Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de sept-oct 2012 (3)


Recommended Posts

la capitolul copil- e intr-o perioada tare faina, ne intelegem bine, toata ziua "vorbeste", murim de ras cum ne explica cu multa intonatie si f expresiv... mai ales cd ne cearta sau vrea ceva. Si se da in spectacol... mamma mia! spectatori sa aiba, ca the show is on!  [:-)))] sa-l vedeti afara cum se uita oamenii fascinati la el si el se da si mai tare in stamba!

V-am zis cred ca in zona asta sunt f f multi asiatici si se holbeaza efectiv la el! blond cu okii albastri si un zambet cuceritor  [il]  [il]  [il] . ii fac poze, sunt in extaz daca se uita Stef la ei si mai ales daca ii baga in seama mai mult. si-mi tot spun "wow, he's soooo cute! he's gorgeous! he takes after his father, right?" (seamana cu tatal, nu?) adica ce? eu sunt urata???? ma amuz f tare, ca fatza e a mea, din familia mea, dar okii si parul de la taica-su. are gura mea, buze senzuale lol. bineinteles ca nu ma apuc sa le explic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 412
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Kytana, sper ca esti bine! si eu am tot avut pete maronii in trim. I, daca nu e rosu e ok. dar e scary like hell.

 

Norma, sincer mi-e groaza cd vei incepe serviciul, mi-e ca nu vei mai scrie. se duce naibii subiectul nostru! mai suntem vreo 4 fete care scriem regulat. pacat, boboceii nostri sunt asa de faini! 

sper totusi sa mai intram aici sa mai scriem, kiar si o data pe an.

 

merg sa ma apuc de treaba, a plecat inamicul la plimbare si pot da cu aspiratorul.

va pup, sa aveti un week-end fain!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

Gabi- voi scrie si după ce încep serviciul, promit. Îmi face plăcere sa povestesc cu voi. Eu,asa cum am mai scris, intru zilnic pe forum si mă bucur când scrieți despre voi si boboceii vostri.

Mie mi se pare ca important e sa iti placa tie cum arati, nu prea contează ce zice cântarul. Eu am cam 3 kg in plus pe solduri si burtica si arata inestetic; asa de mult îmi place sa mănânc.

 

Ce mă bucur ca Stef e asa cumintel si fuuny. Good looking am văzut in poza ca e. Am avut si noi o perioada liniștită in care doarme bine, mănâncă bine si am patit de câteva ori sa se mire unii ca are doar un an si 10 luni. Eram de ex in parc si era un grup de muzicieni cu un pian la care se cântă cu picioarele, ca un covor muzical. Pe fiecare tasta era o culoare si cineva arata copiilor pe un portativ o culoare si copilul trebuia sa apese cu piciorul clapa pe care era culoarea respectivă. Andrei tot insista cu panul panul (pianul). Cei de acolo au zis ca sub trei ani nu are rost ca nu sunt cooperanti, nu stiu culori, nu asculta comenzi..andrei insista si pt ca nu erau alti copii d-na a zis ok lasati-l Putin sa se joace.

L-am lăsat dar am rugat--o pe d-na sa procedeze ca si cu ceilalti copii. S-a mirat f tare d-na ca Andrei a calcat corect pe tastele care aveau culoarea arătată pe portativ si ca era asa,cooperant la vsrsta lui. In rest, asa cum spui tu, vorbeste pe limba lui vrute si nevrute, e tare amuzant. Nu l-am văzut pe sotul meu in 15 ani râzând atâta cat poate rade acum cu Andrei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello

 

Am si eu putin timp cat suge M si incerc sa o las adormita ca la 9 am programare la mani-pedi. Nici sotul nu e acasa, o sa o las cu Dani, care doarme dus!

 

Ma bucur sa aud de bobocei care dorm mult. Si M doarme cand nu are tentatiile langa ea! :))) cand sunt plecata doarme dusa toata noaptea! Cand e cu mine... aseara din ora in ora a supt!

Maine dimi ma trezesc la 3.30 :((( plec pana marti seara in Germania-Olanda cu serviciul. Lipsesc doar 1 noapte de langa M.

Ieri am fost la shopping cu copiii. I-am luat lui Dani haine de concediu (4 bermude si 4 pantaloni lungi, o camasa, adidasi). Nu aveam intentia sa-i iau atatea, dar erau reduceri la H&M cu 20-30 lei perechea de pantaloni, asa ca am zis ca-s buni si la scoala dupa ce ne intoarcem. E de groaza copilul asta cu hainele! Le freaca cu skate-ul si in 2 sapt maxim sunt distruse, cu gauri in ele. Adidasii la fel, se rup si gauresc... Asa ca nu-mi vine sa-i iau haine scumpe sa le arunc intr-o luna! Parca e adunat de pe marginea drumului. Ce i-am luat acum i-am zis ca nu-i dau pana la concediu. Macar acolo sa aibe si el haine intregi!

Hai ca fug! Sper sa mai intru!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

 

intru repede sa va salut pana doarme Andrei. Am in cuptor o mâncare de dovlecei, rosii, ardei, ceapa, piept de pui, am de împachetat cadouri pt ca vom avea un weekend cu partyuri pt copii, mai am de făcut exercitiile pt talie.

 

Dimineata am păpat paste cu varza călită si smântână, la prânz ciorba de perișoare si la cina mă mai gândesc, acum nu am nici o idee. Ieri a păpat in parc pâine cu unt, telemea nesărată si somon,afumat si un iaurt. Si i-am luat un fresh de portocale, a băut cam trei sferturi adică cam 150 gr iar după 15 minute a mai cerut unul si iar a băut aproape tot. Nu ii prea dau eu sucuri dar ieri cred ca a fost tare însetat. Am fost la o sedinta foto in parc cu fotografi profesionisti. Sper sa iasă ceva poze pt ca a fost destul de cooperant.

 

Azi am fost la un salon de tuns copii, cu mașinuța in loc de scaun, cu o sala mare de așteptare in care pe pereti e desenat un acvariu mare cu pesti, aveau puzzle, masina avea muzica si a fost in extaz Andrei.

 

Cam atât despre noi, asteptam vesti despre voi.

O săptămână minunata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele mele virtuale !

Sa stiti ca nu v-am parasit, doar ca am evadat din nou la tzara , am fugit de caldura orasului... uf, cine nu are casa la tzara sa isi cumpere... cum te trezesti, dai nas cu pamantul, aci stai intre betoane , vine soarele si iti piere cheful de iesit afara...

Am avut net dar mergea prost, apoi a expirat cartela....

Am venit acasa vineri, aveam de ridicat niste comisioane si trimis niste colete cu afacerea mea care a inceput sa se miste usor, usor.

L-am lasat pe Stefan la mama, sa stea impreuna cu cei 2 verisori, este prima data in 5 ani cand l-am lasat mai mult de 4 ore fara mine ... imi e asa dor de el, maine vine acasa si o sa-l pupacesc maxim ...

 

Natalia i-a dus dorul, asa ca am tot stat de ea , sa ii fac entertaiment... nu prea m-a lasat sa fac nik prin casa asa ca imi vreau copilul inapoi chiar daca se mai cearta intre ei... ii iubesc enorm !!!

 

Tot maine, dar pe seara o sa vina si sotul meu , mult iubitul meu sot, emotii, vise... adunate toate in 5 luni de zile. ABIA ASTEPT (o sa stam cu copii intre noi pt. ca maine saraciile de musafiri cred ca o sa-si faca si ei prezenta)

 

Deci, maine , pregateala ca la Paste pe o caldura maxima, nu stiu cate o sa reusesc in asa fel incat sa nu ma obosesc prea mult... depinde si cat ma lasa Natalia...

Cam atat de la noi, asteptam vesti noi si pup toate fetele cu copii din dotare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona, ma gdeam la tine... Revedere frumoasa si senina! Ia-o usor, fa ceva simplu.

 

Si aici e f cald, tot gatesc noaptea. In seara asta am fc chiftele vita la cuptor, o minunatie, nu pot crede! Si stir fry de legume, yummy.

La cina am fc rapid ton cu sos din 2 rosii Mari, put in pesto congelat- fc de mine) si paste. II place f mult lui S.

 

Am tot mers la piscine zilele Astea, azi am stat acasa ca ma simteam obosita.

In sfarsit II place plastilina/ play dough! am gasit un set fain cu multe culori si diverse forme.

 

Ai vostri ce activitati Mai au?

Avem bobocei care vb?

 

Merg la somn ca e 11... Sa aveti o zi faina!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramona - reverdere plăcută si relaxanta. Te asteptam cu vesti.

 

Gabi - cum faci sosul pesto si cum îl păstrezi la congelator? Merciiii

 

Si Andrei se joaca cu plastilina dar nu ffff mult. Mă pune sa ii fac "om pada" adică om de zăpadă si după ce fac cele trei bile una peste alta îmi spune el " ochiii", "nato" nasul, guuua (gura). Dar apoi ia bilele in mana, le arunca si zice pin pon (adică se joaca ping pong si s-a terminat joaca cu plastilina).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...