Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de sept-oct 2012 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 412
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gabi - succes cu dieta.

Oau ce greu adoarme Maya. Andrei seara adoarme destul de repede, la prânz durează mai mult.

 

Ramona - felicitări pt despempersit si pt faptul ca adoarme singura. Îmi pare rău ca ati avut incidentul cu carnea, bine ca sunteti ok si mai e Putin si vine tati....yupiiiii

 

Gabi - daca suntem in casa nici Andrei nu vrea bucati fructele, nici curățate de coaja si face scandal daca nu i le dau in forma naturala. Afara nu ii pasa ca nu are timp de stat pe banca sa tina fructul sa îl manance. Din păcate la cireșe uneori scuipa alteori nu, sâmburele si prefer sa ii dau bucati.

Ce frumoase momente aveti voi doi. Mă gândesc cu groaza când voi merge la servici ca nu vom mai avea atâta timp de dragalit.Andrei când se trezeste mă striga, mă duc la el in camera, întinde bratele sa îl iau si spune BEBE DEIDEI (sa îl ton ca pe bebe in brate) si îl duc in dormitor unde stăm in pat si lenevim, eu beau cafeaua, el laptele, mai sta in brate, ne uitam la desene. Azi la clubul lui Micky Mouse pe Disney Junior dansau si ne-am ridicat in picioare in pat si am dansat si noi. ASA era de fericit. Asta e unul din motivele pt care aman băutul laptelui din cana. In pat e riscul sa îl verse si parca nu mă lasa inima sa îl duc la masa asa dimineata. Apa f frumos bea din cana singur, dar când nu ii mai e sete o răstoarnă pr ca ii place sa vadă cum curge apa pe jos.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana draga sigur trebuie sa fie o faza ca nu va trai cu lapte si pâine toata viata. Oricum nu cred ca ai ce face daca nu dorește altceva. Eu tot mă strădui sa mănânc lângă el chestii noi si sa zic oau ce bun e. Uneori cere alteori nu. Nu stiu ce sa zic, e clar ca e f frustrant pt tine mai ales ca gatesti minunat si atrăgător.

 

Cu intratul in casa cu plâns eu nu am pățit dar vad copii plângând când pleacă din parc. E normal sa le placa mai mult acolo. Sper sa treacă repede.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi daca ii spunem ca plecam ne face papa si isi continua treaba, nu funcționează la noi asta daca vrem sa ajungem undeva si el are altceva de făcut. Asa ca îl luam in brate si ii explicam ca trebuie sa ajungem undeva sau ne asteapta cineva etc. Nu a facut in brate nicioadat crize sau sa ne lovească. Mai protestează uneori dar de cele mai multe ori mergem in parcurile cate ii plac sau ne vedem cu prietenii lui, asa ca vine cu plăcere daca îl luam in brate. In casa când mergem nu a protestat niciodată.

 

Ieri a profitat de o clipă de neatentie si s-a băgat intr-o balta pana la genunchi, ne-a invitat si pe noi dar am refuzat. De bucurie dansa in balta. Toti din parc de uitau ca la spectacol si zâmbeau. La un moment dat a picat de tot si atunci l-am scos, l-am dezbrăcat pana la pampers si l-am dus acasa si l-am băgat in vana cu totul. Cred ca s-ar balaci non stop.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand pleaca din parc/loc de joaca, nu plange, face pa-paa si e f linistit. Cand ajungem in scara sta cuminte sa il dau jos din carucior, asteapta sa duc caruciorul la demi-sol. Scandalul incepe cand ii spun "hai pe scari mami". Astazi de exemplu vroiam sa il duc sa ii pun un pampers si sa cobor din nou (de la rau vin fara pampers pana acasa). I-am spus ca nu mergem decat sa punem scutec, nici sa ma auda...

 

Nu stiu cum poate fi asa de agitat si sa planga/tipe atat. In general vorbesc. Nu am vazut copilasi agitati ca el si de la nastere a fost asa daca va amintiti...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kytana, eu zic sa nu te agiti. E o faza. sigur. calmeaza-te tu in primul rand.

cu mancarea- sunt sigura ca ani de zile ar putea trai numai din lapte si paine, so don't worry [flo2] . poate e si el mai sensibil la schimbari. Plus ca poate creierasul lui trece prin schimbari- ca perioadele dinainte- si spune-ti ca n-ai ce face!

nu e agitat tot timpul cum spui... doar uneori cd e luat prin nepregatite. Ia incearca cd plecati din parc si il pui in carut sa-i amintesti ca mergeti acasa... si ca veti urca scarile... si la jumatea drumului, cd inca e bine dispus, repeta-i acelasi lucru. si acasa ajunsi ori cantati ceva, ori numarati treptele... la coborat tot asa face?

eu 99% din tp il iau in brate la urcat, ca altfel ar vrea sa tot urce, ar fi tentat sa fuga pe hol etc. Luca parca e greut si presupun ca de asta nu-l iei in brate.

de ex. S e obsedat de alunitele mele... si am una-n frunte, am pe umar... daca se agita in brate cd urcam/ intram in casa, il ? "unde-i alunita lui mama?" si imediat incepe sa o caute, sa o zgandareasca/ pupe... si sta cuminte.

vezi si tu poate gasesti ceva...

 

daca nu- just BREATHE :))) va trece.

te pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

OLI, incep si eu de luni!

as fi inceput de azi dar avem ziua unei colege, plus ca vreau sa mai citesc si sa cumpar ce-mi tb.

te rog cd ai tp si kef poate mai scrii ce papi, sa ma inspir si eu.

 

CORINA, sa traiesti, ne-ai urnit din loc! [pk]

am intrat si pe fbk, saru'mana! vad ca sunt idei de meniuri. sincer nu pare greu, acum sa vad cd incep!

tu zici ca ai mai tinut o data, acum ceva ani?

 

NORMA, how sweet!

 

RAMONA< bine ca v-ati revenit si revedere faina cu sotul! cat mai are de gd sa faca asta? tb sa fie tare greu pt toti 4!

ai incercat sa-i dai sa bea din cana cu pai? nu afecteaza ca biberonul, ba din ce am citit se recomanda paiul, ca li se fortifica muschii gurii, cica grabeste si vorbirea...

 

va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! [biz]  [flor]

 

Am revenit si noi acasa pt o saptamana. Am avut un program incarcat, doua saptamani am fost la recuperare, apoi o saptamana la mare si acum stam o saptamana acasa, apoi iar recuperare pt ca in sfarsit vom face rmn-ul si avem noroc ca prindem asa repede inca 2 saptamani de terapie. Sunt in urma cu cititul cam 10 pagini, asa ca imi pare rau ca nu sunt la curent.

 

Imi aduc aminte ca Gabi ma rugase sa pun o puzuca de la nunta... O sa incerc sa o atasez si sa va pun si o poza cu brotacul la mare... E innebunit dupa apa si iesea cu mare scandal afara din apa :)) In rest, suntem bine, am repetat analizele de sange si transaminazele sunt acum in parametrii normali, deci stam cu toate bine. Rmn-ul ne va raspunde la multe intrebari si vom stii in ce ape ne scaldam si cam ce ne asteptape viitor. Sper ca ce a fost mai greu a trecut, sper...

 

Va pup si incerc sa va mai scriu, sper ca toate mamicile si boboceii sa fie bine! [flo]

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...