Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

plus ca nu stiu daca ati observant am 6 stejari in curte , frunzlele lor ma innebunesc cand cad...plus ca sunt toxice pt anumite plante.

 

deocamdata vad ca merge bine la vita...nu am pozat-o e in partea cealalta a curtii.

sotul vrea sa puna si in spate dealungul gardului.

 

ne-a murit si noua un grepfruit...si vad ca nici la palmierii din spate nu le merge bine.

 

in fata am si portocali, mandarini...Doamne ajuta si in continuare...astora le merge bine.

cei luati de la Costco sunt mai buni, cresc mai bine decit cei de la Lowes. in spate am un lime Mexican e tare pipernicit si il am de aproape 4 ani.

si la lamii vad ca deocamdata le merge bine. am vreo 2 plantati in sptate... si la fel 2 maslini.

chiar maslinii sunt super, anul trecut am facut prima recolta . vreua din astia sa pun dar cu maslini din alea mari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Da, nu am pic de papadie ...dar are vecinul, spre disperarea barbatului ...

Bella, stii ca se spune de fapt, ca iarba simpla este cea mai ieftina gradina ...

Eu am asa o nostalgie pentru familiile care ies cu totii in curte si fiecare isi vede de treaba lui ...asa am fost si noi duminica vreo 15 min, pacat ca nu ne-a pozat nimeni. Dupa asta au inceput nervii - Alex cu Flavia ca nu se joaca unul ce vrea celalat, eu cu Alex ca nu nimerea sa puna pamantul ala in vas, barbatul cu Alex ca a aruncat mingea aia in garaj, barbatul cu mibe ca umplusem masina de pamant cand am cumparat flori ...

Cum zicea Karulina ? Familia trompta ? Pai daca ne luam dupa marimea instrumentului, noi suntem Familia Tuba.

 

Si zii tu acum ca asa "tube":)) cum sunteti voi, nu este exact cum trebuie sa fie si cum te-ai rugat in perioada "spitaliceasca" sa mai fie.

Asta inseamna ca totul a intrat in normal si ca s-au terminat grijile.Acum ce sa zic...fiecare cu normalul(instrumentul:))) lui.:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci gradina asta care se vede este de fapt in panta ?

 

Ai dreptate, se vede ca nu e pamant bun ...pentru iarba trebuie adus pamant si semanata iarba in el ...asa am facut si noi, cand am cumparat casa aveam iedera in toata curtea ..dupa ce am smuls-o, am cumparat doua camioane de pamant si in ala am sadit iarba ...dar nu stiu cum se conporta la caldurile voastre, ca si la mine se arde daca e cald afara ...

Vecinii cum au ? Tot asa ca voi ? ...oricum imi place ideea cu punctele astea in care ai pus flori ...cred ca se si intretin mai usor daca sunt izolate. Dar florile cum rezista la soarele vostru ? Nu se ard ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si zii tu acum ca asa "tube":)) cum sunteti voi, nu este exact cum trebuie sa fie si cum te-ai rugat in perioada "spitaliceasca" sa mai fie.

Asta inseamna ca totul a intrat in normal si ca s-au terminat grijile.Acum ce sa zic...fiecare cu normalul(instrumentul:))) lui.:))

Da, da ...normal. Vezi tu cum e omul Soro ...cand il am, normalul asta, nu ma multumeste ...vreau "normalul" altora ...:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da e o panta de vreo 45'...de asta am facut platform pe care sa plantam si sa mergem.

 tata a facut toate rondurile mici din patra unde sa plantam flori individual. e mai bine asa ca sta apa.

 

nu, muscatele nu se ard...altele da. de asta nu putem planta oricce.

si vecinii au tot la ffel...flori de desert...palmieri. unii au si iarba in fata dar ccare au un pic teren mai plat.

in rest mulch au majoritatea.

e interesant sa vezi gradini cu stejari, brazi...si palmieri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, da ...normal. Vezi tu cum e omul Soro ...cand il am, normalul asta, nu ma multumeste ...vreau "normalul" altora ...:)

Daca Alex se comporta ca inainte inseamna ca si-a revenit.Daca era acum copil cuminte si ascultator , tipul ala de copil pe care unde il pui acolo sta...nu il luai tu de o aripa si-l duceai la doctor ca "are ceva...undeva"?:))

Bucura-te de "normalitate".:))

Ce o sa duci dorul galagiei si agitatiei astea peste cativa ani...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michellino ...cum e cu maslinele astea ?

 

Am vazut si eu la supermarket, se vindeau la kg, verzi. Am gustat una, Doamne ce amareala ...chiar m-am intrebat, la ce folosesc maslinele astea ?

 

le tii in apa cateva saptamani si iesee amareala....nu e assa greu. in primele saptamani schimbi apa la 2 -3 zile...apoi mai rar. dupa vreo 4 saptamani cand s-a mai dus din amareala le pun in apa ccu sare si o schimb lunar.

cand nu mai au de loc amareala si au luat si sare...le pun in ulei de masline.

sunt innebunita as manca masline zilnic.

vrem sa punem multe soiuri ca tin la ccaldura si sunt si copaci frumosi, mereu verzi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...