Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

M-am reintors si eu pe ghetar din tara. Am avut un soc ieri cand am ajuns acasa, desi am plecat la 7 jumate din Bucuresti ... era cald si soare, dar cand am ajuns ... ploua, gri, mult gri, plafonul de nori ne-a zgaltait de era concurs de "dat la boboci" in avion, 6 grade.

Aer curat, nu faci praf pe pantofi si mai ales .... creste iarba singura ;)

Ma doare capul, ca de obicei, dar voi supravietui. Tot ca de obicei.

Glimmer, cu intarziere, La multi ani si de la mine. Sa fii sanatoasa si sa-ti iasa toate din plin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Discutie cu Rares, in drum spre antrenament :

eu:"ati facut azi abilitati practice?"

R:"Da! Foarte frumos a fost! Am plastinat, eu am facut luptatori pe cai"

Eu:"Si cum au iesit caii?"

R: "Ca niste camile!"

Eu:" Nu-i problema, ca sunt si luptatori pe camile, cei din desert, beduinii de exemplu"

R: "Da, stiu. Si in Heroes ( jocul pe care il joaca el pe calculator) sunt luptatori pe camile, e ala cu sabie si palarie asa, stii?"

Eu: "aha ..."

R: "Dar pe unul l-am pus calare pe un catel ... ca nu am mai avut plastilina."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in ceata capatanii de dimineata uitai sa intreb pe donsoara Aqai daca a vazut ultimul episod din Game of Thrones [:)]. JG, tu? chipsuri? [:D]

pe mine m-a dat pe spate Dinklage, il ador ca actor, e absolut incredibil ce poate face. omul care isi traieste viata la nivelul soldului celorlalti... sa interpreteze asa, sa faca ce face el.... tot respectul!!!

 

domnisoara studenta Ziki? cate examene azi? [pup]

 

Am vazut, am vazut si-s chiar impresionata de prestatia lui Dinklage, si nu e prima data. Halfman e foarte masculin :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand era partea a 3-a la HBO tocmai terminasem de citit cartea, asa de enrvant mi se parea ca nu semana cu ce e acolo, ca schimbasera foooarte mult scenariul in multe situatii.

Acum, la jumatate de an distanta dupa ce am terminat cartile, nu mai e la fel de deranjant faptul ca filmul nu urmeaza firul povestii asa cum e ea in carte. Asta si pentru ca anumite amanunte le-am uitat.

 

 

pai nici pe mine nu ma deranjeaza in mod deosebit schimbarea, ci faptul ca nu pot comenta ca cica "i spoil it"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt singura cu vizigotii mei pt doua zile. Azi inainte de apleca cu sotul la gradinita a facut Flo un circ de zile mari (cate vene mai aveti fetelor dupa atatia ani de circ si de bosumflari ?). Acu lili cu Flo se caraie pe mingi, pe cartonul de la pampers, pe chitara, pe orice lucru pune unul mana. Va fi ...interesant pana maine seara.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, ma tavalesc pe jos de ras cu copiii vostri...parca o vad pe rox cum maraie la fatza aia nevinovata (de bestie mica) si ma gandesc ce catzel o fi facut Rares...si buflea, si aqai...

Iar tu doamna elyda tii cu ursu...da????

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oooo ...spune-ne din tara. Ce ai facut, ce ai mancat si cate kg te-ai ingrasat ...daca nu te-ai ingrasat, ai fost degeaba acolo ....pleaca inapoi sa-ti indeplinesti misiunea.

Am fost s-o duc pe mama in vacanta, ea sta cu noi dar din timp in timp avem nevoie de vacanta, noi de ea si ea de noi. Asa ca buna mea prietena din copilarie s-a oferit sa o gazduiasca pe mama la casa lor de la tara, de la poalele muntilor. Aer curat, mancare buna, nepoti in cap, mult mai multa lumina decat aici, teveu si mai ales ziare si reviste in limba ei, fericire mare pe mama. Pe partea mea ... gasesc casa cum am lasat-o, ma ocup eu de mancarea plodului nu vine bunica zicand ca floarea ca "are nevoie copilul de zahar, ia mama o ciocolata intreaga si mananca repede totul ca daca vine ma-ta tipa la mine ca ti-am dat iar ciocolata" ... intelegeti voi printre randuri, macar nu voi avea dureri de cap si din cauza asta.

Am fost la doctor, si am facut o tona de teste si prostii si tratamente, am cam obosit de vesnice probleme, vreau si eu o zi in care sa nu ma doara cate ceva. Deci ... nu m-am ingrasat deloc ca nu mi-a stat deloc mancarea bine, numa dintr-o parte parea sa intre. Dar am mancat cirese, am gasit in piata, mi s-au parut super scumpe, am dat 30 lei pe kg, dar am mancat cirese, cu samburi cu tot, mama ce bune au fost. De fapt a fost singura mancare care mi-a priit. Am dat jos 1 kil, m-am deshidratat de tot, n-am vazut nimic aproape, doar pe la romana cate ceva ca am dat la tradus niste acte. Si tot acolo eram chitita sa mananc covrigii cu care mi-am dus studentia. Aia copti pe cuptor, si mai ales cu susan si sare si bine crocanti ... dar evident a fost inchisa covrigaria ca se reface fatada cladirii. Ghinion total.

Si.... mi-am facut ochelari noi, ca inainte de plecare mi se rupsese perechea de baza si cum eu sunt chioara cu adevarat nu pot ramane in doar o pereche.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...