Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de sept-oct 2012 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 412
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vai Stela, esti SUPERBA!!! asta stiam deja, dar ce bine ti-a stat mireasa! dulce tare de tot! si sotul tau e dragut :)

Matei e frumos foc, si s-a schimbat, e si el baietel acum, nu mai are moaca de bebe. Vad ca sta f bine in barcutza, te rog cd mai ai tp si chef sa ne mai spui ce poate sa faca acum. merge in 4 labe? Vai, imi doresc din tot sufletul sa se recupereze total! asta e idealul, nu? Oricum, cu tine ca mama va fi bine! Dar ii va ajunge pe bobocei din urma, sunt convinsa. sper sa gasiti si diagnosticul... oare nu puteti ajunge si in strainatate pt pareri? sau sa trimiti rezultatele de la teste? tu ai facut research online sa vezi daca si unde ai putea merge? deschide cateva subiecte, unul aici pe forum si altele pe alte forumuri si poate te indruma cineva, poate gasesti cazuri asemanatoare. Dupa cum a evoluat pana acum, nu pare ca dr. de la spital sunt pe cale sa dg curand.

sper ca nu te dau peste cap, iti spun doar ce as face eu. Si oricat de inimosi ar fi dr. de acolo, stiu ce diferenta e in spitalele din occident.

 

bafta! si ms mult de tot pt poze! daca vrei, mai poti pune si altele :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

azi am mers in Stanley Park- e superb, la malul oceanului... am mers la Acvariu- nu-mi mai tb sa merg la pranz, era plin de oameni, copii, super aglomerat (am abonament), am plecat imediat. dupa ce-a luat Stef un colt de masa sub oki- alerga si se uita in urma, cum are prostul obicei uneori...

si apoi l-am lasat sa alerge pe alei... s-a jucat putin la ocul de joaca, apoi a luat-o la vale spre ocean, e o pajiste maaaareeee... si a gasit o gura de canal cu apa in ea, si se scurgea pe pajiste. vreo 10m patrati era mocirla... initial am zis bine ca nu s-a murdarit! apoi s-a intors, a inceput sa sara in ea. a cazut in genunchi, la fel "bine ca nu s-a murdarit"  [:-)))] si apoi da-i si sare, da-i si baga mainile si arunca in aer, zbang! a cazut in fund- tot leoarca, dar curgea apa din pantaloni, s-a imbibat in scutec... m-am relaxat instant  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))] lasa-l sa se joace, daca aici ii place? (la nici 100m era parc cu tot felul de fantani pt copii, cascada mica, spritzuri ce ies din podea etc... ce stie el?  [:-)))] ) si s-a facut... ca un procushor. Bluza alba  [clo] ... sa il apere de soare... cand s-a saturat de mocirla l-am dus la baia publica, l-am dezbracat la curu' gol, l-am spalat pe bucati la chiuveta- nu va imaginati baie fancy- era curata, dar... normala. avea sapun, dar uscator cu aer, de pe vremea bunicii- noroc ca luasem de acasa schimburi si prosop, cu gdul ca se va juca la water spray park. mai... a facut ce i-a placut, a fost fericit! L-am dus apoi si la water park, dar ii e teama de tzasnitorile alea... tot la o banca a tras, unde tot sus-jos-sus-jos s-a dus... apa era f rece, intr-adevar... poate la anul va fi mai doritor, anul asta nu cred ca mai incerc.

apoi am inceput sa-l indop ca-i era foame, si am luat-o usor spre metrou. pe marginea apei, uneori erau zone cu valuri ce se spargeau si mirosea asa fain... si se auzea asa fain... vreo ora mi-a luat, mers alert.

declar ziua o reusita. maine nu stiu ce vom face, probabil ceva linistit. ar tb sa gatesc ceva pt luni, dar eu incep Rina, asa ca...

 

OLI, cum merge?

 

va salut si astept sa citesc ceva cd ma trezesc! merg la culcare dar voua va doresc o zi faina!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ha ha Gabi ce zi cool ati avut.

Andrei e in extaz pt ca la parintii mei sta o săptămână un nepotel de 8 ani si ne întâlnim toti si mergem prin parcuri. Ieri s-au dat cu o trasurica trasa de un ponei, pe hidrobicicleta, s-au dat cu moto si trotineta pe pistele de făcut sărituri..... A dormit Andrei de la 22.15 pana la 8.25, nici măcar nu s-a foit. Imediat mergem la,mic dejun- omleta cu avocado, rosii de la tara si apoi sa vedem ce mai facem. Dupămasa mergem la bazin cu totii .

Duminica faina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Heeelp!

Corina, deci dupa pranz (la 12 am lunch break) nu mai am voie nimic nimicutz pana la 6? Vai de mine! Nu pot trai doar cu apa…

Gustari, ceva, pliiizzz. Daca bagi un oki pe aici, zi-mi si mie te rog ce ma sfatuiesti!

Oli, ceva idei?

 

Mersi mult!

 

p.s. sunt cu okii pe ceas sa treaca primele doua ore sa pot manca niste fructe iar- cirese, yummy!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamicute,

 

Eu nu am mai intrat pentru ca mi-a fost excesiv de rau. De vreo cateva nopti dau la boboci si ma doare tare in dreapta sub coaste, pe unde ar fi ficatul. Astazi a stat Dl Pinguin cu mine ca nu as fi facut fata. Aseara mi-a curs iarasi o secretie maronie si hartia aia de la asigurare nu mai vine odata sa pot merge la doctor...

 

Luca e mai binisor, papa tot doar ce ii convine dar m-am relaxat eu si ii dau ce vrea doar. E clar ca il deranjeaza maselele, astazi mi-a luat degetul sa ii frec gingiuta. Dragul de el!

 

V-am zis ca e boxeur? S-a impiedicat de parchet, nush cum si a cazut cu ochisorul in ceva, nush ce, desi eram la 2 metri in spatele lui. Nu era in fata lui decat o masa de plastic rotunda si moale si o jucarie care nu are niciun colt. Are ochisorul mov si umflat. 

 

Gabi, cu ridicatul in brate nu prea pot pt ca sunt multe trepte, eu mica, el inalt si greu si da din picioare. Ultima oara m-a caftit fix in burtica... Bafta cu dieta! Pana la urma ai papat ceva intre mese?

 

Norma, mai ai un pic si vine concediul. Ai emotii?

 

Fetelor ma tot tin sa va intreb (sau v-oi fi intrebat deja?!): cand mergeti in concediu, luat camera cu patut? aveti cu voi pat pliant? Sunt curioasa pt ca ma gandesc la Luca ce doarme doar in patut si nicaieri altundeva!

 

Noapte buna, mamicute si bobocei!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi - succes cu dieta.

Kytana - eu doar camere cu pătuț am solicitat. Când mi s-a spus ca nu au (de ex anul trecut in Viena si la noi la mare, l-am dus pe al nostru; avem unul pliant in care doarme la mama când rămâne acolo peste noapte). In general au hotelurile pătuțuri, dar se poate de ex sa iti dea pat suplimentar cum am pățit noi in Turcia dar am solicitat sa îl schimbe cu pătuț si s-a rezolvat.

Îmi pare tare rău ca nu te simți f bine. Iti doresc sa ajungi cat mai repede la medic si sa te liniștești după ce iti vezi comoara din burtica.

O zi frumoasa sa aveţi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

Gabi - cum merge dieta?

 

Andrei doarme tot mai mult noaptea, poate e intr-o perioadă de creștere. De la 22.15, uneori 22.30 pana aproape la 9.

Seara dam stingerea la 22 dar nu adoarme multa vreme. Face rezumatul zilei care a trecut: Deidei ape tot tot ( Andrei a băut laptele tot), Deidei bațe mami nu, tati da ( mama nu l-a luat pe Andrei in brate si tata da), Deidei topo, moto, inta (Andrei s-a dat cu hinta, moto si pe topo). Deidei, mami, tati, mimi dico (noi am facut minidisco) si o tine tot asa pana adoarme. Plus ca ii insira pe toti cunoscuții si la sfârşit zice nani, adică toti dorm.

 

Azi păpăm gris cu lapte si afine, caise, supa de pui, tocănita

de ficat iar seara nu stiu.

Pupici

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciao,

mersi de incurajare, dieta merge... dar nu cu mine pe aceeasi carare  [:)] . am renuntat de marti dupa amiaza. Mai, ma apucase o jale mare de tot! si-o foame... cred ca am si mancat mai putin decat trebuia- neintentionat. Si mai ales mi-a venit menstruatia de luni seara, si aveam niste pofte si niste stari deprimante... nu pot descrie. Sora-mea mi-a zis" mai fata, tu nu stii ca nu se incepe o dieta la ciclu?" nu, n-am stiut si nici nu stiam cd imi vine, ca mi-a intarziat mult, vreo doua sapt. aproape.

DAR nu am renuntat la idee. sapt. asta sa zicem ca am inceput sa ciugulesc mai putin. Nashpa sa lucrezi si la birou, ca am tot tpul mancarea la indemana... acasa nu prea am cd sa mananc, ca-s cu Stef. Si ar tb sa-mi organizez mesele, mai ales seara sa am ceva on the go. asta e iar o pb.

Poate ma apuc iar sapt. viitoare, nu stiu... ma apuca seara pofta de fructe, de x si y. Desi stiu ca e bine sa aman placerile. greu, greu...

mie imi place cum arat, sincer. desi cantarul (si bmi) zice ca nu "stau" asa bine... oh well... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...