Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

La multi ani, Glimmer!

 

nu stiu ce ati ghetarit voi in weekend, caci nimic nu am apiucat sa citesc. dar vad ca alex e bine daca se tine de traznai. succes la teste!

 

si Tudor va da teste 4 anume la sfarsitul lunii asteia. la mate nu am nici o emotie, la reading comprehension nici atat.... poate la writing doar desi si acolo cred ca el va dicta si altcineva va scrie?

 

in fine, eu nu ma stresez deloc cu testele astea ca nu is importante la nimic pt noi personal, noi stim exact unde si cum stam.

 

si noi am gradinarit in weekend. doar ca anul asta, dupa alti 2 ani, m-am desteptat si incep de pun doar plante perene si pe diferite sezoane.

 

am hostas, de vreo 4 feluri, blue grass, primule, sedum , coral bells, muuulte lalele/ narcise/ zambile, columbine si crizanteme.

 

tot ce voi pune anual vor fi dalii, astea or sa intre in weekendul viitor caci ieri am gradinarit pana am cazut lata. si tot weekendul viitor voi mai pune un copacl liliac pt simetrie.

 

aaaaa, si anul asta mai avem o achizitie noua: o magnolie roz.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

muscatele tin toata vara si parca si begoniile [:)]  si eu magandeam la muscate nu am pus niciodata, eu pun doar odata pe an si aleg flori care infloresc toata vara pana toamna tarziu, si cat mai putin pretentioase de ex: floarea asta potrulaca

 

http://www.ebay.com/itm/like/310411346395?lpid=82

 

nu trebuie sa o uzi prea des si infloreste toata vara si toamna , plus are culori frumoase poti alege doar galbene sau mixt etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus,

nu stiu ce sa zic, ma mai gandesc, orcum vrem sa ne mutam in locuri mai calde (de ex. Florida la pensie nu mai suport iarna de aici) poate tot casa nu stiu .....activa sant dar nu imi place sa am aceasta raspundere mare, iar sotul nu e persoana care sa-i placa sa faca reparati, dar mai am ani buni pana atunci deciziile se mai pot schimba [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai,

magnolia mea roz a fost mancata de caprioare, imi fac in ciuda primavara cum ii prind muguri cum o ciopartesc si o rod [fri] am prins o ura pe aceste animale distrugatoare, ele si iepuri distrug tot aici sau inmultit precum sobolani [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea, muscatele la mine stau inflorite mereu.

niciodata nu mi-au placut musccatele, dar acum le iubesc, nu treb sa le ud des, frunzele sunt verzi si frumoasse...de la distanta sa vad superb...si sunt merreu inflorite.

 

sunt perfecte pt clima de aici.

 eu am vreo 5 culori si tare frumos se vad in gradina.

vecina imi spunea ca din stradda de la distanta zici ca sunt tufe de trandafiri.

 

si noi am gradinarit cu totii sambata. sotul a lucrat la un zid, eu am plantat niste cale si am mutat iar muscate, willy a adunat niste ierburi...iar Pepper a trecut la facut gropi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

muscatele tin toata vara si parca si begoniile [:)]  si eu magandeam la muscate nu am pus niciodata, eu pun doar odata pe an si aleg flori care infloresc toata vara pana toamna tarziu, si cat mai putin pretentioase de ex: floarea asta potrulaca

 

http://www.ebay.com/itm/like/310411346395?lpid=82

 

nu trebuie sa o uzi prea des si infloreste toata vara si toamna , plus are culori frumoase poti alege doar galbene sau mixt etc

 

 

eu nu am avut niciodata noroc cu planta asta... pe langa ca ma usca de bani la cata ar trebui sa cumpar pentru  "in fata" mea, tine ce tine si apoi cumva parca dispare...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hahaha ...asta vroiam si eu sa intreb ...Michellino, unde e iarba la voi ? Ca parca sunt plantate in praf muscatele alea ...frate, pai sa vedeti ce gazonache avem noi ...este deasa ca o patura, fara pic de buruiana si verde, verde ...dar sa stiti ca e o stiinta gazonul asta. Barbata-meu care a facut o obsesie pentru el, cred ca ii cunoaste toate secretele - il trateaza, il aereaza, il perie, il taie la nu stiu ce inaltime ca sa lase iarba taiata pe el ca ingrasamant, il da cu fertilizator si cu diverse alte substante ...mai nou a cumparat o masinarie care tziuie ca sa alunge veveritele, care ca si caprioarele la Bella, la noi sunt dusmanul nr. 1 ...

E atat de mult de bibilit ca in 50℅ din cazuri nu putem calca pe el ca ba e tratat cu chimicale, ba e iarba proaspat iesita care nu poate fi turtita, ba e ud, ba il ardem ...etc. Eu vreau sa iau trambulina, dar strica iarba ...vreau masa de ping-pong - strica iarba ...WTF ???

 

Portolacul ala il stiu dar nu imi place pt ca e foarte greu de cules buruiana prin el ...creste ca un paienjenis si se paienjeneste si cu buruieni si cand dai sa rupi, rupi cu totul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...