Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

Si ca sa"va linistesc"va anunt pe cale oficiala :)) si publica:)) faptul ca ai vostrii copii mai au cativa ani (care or sa vi se para fff scurti:)) si intra in adolescenta!:)):))

 

Atunci sa vedeti distractie...ohooooooo...o sa aveti nervii facuti fundite si coafati afro.:)):))

Maaaama si ce lene....ce scarba...ce "Gica contra"...succesuri maxime si bucurati-va de linistea dinaintea furtunii!:))

 

 

Imi place ca Tora a fost pe faza si l-a si taxat pe Rufus!:))

 

 

 

 

Asa trebuie, sa fie femeia, vigilenta... ca altfel o ia barbatul pe aratura fluturand stegulete galbene!:)):))(vorbesc la modul(de)general).:)):))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

terzo: sa ma ventilez la voi. al mare, frate, are un tupeu de imi vine sa il inghit. v-am tot zis de scris, ca e oribil, ca NU se intelege ce scrie. ma rog. ca face eforturi, zice el. acu, vede mama caietul de engleza. unde scrisese doamna mare de saptamana trecuta ca nu a facut tema, ca nu e atent, ca deseneaza, ca NU se intelege ce scrie. si el... sa il ascunda. la care mama ii zice frumos ca nu e ok si sa puna mana sa faca temele in regula macar cat sa inteleaga profesoara. si incepe tragedia si isteria. ca el e oprimat, ca toti se caraie la el ca sa faca teme (ha ha!!! vezi sa nu), ca e amarat, ca vai mai bine ar fi sa traiasca pe strada, etc. ha!!!!! mama e moale si influentabila... moama ce i-as fi aratat unde-i usa!!! daca crede ca e mai bine.... ziceti si voi.......

 

 

vai de mine, parca vorbesti de Tudor cand il pun la scris!

 

ca el nu poate, ca noi nu suntem multumiti de el, ca vrem sa fie totul perfect... de la un amarat de  "mama, incearca sa scrii mai lizibil sa pricep si io ce faci acolo"

 

cu strada nu mi-a zis, da' l-as invita la o tura afara sa vada niste homless in downtown. cred ca nu-i tarziu nici acu' nici pt patrick, dac achiar vrei sa-i oferi o viziune :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bai, nu stiu de ce mi se pare ca asta mare e deja in pre-adolescenta? prea ii pute tot? cred ca ma pregateste.

 

Aqai, si io citii cartile. si vociferez la ce nu e bine sau la ce mi se pare mie ca au dat-o in bara. si tot ma uit la episoade [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

cu strada nu mi-a zis, da' l-as invita la o tura afara sa vada niste homless in downtown. cred ca nu-i tarziu nici acu' nici pt patrick, dac achiar vrei sa-i oferi o viziune :)))

 

ah, da!! dar e consumata deja fapta, cu mine nu are izbucniri asa masive, pe mama o toaca la nervi saraca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bai, nu stiu de ce mi se pare ca asta mare e deja in pre-adolescenta? prea ii pute tot? cred ca ma pregateste.

 

Aqai, si io citii cartile. si vociferez la ce nu e bine sau la ce mi se pare mie ca au dat-o in bara. si tot ma uit la episoade [:D]

 

 io n-am voie ca ma cearta  [fri]

 

tre' sa ma uit la ele abtinandu-ma si e atat de enervant ca nu am cu cine sa comentez ce e si ce nu e la fel ca in carte!!!! GRRRRRR

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asta-I "boala" generala, toti copii in ziua de azi se vaita ca's oprimati, oropsiti, chinuiti, munciti mai mult decat toti ceilalti colegi ai lor. Orice le cer fetelor mele, tot timpul imi comenteaza, ca X sau Y nu face niciodata asta, ca parintii lui nu-I cer/nu-I verifica temele/nu-l bat la cap/nu.../nu.../nu...

Ghinionul lor e ca nu le prea merge placa asta cu mine, dar tot o-ncearca.

 

Cat despre Daria, e atat de aiurit copilul ala.....ceva de groaza. Strict din punct de vedere IQ e peste Malina, o vad cat de repede prinde si intelege anumite lucruri, cat de mult ii merge mintea la calculi matematice, cum le vede. Dar cand vine vorba de atentie si concentrare.....vai si-amar de noi.

 

Aseara a venit sa-I semnez un test, cu 12 intrebari din care a gresit 5!!!!! Toate erau greseli din neatentie, era o problema, cu 4 copii care citisera fiecare un anumit nr. de pagini dintr-o carte, si iti cerea sa raspunzi la diferite intrebari (ex. cate pagini mai trebuie sa citeasca X ca sa ajunga la 100, care este penultima pagina citita de X, cate pagini au citit impreuna x si y, etc). Toate greselile dariei erau strict din neatentie, in loc sa scrie penultima pagina citita de x a pus-o pe-a lui Y, in loc sa adune paginile lui X cu Y le-a adunat pe-ale lui X cu z, si tot asa. Calculele foarte corecte, dar mai mereu alegea aiurea "personajele". Asta pentru ca se grabeste si nu citeste niciodata cu atentie cerinta!! Iar ei nu I se pare nimic in neregula, ce daca a gresit 5 din 12, toate alea gresite au de fapt calcule foarte corecte in spate, doar ca nu cu "personajele" cerute in enunt [bang] [bang] !!!! Asa ca daca aveti solutii miraculoase pentru concentrare, le primesc cu drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bai, nu stiu de ce mi se pare ca asta mare e deja in pre-adolescenta? prea ii pute tot? cred ca ma pregateste.

 

 

 

tu vent aicea ca-ti gasim ac de cojocul lui :)

 

daaaar, pe de alta parte, stii ca e o faza. ii va trece, va fi sweet din nou :) e ca o mantra asa, iti spui de 100,000/ minut seara la culcare pana iti intra bine in cap :)

 

ma uitam seara la dl tudor cum dormea el de linistit si pare asa mic cand doarme (ca in rest e ditamai flacaul mi l-a masurat mme doc si a zis ca e in percentila 96 la inaltime la varsta lui) si sweet... si nu comenteaza non-stop, si nu are mancaritza si limbaritza...

 

ca mi-am zis si eu mantra de cateva ori inainte sa merg la culcare :D

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

tre' sa ma uit la ele abtinandu-ma si e atat de enervant ca nu am cu cine sa comentez ce e si ce nu e la fel ca in carte!!!! GRRRRRR

 

Cand era partea a 3-a la HBO tocmai terminasem de citit cartea, asa de enrvant mi se parea ca nu semana cu ce e acolo, ca schimbasera foooarte mult scenariul in multe situatii.

Acum, la jumatate de an distanta dupa ce am terminat cartile, nu mai e la fel de deranjant faptul ca filmul nu urmeaza firul povestii asa cum e ea in carte. Asta si pentru ca anumite amanunte le-am uitat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de dimineata, de dimineata.

 

Cu gradinile ...eu rezonez cu Rox. E multa munca frate ...multa, murdara si plictisitoare. Moaaama, gradina aia de zarzavaturi arata bestial ...dar cum te descurci soro cu buruienile ? Stai in fiecare zi cu fundul in sus si pigulesti ? ...si apoi, daca nu ploua trebuie udata si nu asa turnat apa peste ci cu santuri la radacina, daca ploua trebuie luptat cu buruienile, rosiile trebuie legate, copilite ...valeu,valeu ..de fapt vroiam sa spun ca mie nu imi place sa gradinesc, dar imi place sa am terasa si gradina. Dar ai mei, crescuti la tara, numai cu mainile in pamant ar sta ...

 

Cu oropsitul copiilor ...sigur ca este universala. Vad insa ca fiecare in parte are slabiciunile lui ...ai mei niciodata nu au zis nimic de scoala, le place teribil pentru ca acolo se intalnesc cu copii. Saptamana trecuta, Flavia s-a dus la after care si Alex a stat acasa cu barbatul ...baiii, cat a mai putut Alex sa o invidieze, cat s-a mai rugat de noi sa il lasam la after care. Nici la lectii nu comenteaza, dar sunt foarte usoare ...

 

In schimb comenteaza la treburile in casa ...mai si se uita unul in fundul celuilalt, nu cumva sa faca unul mai mult.

Flavia trebuie sa puna vasele din Vasilica la loc, Alex sa duca sticlele si gunoiul afara ...Flavia sa puna masa, Alex sa o stranga si sa puna vasele in Vasilica. Si amandoi sa isi puna hainele in sertare ...valeuuuu, valeuuu ...citez din textele noastre: Why everybody hates me in this house, nothing is fair, you love Alex / Flavia more, I hate my life, I'm doing everything in this house ...etc. Bai, dar pana acum ii trimiteam sus, sa isi termine circul in camera lor ...acum nu se mai duc la un zbiarat si nu mai pot sa-i prind ...si au mai prins un obicei, o zbughesc afara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...