Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bobocei de sept-oct 2012 (3)


Recommended Posts

Eu cu Andrei stau f mult afara, deci activități indoor avem putine.

ii mai citesc, mai desenez eu ce mă roagă el, ii mai face tati din hartie barca sau avion si se joaca cu ele, când se joaca singur isi duce perne in casuta lui in living si plușuri si se face ca doarme, am cumpărat o carte cu desene f mari pt colorat dar nu are f multa răbdare. El se trezeste in jur de 8, lenevim putin, bea lapte, se uita Putin la desene, stăm pe wc, ne spălăm, păpăm si iesim. Venim in casa unde doar ne spălăm, păpăm supa si somn. După trezire păpăm felul doi si plecam in parc unde stăm pana aproape de 21. Venim acasa, ne spălăm, bem lapte, mai citim povesti, spălat pe dinti si somn la 22.

 

Afara in parc, merge cu bici fara pedale, se joaca cu mingea, sau la nisip, aduna pietricele, sta pe banca si se uita la copii cum sar coarda, sau face exercitii (ce poate) la aparatele montate prin parcuri, caută prin copaci căsutee de pasarele....cam asta.

 

O săptămână frumoasa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 412
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

fara, fara :) (chiar, cum te cheama? ca-ti tot zic Norma :)

oricum, al meu e f f concentrat, daca-l vrei sa curga, sa folosesti cant. mai mare la ceva, atunci probabil il intinzi cu ulei si branza mai multa. sau faci un bechamel si adaugi pesto ca sa ai sos de paste; presupun, nu stiu.

daca vrei sa stii exact atunci cauta pe nenea gugal; eu adesea aleg retetele de pe allrecipes.com, cu cel mai mare rating. mai citesc modificari si iese perfect mereu!

 

 

Ramona, vezi ca se cam zguduie pamantul pana aici!!!! [:-)))]  [il]  sper... oricum, ma bucur pt voi!

 

va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello gagici, remember me?

 

david e bine...a facut  dupa vacanta gura-mana-picior, dar fara gura..adica niste bubite cu lichid pe picioruse si pe maini..initial l-am tratat de alergie, dupa ce am ajuns la cj si l-a vazut pediatra ne-am lamurit..incep sa se vindece..

 

in rest nu am vesti bune..

1. dupa concediu ne-am trezit dati in judecata de finante ca nu mai avem sediu la firma si vor sa ne dizolve (firma suspendata, contract de inchiriere reziliat)..am dat 10 mil la registrul comertului sa schimb sediul, o gramada de hartii si pe ultima suta de metri (vineri ora 17) am reusit sa trimit intampinare la tribunal...vom vedea in toamna ce cred judecatorii...

dani mai are de lucru la utilaj, mai are de cumparat diverse piese, peste 3000 euro bucata...nush de unde o sa mai scoatem ca suntem imprumutati si ras-imprumutati...in plus, tre' sa-l mute de unde e acuma ca se demoleaza hala si doar mutatul e vreo 200 euro..plus alte chestii mici si chichitze..

2. nu am rezolvat nimic cu cresa..sa astept luna septembrie sa vedem daca sunt copilasi care trec la gradi sau nu confirma locul si astfel se elibereaza locuri..

3. nu am rezolvat nimic cu serviciul..seful mi-a zis sa stau linistita ca vorbim, ne intelegem...asa ca am stat, nu am cautat nimic, iar ieri cand ne-am intalnit mi-a comunicat conditiile...nu e nimic din ce-mi doream sau am cerut, nu e loc de negocieri.. probabil si din cauza ca are suficient personal, iar eu as fi pe langa..asa ca mi-am facut CV (dupa 14 ani!!) si aplic la diverse joburi care sama ajute mai mult (mai bine platite, mai aproape de casa, cu orar mai uman, etc.)

 

cam astea despre noi..

va pupam!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Wow ce de vesti pe aici!

 

Ramona, sper sunteti in bratele sotiorului si va distrati de minune. Pupicei si te asteptam sa ne spui cum a fost reinstalnirea!

 

Gabi, epic ce gatesti tu acolo. Voi incerca si eu chiftelute, ma gandesc ca daca le poate lua cu mana poate il tenteaza. Imi dai si mie reteta pls?

 

Norma, inca nitel pana la concediu, nu? 

 

Corinuka, imi pare rau pt toate nebuniile, sper sa gasesti job si sa fie primit Daviducu la cresa in sept. 

 

Net inca nu avem, credeti-ma ca m-am saturat de nemti! A venit ieri un nene ne-a pus un cablu si ne-a zis sec ca el nu are modem. Ia de suna la firma, cica il ridicam noi. Oka, mergem il ridicam, asteptam. 10min-1h-2h. ii sunam, cica nu i-a sunat tipu' care a fost la noi de dimineata si de aia nu merge. Buuun, mai asteptam, sunam. Sunati la tehnic. Inchide, suna. No, ca va sunam noi. Asteapta 2h, niciun telefon. Sunam iar, nooo dureaza 24h sincronizarea. Suna azi dimi - aaaa maine vine cineva, daca si daca nu merge. Si nu merge, si stam si ne uitam la cutie (Fritzbox ii zice) si ea la noi... cu banii luati :))

 

In alta ordine de idei, de cand a venit mamet, Luca papa mai bine, cred ca ii place sa fie inconjurat de oameni. Sapt asta a lucrat Dl Pinguin de acs pt ca ii sunt colegii in concediu si sa vedeti cum a mancat baietu' meu si pepene. Astazi a papat ciulama, diseara mamaliguta cu branzica si ousor. 

 

Si o alta chestie, buna zic eu, mai nou adoarme cu mine in pat. Sarea din patut asa ca intr-o zi a adormit langa mine. Acum doar asa adoarme. Noaptea il pune dl Pinguin in patut dupa aceea si doarme pana dimineata. Tot matinal e, la 6 sare din patut si cere tzitzi. Asta e sg masa de san pe care i-o mai dau. Imi va fi tare greu sa il intarc pt ca mai dorm si eu cat suge el (15-30min ca se si mai alinta). Any suggestions?

 

Siiii... marti mec la dr! In sf dupa ani lumina am vb la asigurare si imi pierdusera poza de aceea nu imi trimiteau cardul si mi-au trimis o dovada rapid. Cate emotii am? Sunt un munte.

 

Voi stiti ceva de diastasis recti? Ceva ca-n poza dar burta nu am neam, dar mi-a iesit buricul si deasupra lui o galma. Repet, mai mica ca-n poza. Am crezut ca am scapat de ea de cand cu sportul dar se pare ca ba. Din cate am citit poate crea probleme si la nastere si dupa. Poate gasesc vreun doftor sa ma trimita la un fizio competent...

 

Va pupaccesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina- of ce de vesti proaste. Sper sa le rezolvi repede si favorabil vouă. Succes si tine-ne la curent.

 

Kytana - of ce mă enervează ca nu ai net încă. Chiar asteptam vesti de la tine mai des...ma bucur ca e ok Luca si iti tin pumnii pe cand mergi la medic. Nu am auzit de problema ta, sper sa se rezolve si sa nu ai probleme.

Cum faci mamaliga cu ou?

 

Noapte buna boboceii si mămici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

am facut sos pesto, sunt tare curioasa daca va papa. Ii dau doar cu paste cu sos pesto, azi avem o zi fara carne. Dimineata a păpat pâine cu unt, cash si roşie. Deseară nu stiu ce va papa pt ca va dormi la mama. Noi ne întâlnim cu nasii lui Andrei care vor veni cu noi la Roma sa ne intelegem asupra unor obiective etc, ce permise de muzee sa ne luam de acasa, sa nu mai stăm la cozi ....

Maine si poimâine o tinem in party-uri pt copii. Abia astept.....ambele vor fi in aer liber.

 

Gabi - si eu vreau reteta chiftelelor in cuptor.

 

Va doresc un weekend fain, eu voi mai intra cand doarme Andrei deci sper sa am ce citi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello hello,

mister s-a trezit la 4 pt lapte si mi-a fugit somnul... nu-i bai, m-am culcat inainte de 9 aseara ca eram treaza de la 3 jumate  [batcap] .

 

ashaaa... Corina, bafta sa scapati de proces! nu prea am inteles ce se intampla- doar pt ca ai inkis o firma? erau si ceva datorii sau cum?

ce fel de utilaj a luat sotul? pt agricultura? a inceput sa scoata bani cu el?

poate se asociaza cu cineva care sa bage restul banilor...

pupici si Doamne ajuta sa se rezolve toate, si serviciul tau, si cu el, si David sa fie sanatos. El ce mai mestereste, ce mai zice & face?

 

Kyti, eu citisem dupa nastere de asta, eu nu am avut pb. Stiu ca gasisem pe youtube o tipa ce facea exercitii si spunea ca dupa 3 sarcini era f nasol si i-a luat vreo 4 ani de exerciitii speciale si f usoare ca sa isi revina. Ai mare grija, exercitiile "normale" pot dauna. Cel mai bine intreaba medicul.

 

chiftelele: carne de vita tocata- mereu iau macra-, am avut vreo 500 grame. o ceapa mijlocie tocata marunt, doi catei mari de usturoi taiati marunt, o felie mare de paine inmuiata in apa si stoarsa, un morcov ras fin, un zucchini mic ras, vreo 4 oua mi-au intrat mie, o mana patrunjel tocal, niste marar, ff putina sare, un pumn de panko (pesmet). Stiu ca se poate pune si cartof ras si stors bine, pt a fi mai pufoase; eu nu aveam, asa ca nu am pus.

am amestecat bine cu mana, si am facut bile. Le-am pus in tava pe hartie de copt, fara strop de ulei, si am copt la 400 F (vreo 210 C). Nici nu am apucat sa le intorc, ca faceam inghetata si eram ocupata.

 

calde erau excelente. a 2a zi insa erau nitzel tari- si de la frigider, poate si de asta. asa ca am lasat instructiuni sa le rupa, sa puna o rosie mare taiata si sa le faca cu sos. A servit Stef cu orez.

 

aseara aveam pofta de pizza, asa ca am cumparat ca daca o faceam eu nu mai aveam timp de iesit in parc. 

La pranz cred ca fac restul chiftelelor cu sos rosii si paste, iar pt diseara cred ca fac un orez cu lapte. Azi am flex day, yeeeeyy! In dimineata asta merg la un family daycare, au 3 zile pe sapt. un loc liber din sept., si vreau sa-l vad. Aseara dupa ce am vz mai multe poze pe site parca dau putin inapoi, parca tot mai bine e acasa! si mai ales ca am vazut niste spelling mistakes pe site... DAR incerc sa fiu impartiala pana vad casa.

va povestesc apoi ce am hotarat!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...