufletel sanatos langa noi, asta e tot ce conteaza!

 

Olivia, mereu ma tin sa-ti zic ca te admir foarte mult pt lejeritatea si luciditatea cu care imparti jobul si viata de familie, si ambele par ca-ti ies de minune!

 

Nu mai stiu ce voiam sa zic, nu stiu daca v-am mentionat ca Matei a dormit bine la nunta, intr-o camaruta cu mamaia de la tara, care a fost f vigilenta! Dar de adormit a adormit cu mine, in timp record, ca era obosit rau.

 

Va pup pe toate si va doresc numai zile insorite pana ne recitim!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello mamici,

 

norma concediu placut si distractie placuta! la ce hotel mergeti? am si eu emotii deja, plecam miercuri la mare..

felicitari pentru rezolvarea contestatiei! dupa ce venim din concediu incerc si eu sa rezolv ceva, ca n-am chef sa-l chinui pe david la o cresa, sa se obisnuiasca cu locul, personalul si copiii si apoi sa-l mut..vreau sa-l duc de la inceput la noi in cartier..

 

oli sper ca a scapat maya de gips si e bine!

 

kytana ati ajuns in DE? cumti se pare?

 

gabi ma bucur ca esti mai bine..

 

anca pupam gashca!

 

stella sedere placuta si cu folos la centru! pupam brotacelul..

 

noi suntem bine...ne chinuie caninii care nu vor sa iasa, doar roadem si balim...am mai pregatit pentru concediu, idei de papa, liste cu ce sa punem, tre sa punem la punct masina...d-astea...zilele astea am fost si pe la dentist ca ma omora o masea...

 

pupici tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello.

 

Maya n-a scapat de ghips. :( i l-a dat jos, i-a facut radiografie, a zis ca e bine, dar nu complet. Daca e sa cada in mana, se poate rupe usor si ajungem la operatie. Ne-a recomandat ghips pana pe 8. Asta e, mai stam 12 zile.

 

Norma si Corina, concediu placut, dragelor! Vreme buna, apa calda si bobocei cuminti!

 

Stela, casa de piatra! Ai fost o mireasa tare frumoasa - te-am vazut in poza unui prieten comun Radu E. :))) Multumesc pentru vorbele frumoase, esti o draguta! :* Si eu te admir f mult pt ca esti atat de tare in situatia cu Matei.

 

Kytanutz, cum sunteti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce mica e lumea olivia, pai sa-mi dai un add, daca nu-ti dau eu prima :)) Imi pare rau ca Maya n-a scapat de ghips, dar paza buna trece primejdia rea! Mersi de complimente, a fost asa bine sa merg la make-up, la coafor.. :D

 

Corinuka, si tie distractie faina la mare! Abia astept sa va prind din urma!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello hello,

fetelor, mersi, dar sunt bine, sa stiti. Sunt debusolata si dezamagita, asta da, dar sunt impacata cu ce s-a intamplat. Totusi nu pot accepta ideea ca S sa creasca singur si sper sa se intample o minune si sa aiba un frate/o sora. Daca nu o fi sa fie- atunci macar noi doi sa avem destul creier si putere sa ii oferim multa iubire, intelegere si sustinere.

 

Stela, te rog frumos, pui o poza cu voi de la nunta? vreau tare mult sa va vad pe toti 3! o poti sterge dupa 1-2 zile...

Bafta la centru, Matei sa fie sanatos tun si sa aveti spor! Sa va simtiti cat de cat confortabil si sa ne povestesti te rog ce mai face Matei! mersi si drum bun!

 

Norma, sper ca aveti vreme faina si va simtit bine.

 

Oli, ooff, saraca Maya! dar asa e, mai bine super-precautie decat pareri de rau.

(acum dupa tratament Stef a inceput uneori sa ma traga de bluza, cand e in bratele mele ma mai tine de sfarc (lol) chiar si afara, ma prinde prin sutien. Nu cere tzitzi, slava Domnului! dar prima data cand a scotocit mai mult, cum eram si tare suparata de rezultat, asa m-a cuprins o durere si mai mare, ca l-am intarcat si nici sibling nu-i pot oferi! si mi-a trecut prin cap sa-l pun sa suga, poate revine lactatia. dupa cateva microsecunde mi-am tras niste palme virtuale, mi-am spus ca-s egoista si fac asta PT MINE, nu pt ca are el nevoie (nu mi-a cerut niciodata dupa primele zile de intarcare, nu a dat nici un semn ca-i lipseste. cred ca ma apuca de sfarc pt ca "e acolo", la fel cum ma apuca de gat (ma pisca, asa, dar nu doare, se tine de piele) si cum face si la taica-su- se prinde de cate un pliu de piele sau un smoc de par de pe piept lol). Si sincer mi-a fost teama ca alegerea mi-ar putea cauza cine stie ce dezechilibru mental. asa... intr-un fel merg mai departe. Inca mai am momente cd imi revine in minte parerea de rau ca l-am intarcat, dar in acelasi tp sunt impacata, a supt 18.5 luni, e ok. 

 

 

Corina, drum bun la mare! ce fain!!!!

 

va invidiez mai fetelor, parca as da si eu o fuga pana-n Vama sa mananc o gogoasa cu ciocolata. anul asta nu (cred ca) vin in Ro, dar la anul as trage o fuga si la mare sau poate in Grecia/Turcia. sa vad...

aveam planuri sa merg in Dec. in Mexic dar nu prea ma trage atza. stiu ca e bine pt Stef, si mi-ar placea si mi,e dar ma si vad dand apa la soricei uneori vazand familii fericite etc. plus ca platesc cam dublu, ca ocup o camera. Nu stiu nici un cunoscut cu care sa merg sa impartim biletul. Mai vad...

 

sa aveti o duminica placuta, spor la facut/ desfacut bagaje etc.

Eu am vopsit dormitorul ieri- m-a ajutat mult sotul (mereu evit sa il numesc cumva, "ex" nu-mi vine sa spun, "sot" nu e corect ca nu e, dar nici divortati nu suntem, in general il numesc"tatal lui" (S), am auzit pe multi spunand asa, desi sunt inca impreuna.

ma opresc aici ca vad ca am logoree. ciao!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va salut din zbor.

 

INca nu avem net, ne folosim de un stick care merge si nu prea. Suntem inca bulversati, Luca cel mai mult. Socrul, care a venit inaintea noastra in Germania, i-a luat patut de 3-7 ani, care nu are bara de protectie, e in alta camera ca in camera noastra nu are loc. Din jucariile vechi nu are mai niciuna si sarmanul plange aproape incontinuu, a refuzat orice mancare i-am dat (nici macar iaurtul care l-ar fi mancat zi si noapte). Am reusit sa gasesc niste batoane de cereale de la Hipp si a mancat unul, lapte a baut si imi cere tzitzi in prostie. 

 

Eu sunt cea mai nedormita pt ca nu doarme decat cu mine si mereu agatat de san. Azi noapte a cazut din pat. Nu stiu cum s-a trezit, s-a ridicat si a cazut pe la capu patului. Nici nu l-am simtit cand s-a ridicat de langa mine. Acum am ramas acasa pt ca au inceput greturile si au plecat ei spre biserica.

 

O alta buba e ca nu vrea deloc sa ma lase sa il spal. Nici in cada, nici cu apa in cada, nici cu dus, nici in lighenus. Abia reusim amandoi sa il spalam cand face kaki. :(

 

Any tips? 

 

Pana acum nu imi place germania. De ce? Pt ca este atat de diferit si mi-este dor de romania dar si de anglia. Faptul ca avem acces la putine chestii, Nu ma omor dupa schimbari de genul asta si vremea asta cu ploi torentiale si fulgere si caldura inabusitoare ma termina. 

 

M-am plans suficient. Sper ca dupa ceva nopti mai bune sa vedem lucrurile altfel. Cred ca vom returna patutul si sa luam tot unul normal cu bare. Voi ce ziceti?

 

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello gagici,

 

noi pe-acasa, momentan a venit vara...am mai facut azi niste cumparaturi pentru mare... care-mi explicati si mie cum s-o luam pe centura bucurestiului dinspre ploiesti? pe unde? si apoi spre autostrada soarelui? merci fain!

 

david nu vrea pe olita..am incercat ieri sa-l pun, nu a vrut sub nici un chip...dupa ce i-am pus pampersul a facut kaki in scutec...no...la mare il las in putza goala  [:)]

 

oli e mai bine pentru maya, asa cum zic si fetele..scapa ea curand..dani e tot cu gips?

gabi in ce vama vrei sa mergi la gogosi? stiu ca doare cand vezi familii, dar sa stii ca multi sunt nefericiti, asa familii cum sunt...sa fii impacata ca ai facut tot ce tinea de tine si ai un puiut scump si sanatos!

 

kytana acomodare usoara, o sa te obisnuiesti pana la urma..

 

pupici tuturor!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...