Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

Buna dimineata!

 

Ziki, da, citeam ca tu ai intrebat de cadouri de Craciun, m- am dus la odisee ieri si am vazut.
Cred ca fetele de acolo au migrat incet, incet pe fb, mie nu mi- a placut, asa ca incerc sa ma catar si eu pe ghetar. 13 examene, zici? Nu cred ca am dat asa multe in asa scurt timp, niciodata.
Cum se descurca Mr. Ziki? Vesti de pe frontu' de acasa ?

 

Da, Alina, am incercat ceva, dar am observat ca eu eram singura care posta, cam bianual, asa. Si m-am lasat.

Mr. Ziki se descurca foarte bine, admirabil chiar. Se pare ca Flavia s-a aruncat de gatul lui si i-a zis "sincer, nu credeam sa ne intelegem asa bine"... Iar Felixosu' e el insusi in orice situatie.

Ieri am vorbit cu el la telefon,si incercam sa fac conversatie dupa o sumedenie de intrebari care se terminau numai in "mda" sau "mnu". La un moment dat il intreb "au mai iesit floricele din alea plantate de noi?". Pauza. Repet intrebarea. Tot nimic. Deodata se aude in departare Mr. Ziki: "Feeeliiix! Unde iesi afara in pijama pe ploaia asta??!"  [ups]

Am comis-o.

 

 

Didi- sunt 18 pentru ca dau ambele semestre in acelasi timp. Deci da, nitel horror. Ieri am vorbit cu un tip care a venit din Australia sa le dea, iar eu bombaneam ca sunt taman la doua ore de mers cu avionul...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vazut poze frumoase de Karu si Mihaela, si auzit vesti bune despre matzuca Vivianei.

[flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Doar ca nici mie nu imi place la circ, ultima oara am mers cand eram mica, cu bunica, si am vazut cum un dresor batea un urs. M-am pus pe zbierat "lasa-l in paaace! rama!" (am zis multa vreme ''rama'' ca suprema jignire, habar n-am de ce), apoi m-a scos bunica afara sa imi treaca sughiturile si sa-mi desclestez unghiile din pumni, si gata. Mi-am jurat in mustata inca necrescuta pe vremea aceea ca nu mai calc in circ.

Nici pe ai mei nu i-am dus, desi Flavia s-a dus cu clasa in Ro.

Mihaela, eu zic doar de la mine din batatura, acum, stiu ca tie iti place, si nu vreau rosii.  [flo2]

 

 

Rufus, sigur ca ati facut bine ca ati sterilizat pisica! Este primul reflex cand adopti o pisicuta pe care nu ai de gand sa o tii ca puitoare de felisa. Sa-i treaca repede ameteala, atele, si sa fie happy!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziki, circul Knie are si zoo (a aparut acum 200 de ani, sunt la a 8a generatie..daca nu erau ok, dispareau demult); adica animalele stau acolo pe timpul cand nu au show-uri; si sunt ft bine tratate. Si au in fiecare an show cu alte animale; adica nu le folosesc pe aceleasi in fiecare an; anul trecut de ex au fost lame dresate, anul asta au aparut zebre. NU as merge la ei daca ar fi altfel; si crede-ma ca elvetienii sunt ft protectori cu animalele  [:)] si controale se fac mereu...gradina aia zoologica arata super...caii aia se vede ca sunt ft bine ingrijiti, altfel nu ar arata asa. Numerele cu animale nu au fost ft multe; dresura de catei nu a fost a lor, ci a unei nemtoaice  [:)] ei au dresuri in general cu cai, elefanti, zebre si lame...noua ne place si vom mai merge la ei; aici e o traditie; al meu sot a crescut si el cu circul asta  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata si de la mine,

 

La noi e Mother's Day asa ca va doresc copii ascultatori, atat cat sa nu va taiati toate venele, dar normali, atat cat sa nu va plictisiti. Si ii mai doresc in mod special Bombi-nei sa i se indeplineasca si ei visul, indiferent pe ce cale ... mereu ma gandesc ca unele pasaje ale noastre pot sa ii produca ei ceva neplaceri emotionale.

 

Sa va spun de vreme ...ne-a plouat frate saptamana trecuta de parca aveam seceta Michellinei ...nu numai mult timp dar si mult cantitativ ...ieri ne-am adunat sa mergem la meciul de soccer sa sustinem echipa ...L-au luat pe Alex pe banca de rezerve, s-au purtat foarte, foarte frumos cu el, au reusit sa-l impresioneze si pe el ...5 min a durat meciul, dupa care a dat o ploie torentiala care a inundat tot terenul ...dupa 20 min de stat in masina, ne-am intors acasa pe soare ...asa ca am plecat sa luam flori, azi vreau sa plantez cate ceva. Am dat $100 pe flori si numai pentru "in fatza" ...in anii trecuti dadeam mai putin ca luam din alea neinflorite ...de 10 ani primavara i-a prins pe ai mei aici si gradina era a lui tata. Doamne ce mana are tata la flori si ce-i mai place. In fiecare dimineata pigulea buruieni, le muta, rasplanta, gadila, vorbea cu ele ...eh, anul asta este un an de schimbari si din pacate nu in bine.

 

Azi cica va fi soare toata ziua si cald ...barbatul abia merge deci nu merge nicaieri ...iar pe mine ma dor calcaiele ...nu ca as vrea sa discut iar despre boli, dar Rox, WTF este asta ? Nici nu stiu cum sa explic, pur si simplu ma dor daca le pun in pamant, amandoua ...imi vine sa merg pe varfuri ...si asta de ieri cand am gatit de parca nu mai exista maine ...am facut ciorba de vacuta cu leustean, mazare, spanac si o friptura de vaca cu sos care iar, pentru a nu stiu cata oara nu mi-a iesit ...am facut asa cu lamaie si s-a fiert acolo, dar este carnea uscata ...eu cred ca trebuie sa fie ceva cu carnea, ca sa iasa asa moale trebuie sa fie  de undeva, pulpa pe care eu nu stiu sa o gasesc la supermarket ca nu stiu cum se numeste in engleza.

 

In rest, Karulino, cum mai nu iti plac inaltimile, pai tu, asa un free spirit, sa ametesti daca nu vezi pamant sub tine. Pai sa vezi tu cum e in canion, ala celebru ...niste imagini si inaltimi de iti taie respiratia de frumusete nu de panica ...Acum sa stii ca si barbatul meu este asa, in Canada, cand am fost in turnul ala din Toronto care are un geam in podea, al meu nici nu a vrut sa ii vada locatia ...intrebarea mea este "ce faci cu fetele in parcurile de distractie ?". Eu desigur sunt de sacrificiu, barbatul nici nu se poate uita in ce ne suim, desi in ultimii ani sa stii ca nici mie nu mi se mai pare asa de fun ...copiii sunt ahtiati dupa roller coastere.

 

In final vreau sa va spun ca Barboasa aia de la Eurovision arata scarry rau de tot ....ce naiba frate ???

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ola si de la noi. In sfarsit, un moment de respiro. Am expediat copiii la joaca in spatele blocului, ca pe vremea mea. Iar eu stau in bucatarie si mai bag cate un ochi pe geam, oricum le aud. Avantajul statului la parter si parcarii oarecum inchise (adica necirculate) din spatele blocului.

Ne apropiem de prima saptamana de stat singure, si rezultatele sunt promitatoare, fetele au decretat in cor ca e mai bine doar cu mami, asta si pentru ca le fac cam toate poftele :)). Acum, la inceput, sa fie tranzitia mai usoara, desi recunosc ca sunt uimita si eu cat de bine ne-am inteles zilele astea si cat de liniste a fost! Ba chiar m-au ajutat mai mult ca de obicei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyy, dar ce fac soro cu parculetzul ala de la voi? Ca am vazut ca au intrat cu tancul....

N-am vazut Eurovision...adica vreti sa ziceti ca a castigat femeia cu barba???

Ce parculet, habar n-am despre ce vorbesti?! Noi ne-am mutat ceva mai la vale, asa ca daca zici de parculetul din fata vechiului bloc, nu am mai trecut pe acolo de ceva timp.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...