Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Michelle,

foarte frumoasa gradina ta, si foarte multa munca, orcum doar pt maslini te invidiezi cred ca se merita atata munca [:)] , avem si noi un prieten care are o casa in california, dar din pcate o vinde si sa hotarat pt florida [:)]  l-am corupt noi , el e orcum aici mai mult in cleveland cu slujba

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle,

iti dai seama ca imi place florita cu tot cu umiditate are mai multa verdeata decat california numai spun de plaje si nisip la tot pasul, daca vreau insulite si lagul oceanului e la un pas, california asa si asa si e prea scumpa si inacesibila pt mine, te obisnuiesti cu umiditatea si nu e tot timpul anului doar cateva luni vara in restul anului e superb, sa stai tu o iarna in cleveland si pe urma imi spui ce iti place [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si noi cand ne uitam pe harta sa ne decidem unde sa venim in America, tot comentam ca, coasta de est e frumoasa, dar sunt tornade, vremea f rece, vara umiditate, in ocean sunt rechini... [fri]

 

de asta am ales coasta de vest, ca e vreme frumoasa, plajele sunt frumoasse si aici, dar apa e cam rece. vegetatie e destula si in California, dar ce-I drept se intretine doar ccu irigatii, iar viata e cam scumpa.

 

iti doresc candva sa vizitezi si coassta asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de gradini, in seara asta, dupa ce numa` bine intra Nick pe usa, isi pune bicicleta la loc si Sophia:

-tati let`s go in the garden! let`s water the plants! ( asta dupa ce toata dupa amiaza m-a innebunit sa ii umplu stropitoarea sa ude florile: water mami, please! I need to water the plants, to grow them big! [:D]

Nick se executa, isi ia papucii si iese la udat gradina si din vorba in vorba, din stropitoare in str0pitoare Nick incepe sa ii cante. El mereu ii canta pe oriunde sunt ei impreuna si nu numai: baie, masina, gradina, joaca ....  

Sophia il roaga sa cante Beatles daddy please! 

Nick iar se executa:

-In the town where I was born

Lived a man who ...

Sophia suparata , nu ii place cantecul:

- Not this daddy! Not Yellow Submarine...  I want ...Closeeee yourrr..eyesss...  [olala] 

Eu eram in bucatarie si cand i-am auzit nu mi-a crezut urechilor [wow]  era sa scap bolul cu maioneza din mana ( am facut salata beouf [:p]) ...m-a luat fiica mea, nu stiu eu toate cantecele si versurile, ea le-a invatat pe toate de la tac`su, deci stie si Beatles si altele in afara de cantecelele din Cinderlla, Little Mermaid &co  [pk]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La Multi Ani sanatosi si frumosi sarbatoritei zilei [flo2] [flo2]

Noi prima oara am vizitat Ca, vai ce impresionati am fost. Mai sa ne mutam acolo fuga fuguta. Dupa aceea am vizitat Fl. Vai, nu mai spun cum ne-a impresionat si aia [il]

Nu am stat suficient sa vedem ce si cum pe tot anul, dar in mod clar culoarea apei si caldura apei din Fl ne-a atras ca magnetul [:)]

Mai prost e intradevar cu tornade si ce se aude ca o sa dispara Fl. Nu chiar cred asta, dar tinand cont ce de sink hole -uri au cine stie [fri] Eu sper s anu ca sa apuc sa merg cat mai des. Si noi ne gandeam sa ne cumparam ceva pe acolo pt vacante. Drept e ca in Ca sunt mai scumpe decat in Fl.

Eh, mare lucru cu vremea mai bunisoara asa [flo2]

eu cand aud de gradini si alte alea zic si eu ca bella, cu sot care nu se prea baga si daca se baga dureaza o vesnicie [fri] , eu cu stolul dupa mine si copii zburdalnici si distrugareti (cam asa ca la buflea si la noi toate li se intampla lor/noua [batcap] ), cred ca cel mai bine e la chirie ca daca se intampla ceva tip si repara altii [:)]

Dar mi-ar place si ceva mai mult spatiu. Grele grele ca dupa aia e mult de curatat.

Mai am citit si mai vroiam sa zic ceva da iar am memoria scurta [smulgpar]

 

Numai bine la toata lumea [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...