Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bobocei de sept-oct 2012 (3)


Recommended Posts

Corinuka, cand plecati la mare? Distractie placuta!

 

Azi noapte Luca a dormit ceva mai bine, a adormit la san apoi a dormit fara sa se trezeasca toata noaptea. La 05.30, trezirea. Asta e, nu ma plang.

 

Ieri a dormit la pranz aproape 2.5h, in patul nostru mare, adormit tot la san. S-a trezit si s-a dat singur jos din pat si a venit la mine in sufragerie. Dar s-a speriat un pic cand s-a dat jos din pat ca nu m-a gasit. 

 

A inceput sa pape dar greu si cu ochii la filmulete (am un singur desen de miyazaki pe pc si i-l pun pe acela) La pranz putina ciorbita fara paine, apoi o rondea de orez expandat, iar pe seara i-am facut grisulet si s-a strambat pana i-a simtit gustul apoi a papat aproape tot. Doamne ajuta sa pape tot asa ca tare m-a speriat!

 

Fetelor, eu sufar de atacuri de panica, m-au luat rau de tot. Plang aproape incontinuu si cand raman singura in casa fara un zgomot de fundal sau ceva, mi-o ia inima razna si ma bufneste plansul. Nici cantecelele pe care i le canta mama mea lui Luca nu pot sa i le cant pt ca incep sa plang instant. O fi de la sarcina? Sau si de la sarcina? Imi vine sa plec de aici si sa ma intorc in tara, ma credeti?

 

Orice sfat de bine-venit, chiar va rog pentru ca nu stiu ce e cu mine. Stiu ca nu eram eu cu psihicul 100% okay, dar nici asa nu am fost niciodata. :(

 

Aveti grija de voi si de bobcei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 412
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Kytana, parerea mea e ca ai nevoie de terapie. Multa. Poate si medicamente sau alimentatie specifica. Esti dependenta de mama Ta. Ia fiecare minute, zi cum vine si constientizeaza ce simti. E ok... Ai nevoie de tp Si sa Te exprimi. Continua sa faci miscare, iesi la aer.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, asta ma gandeam si eu. Iti dai seama, pret de 29 de ani, am stat doar cu ea, niciodata singura. De cand a murit tatal meu (adica de 23 de ani) am trait cu spaima ca moare si ea si raman singura. Sunt paralizata de frica. Tu cum mai esti? Cum merge zugravitul? Ce culori vrei sa faci sau ai facut deja?

 

Mai nasol este ca de 2 zile imi curge seara o secretie maronie, fix cat sa ramana o data pe hartie (scuzati detaliile). Inca nu am gasit un doctor si la urgenta nu am ajuns. Sper sa ne putem inscrie maine, dupa ce ne inscriem la primarie. Cred ca nu as mai rezista psihic de nicio culoare daca as pierde si sarcina asta...

 

O noapte linistita!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

 

Noi nu suntem prea bine - a facut Iustin enterocolita si inca nu am scapat :(( A avut febra aproape 40 (39.8), scaune moi, apoase si fffffffff multe....Luni noapte nu am dormit deloc, dimineata am fugit cu el la urgenta si ne-a dat tratament. Saracutul nu vrea sa imi primeasca nimic (ma chinui cu seringa de la nurofen sa ii dau tot ce am de dat si cand o vede urla si se zbate!). De mancat ieri a mancat o banana si o feliuta de paine doar, azi niste cereale cu orez si roscove bagate cu greu sa aiba ceva in stomacel...Partea buna (daca e sa fie) e ca nu a vomitat si ca imi primeste cat de cat lichide, evitam astfel deshidratarea (altfel ne trimiteau la infectioase la Victor Babes pt internare..)

 

Ce sa va zic...sunt epuizata si necajita tare cand il vad cum se chinuie (a avut si crampe, cred); plus ca se oparise la fundulet de la atatea scaune (parca erau acide) si urla cand il spalam, cand il stergeam....acum i-am schimbat crema cu una f concentrata de galbenele si vad ca e mult mai bine, spre vindecare...

 

Nu mai stiu ce vroiam sa zic...inca nu mi-am revenit cu odihna, ma bucur ca nu mai face febra acum, sper in cateva zile sa se puna pe picioare.

 

Toate cele bune tuturor, sanatate si distractie placuta celor ce sunt/pleaca in vacanta!

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Ancuta prin ce ati trecut si voi! Multa sanatate si cat mai repede sa revina pofta de mancare! Ma bucur ca nu a trebuit sa va internati. Pupicei lui Iustin si tie odihna placuta. [flo] Doamne ajuta sa va reveniti cat mai repede!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana, Gabi va multumesc pentru gandurile bune. Suntem ceva mai bine, slava Domnului, scaunele s-au mai rarit, dar nu vrea sa pape decat covrigei si bucatele de banana :(( Pediatra zice sa avem rabdare ca ii va reveni apetitul incet incet...In rest e vioi si activ, l-am pacalit si i-am pus in sticla de apa zeama de orez si morcovi in loc de apa si vad ca nu i-a displacut :) Oricum o tinem numai pe ceai de menta si zeama d-asta pana isi revine 100%

 

Kytana, esti ok? Ti-ai mai revenit? Ma gandeam ca e normal ce ti se intampla intr-un fel...si mutatul (alti oameni, alta limba, alta clima etc...)  si hormonii de sarcina si despartirea de mama ta..Dar esti puternica si cred ca vei reusi sa te adaptezi, eu as vedea-o ca pe o noua viata, un nou inceput :) Ai mai avut scurgeri? Nu ai dureri, nu?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca, rabdare multa! Ia copilul ce II tb, stai linistita. Ma bucur ca va reveniti.

 

EU sunt ok, de la servici fug acasa, ma schimb si iesim in parc. Apoi acass, cina, baie si nani Stef, EU Mai fac ce e urgent, Mai un Oki pe net sau o carte si la somn... Si apoi iar de la capat. Astept week-rndul sa dorm la pranz, lol.

Diseara vreau sa fac lasagna rolls dupa ce se culca.

 

Psihic sunt ok, am trecut peste. Insa nu pot scoate din cap - din suflet Mai exact sa nu aiba un frate sau o sora. De cateva ori pe zi tot la asta ma gd. Cine stie?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...