Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

f frumos aqai! e in fatza  case sau in spate?

a venit primavera la tine?

 

mie nu-mi place much negru...de la distanta parca e pamintul ars. imi place cel maron roscat.

noi cred ca o sa punem din ala monkey hair...ca sa nu o ia la vale... [:-)))]

 

si eu am avut lalele, sunt favoritele mele..dar mi le-a mincat pe toate cartita.

am pus sambata niste cale albe, le-am primit cadou de la o prietena...sunt curioasa daca o sa le mearga.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

f frumos aqai! e in fatza  case sau in spate?

a venit primavera la tine?

 

mie nu-mi place much negru...de la distanta parca e pamintul ars. imi place cel maron roscat.

noi cred ca o sa punem din ala monkey hair...ca sa nu o ia la vale... [:-)))]

 

si eu am avut lalele, sunt favoritele mele..dar mi le-a mincat pe toate cartita.

am pus sambata niste cale albe, le-am primit cadou de la o prietena...sunt curioasa daca o sa le mearga.

 

 

In fata, in spate e imens si nu are sens sa facem prea multe ca se joaca bine copiii. 

 

Imi plac lalelele tare de tot, si narcisele si am gasit niste bulbi grozavi anul asta dar vor inflori abia la anul...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

narcisele, care erau langa lalele nu mi le-a mancat...si mai am si eu cateva tufe de narcise.

 

sa le pui la distanta, ca se inmultesc pe fiecare an

 

 mi-ar place sa am zambile...dar pe aici nu miros ca cele din Romania.

 

 un vecin are liliac in fata curtii...ca asta de pe pagina DC. nu m-am abtinut si am rupt o floricica mica sa o miros sa-mi amintesc de tara...de copilarie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos ...si mie imi plac lalelele si narcisele. Dar stii care e problema lor, tin foarte putin ...cateva saptamani si gata ...dupa aia trebuie sa plantezi altceva acolo ...am si eu bulbi, pusi de tata ...sunt intr-adevar perene.

 

Si barbata-meu vrea sa punem mulch printre flori si eu nu vreau. Mi-a spus cineva ca putrezeste si toamna trebuie strans si curatat. Voi de ce puneti mulch ? E mai usor cu buruienile ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos ...si mie imi plac lalelele si narcisele. Dar stii care e problema lor, tin foarte putin ...cateva saptamani si gata ...dupa aia trebuie sa plantezi altceva acolo ...am si eu bulbi, pusi de tata ...sunt intr-adevar perene.

 

Si barbata-meu vrea sa punem mulch printre flori si eu nu vreau. Mi-a spus cineva ca putrezeste si toamna trebuie strans si curatat. Voi de ce puneti mulch ? E mai usor cu buruienile ?

 

 

Arata mai bine. Eu nu il strang, il amestec in pamant cand plantez si e mai afanat.

 

se inmultesc bulbii, asa e. Mie imi place ca raman frunzele verzi si e ok. Vara intre ele am niste hibiscusi care ingloresc. Spre toamna incep crizantemele si atunci mai completez ci iarba rosie anuala si varza decorativa

 

michelle, mama ce de munca acolo la voi! Dar cum traia iarba inainte?

 

ps nu stiu de ce s-au incarcat pozele alea invers si imi e lene sa le bibilesc de pe ipad. Cred ca nici nu stiu s- o fac

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...