Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

Soro, de cand l-am cucerit pe Forest, cel mai inalt varf din palmares (1,98m), am dat asa capul pe spate a la Vivien Leigh, am scrutat Inaltimea Sa si m-a luat cu ameteala. Asa am ramas pana in ziua de azi...

La el e procesul invers: de pe platforma lui abia indrazneste sa ma priveasca in ochi. Macar de n-ar vomita :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Soro, de cand l-am cucerit pe Forest, cel mai inalt varf din palmares (1,98m), am dat asa capul pe spate a la Vivien Leigh, am scrutat Inaltimea Sa si m-a luat cu ameteala. Asa am ramas pana in ziua de azi...

La el e procesul invers: de pe platforma lui abia indrazneste sa ma priveasca in ochi. Macar de n-ar vomita :))

Sa inteleg ca vrei sa ne transmiti, ca cel mai bine va uitati unul la altul pe orizontala ? Nebunaticilor .... [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Eu am 1.65 si al meu 1.86 (mi-au placut barbatii inalti, fostul meu sot era la fel de inalt...)...cand ma salt pe varfuri sa-l pup, zice sa stau normal, ca se apleaca el  [:)]

 

La noi a fost furtuna, adica mai mult vant decat ploaie...am fost putin plecata cu masina si pe autostrada simteam cum vajaie; mi-era frica sa nu ma ia pe sus cu tot cu masina [:D]  iar acasa ne-a mutat masa din gradina cu 1m (din lemn, cu picioare de metal, sub care stau 4 scaune) ...si era sa o si rastoarne, adica statea aplecata sa cada  [batcap] am bagat florile si pisica in casa...ca ne era frica sa nu ia vantul motanul pe sus  [soricel] numai ca dl.motan vroia afara, cred ca avea o nevoie urgenta...si m-a pus naiba sa ma aplec si sa-l mangai si s-a partait in nasul meu...mama si put basinile de la pisici de numai  [bang] asa ca i-am dat drumul afara, ca era agitat rau...bineinteles ca cele 2 toalete din casa (una la boxa si una la el in camera) nu a vrut sa le foloseasca...

acum a iesit soarele si am mutat totul la loc  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt una dintre persoanele de care isi bate joc carnea de vita.

Ea stie ca imi place mult sa o mananc si de cand a aflat asta este intr-o permanenta contradictie cu bunul-simt.

In concluzie niciodata si cand spun niciodata nu exista exceptie, carnea de vita aflata in vizita la mine nu a fost altceva decat o talpa imposibil de mancat.

 

Ca Roxana ne indeamna sa luam brisket ma bucur. Daca mi-ar spune si ce este m-as bucura si mai tare.

Si daca mi-ar spune cum de lor li se topeste in gura chiar i-as aduce o caserola din reteta ei la intalnirea din iunie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Brisket-ul era ptr Buflea. In Romania e importanta sursa- luati carne de vita din selgros si de la macelariile arabesti, este perfecta. Friptura aia in lamaie iese cu carne putin grasa: antricot intreg, spata, nuca, piept. Pulpa e de multe ori tare. Carnea de vita din carrefour e horror....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...