Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

Ral, bravo!!!!

Edit: de cirese si de ochelari, nu de analize.....

Ruf, asa, asa.....

Aschi... Uiti. Sau mai bine zis is inlocuite de astea de le-am ventilat azi si astea de la 2 ani ti se par floricele. Si dai lectii mamelor innebunite " lasa draga ca e mic, ai rabdare cu el" in timp ce tr gandesti ca monstruletu' de acasa ti-a mai facut una nefacuta.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna de dimineata, de dimineata.

 

Cu gradinile ...eu rezonez cu Rox. E multa munca frate ...multa, murdara si plictisitoare. Moaaama, gradina aia de zarzavaturi arata bestial ...dar cum te descurci soro cu buruienile ? Stai in fiecare zi cu fundul in sus si pigulesti ? ...si apoi, daca nu ploua trebuie udata si nu asa turnat apa peste ci cu santuri la radacina, daca ploua trebuie luptat cu buruienile, rosiile trebuie legate, copilite ...valeu,valeu ..de fapt vroiam sa spun ca mie nu imi place sa gradinesc, dar imi place sa am terasa si gradina.

Cu mine vorbeai? Că parcă nu a mai pus nimeni poză cu "zarzavaturi"?

 

Oricum, la mine, se observă în poză, am sistem de irigaţie (prin picurare). Pentru buruieni există în genere prăşitul. Care e un fel de fitness binefăcător, din punctul meu de vedere, care am o muncă statică şi atât de puţine ocazii să fac mişcare. Copilitul şi eventualele situaţii când mai smulg buruieni cu mâna, acolo unde nu pot băga sapa, sunt cam cum zicea Michele odată, ca nişte şedinţe de terapie. Am răgaz să mă gândesc la diverse şi chiar îmi vin idei "artistice". Iar la suprafaţa pe care o avem este exact cât trebuie să nu fie prea mult şi prea obositor, având în vedere că maiavem şi alte treburi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asta da vacanta plina, ralcat!

 

azi mister twister (asa il alint pe tudor) a plecat mandru nevoie mare la scoala. Celalat, in urlete.

 

am dat iama ieri in pantalonii lor -  ieri, rupti, mai, rupti in genunchi sau verzi de iarba de nu mai iese.... soccer. vraiste la amandoi

 

ma duc online  la children's place, old navy pe unde mai au sales sa refac stocul. 150 $ la cate imi trebuiau, am ramas fara aer ca de 2 luni max cheltuisem tot la fel.

 

apare the twister si incepe sa se planga ca-l strang adidasii si il dor degetele de la picioare ca i-s mici. luati cu el impreuna, de 3 saptamani.

 

am zis, lasa nadragii rupti si hai sa-ti iau incaltari noi. si m-am dus direct la national sports ca acolo au preturi bine la fila nike adidas si altele. i-am luat 2 perechi de fila. no 5. aia de care se plagea, erau 3. cred ca a avut un ditamai puseul de crestere la picioare in astea 3 saptamani intre evenimente :)

 

dupa care am avut o idee si am zis sa ma uit la nadragi acolo sa vad preturi. si-a ales niste nike dry fit cu bluza nike all black doar sigla alba si o pereche de pantalni scurti din aceeasi serie. 

 

maaama, s-a imbracat din magazin, asa negru si slick din cap pana in picioare, plin de el de ce bine arata, a vrajit toate vanzatoarele pe acolo... azi asa a plecat la scoala echipat, ca si asa are gym.

 

l-a vazut ala mic de dimi. el refuzase sa vina cu noi la cumparaturi. a prins sa se dea cu fundul de pamant ca si el vroia, ca tudor gets the best stuff... a plecat tipand la mine la autobuz.

 

asa ca maine la cumparaturi again... noroc ca iau salariul intre timp. doamne tine-mi serviciul, ce sa mai zic?????

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Marcia atunci cand era mai mica si nu-i convenea ceva zicea ca pleaca de acasa; asa ca intr-o seara m-am enervat asa de rau ca am dat-o pe usa afara...i-am spus clar : poti sa pleci, sa vedem cine te ia; am inchis usa in urma ei si ma uitam pe geam sa vad ce face...a stat ea vreo 5 minute afara (era destul de frig), dupa care a intrat in casa si s-a pus pe plans, ca ea nu vrea sa plece, dar zice doar asa, ca sa ne enerveze pe noi...si-a cerut si scuze ca nu mai face...de atunci nu am mai auzit-o sa zica ceva de plecatul de-acasa [:)]

 

Acum mai pune placa aia cu NU din cand in cand (ca are zile cand e ft draguta si face tot ce-i spui)...hai la masa: nu acum, mai stai putin; fa-ti lectiile: nu vreau, am nevoie de pauza o pauza, ca sunt obosita; fa ordine: nu am chef, mai tarziu...fa-ti ghiozdanul: nu in seara asta, maine dimineata, ca doar sunt mare si pot sa-mi port singura de grija....de-ti vine sa ii dai numai [batcap] mama chiar zicea ca daca eram eu in locul Marciei, nu stie ce se facea [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok Aqai, daca vrei sa vorbim de haine, am tolba plina. Mai exact, de ceva vreme, au aparut figurile :

 

Alex: nu poarta pantaloni scurti, numai pana la genunchi, dar fix pana la genunchi, ce e deasupra genunchiului nu sunt buni, ca i se vad genunchii - cap, zid, bang.

"Dar ce au copilule genunchii tai ?"

" Nu e frumos sa mi se vada genunchii"

"Pai copilule, shortul ala care sa iti ajunga tie la genunchi, e larg rau, ca esti slab ...si sta pe tine ca o parasuta"

" Nu conteaza cat e de larg, genunchii sa fie acoperiti"

 

Intrebare: De unde iau eu short lung pana la genunchi si larg ca pentru cele doua betze infipte in fundul lui fiu-meu ? ...Aqai, Michellino, Carmencito ?

 

Flavia: Nu am tricouri

"Cum mama, ca ai sertarul plin"

" Alea nu-mi plac, sunt de anul trecut"

" Really, pai tu crezi ca eu cumpar tricouri in fiecare an ?"

" Lui Alex ii cumperi ..."

" Lui Alex ii ramasesera mici"

" Alex are tricouri mai frumoase ca ale mele"

" Dar Alex nu are rochite ..."

" Nu, nu am tricouri ...period"

" Period si eu ...te imbraci cu ce ai"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer Soro,

 

Da, tu erai aia cu zarzavaturile ...deci prasitul asta in ce pozitie se executa ? Pe vine cu sapaliga, sapi pe langa rosie ?

În genere, de-a-n picioarelea. Ocazional, pe vine sau în patru labe. În cazuri extreme, pe burtă. Am scule potrivite pentru toate situaţiile. [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...