Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

Rufus, la 2 ore dupa ce am scris, pisicuta a deschis ambii ochi. Nu s-a mai uitat la noi cu amandoi ochii de vreo 10 zile. Au inceput sa se desumfle, asa mai incetisor. Chiar s-a si jucat azi.

Vet-ul a zis (si azi a mers cu ea la cabinet) ca e un semn bun.

 

De ce e matza voastra taiata pe burta? Ati sterilizat-o?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ahoi! Cum, necum, am terminat si ziua de azi cu bine. Am reusit chiar sa nu mai fim familia trompeta (nu s-a urlat deloc,deloc la un traseu pe munte de 1h dus-1h intors), dar am reusit cu succes, eu si Forest al meu, manca-l-ar mama, sa fim Lolec si Bolec...

Pai sa va zic: la capatul traseului, presarat cu surprize amenajate (caprioare si reni), sau spontane (vizuini de viezure si tot soiul de pasari colorate), se gasea un skywalk pe care evident ca nici nu ne gandeam sa-l ratam, ca doar vazuseram pe net ce panorama de panorama ni se intindea la si sub picioare. Eu si Bolec, amandoi cu rau de-ala de inaltime ca la carte. In fine ajungem, ni se pune nitel nodul in gat cand sa "walk" pe grilajul ala, dar na... misiunea trebuia indeplinita. Pana afurisitul de grilaj a depasit stanca pe care era fixat si am putut admira prin gaurile lui tot haul de sub noi [fri] . Bolec a zis alb si moale ca zapada din zare "eu nu". Si s-a oprit in zona de siguranta. Eu dadeam sa fiu mai viteaza desi deja se invartea totul cu mine, nodul din gat nu ma mai lasa sa respir, cand de-odata... Caprele mele mi se smulg din mana si in fuga se duc si se lipesc de gradul ala nenorocit si indepartat, punctul maxim al panoramei mamei ma-sii astazi si maine and forever!!! Mi s-au muiat picioarele si am inceput sa vad scene in care vantul puternic smulgea sapca de pe capul Chirei si ea se intinde sa o prinda, Iana care era in extaz scapa printre gratiile alea ca nu erau deloc dese, mama lor de gratii ale mamei lui de skywalk care e!

10 ani din viata am pierdut in secundele alea in care am reusit cu greu sa adun copiii si sa revin pe cararea mea ingusta si pietruita, sa simt eu sfanta piatra sub talpi...

Ce poze cu panorama? Ce admirat fasiutele de pamant care arate, care gata verzi, ca un model scotian? Ce "8er Bahn" viseaza fetele astea de la noi???

Sa dea Dumnezeu sanatate omului de-a facut poza asta si a pus-o pe net! Cu alea facute de noi de pe pamant revin mai incolo.

post-1306-0-42779300-1399745267_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit de la circ, a fost superb; am aplaudat de ma dor palmele si am ras de ma dor falcile  [:D] am vazut dresura de cai (niste cai superbi, de rasa...si caluti pitici), elefanti, zebre si catei....a fost o dresura cu un cal super faina; nu am vazut cal care sa dea din buze in halul ala  [soricel] ca si cum vorbea; dresura asta mi-a placut cel mai mult...a fost si un clown (cel mai bun la ora actuala din cate am inteles; a interactionat mult cu publicul); fiica lui a fost si ea la trapez....un bulgar cu 6 pack  [fri] 2 columbieni....o trupa de ucrainieni....una de chinezoaice....pustoaica are putin peste 1 an- o dulcica; mama ei e dresoarea de cai...am fost in ultimii 4 ani la spectacolele lor si cel de azi a fost cel mai reusit  [:)] Marcia m-a intrebat daca poate sa lucreze si ea la circ, ca tare frumos e  [:)]

 

 

post-114840-0-63812500-1399744670.jpg

post-114840-0-00002500-1399744686_thumb.jpg

post-114840-0-43212800-1399744723_thumb.jpg

post-114840-0-40386200-1399744781_thumb.jpg

post-114840-0-03365500-1399744797.jpg

post-114840-0-81809200-1399744842.jpg

post-114840-0-50568500-1399744853.jpg

post-114840-0-92536300-1399744862_thumb.jpg

post-114840-0-16643200-1399744870_thumb.jpg

post-114840-0-16291800-1399745340_thumb.jpg

post-114840-0-20881000-1399745349_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karu, eu si Mischa am avut rau dfe inaltime in turnul Chindiei. noi nii nu am fi pus piciorul pe plasa aia  [:-)))] .

 

Marcia, fain circul. Si la voi e scump? Ca la noi ne rupa un amarat de circ de mana a doua.

 

A venit sotul cu cumparaturile. Lilisor si-a bagat rapid nasucul in plasa si a descoperit ouale. Asta -seara mananc omleta din trei oua. Restul trei au fost prea tercite ca sa le mai adun de pe podea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aschiuta, e scump si aici; dar la Knie se merita...si avem bilete reduse 50% (pt ca avem Mitarbeitervorstellung - reprezentatie doar pt angajatii firmei unde lucrez)...am mai fost si la un alt circ cu Marcia, dar nu se compara...asa ca atata timp cat lucrez aici voi profita de oferta...ai mei au fost si ei mereu cu noi si le-a placut si lor ft mult. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...