Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

Buflea, iei asa ca asa vrea minunea. Period :)))

 

Aqai, asa e Eva acum. 5cm in plus in 2 luni!!!!!

 

Acum joaca amandoi fotbal in casa cu in dovleac de plastic. Din ala de la legume din supermarketul de jucarie

  

 

mama, asta da salt!!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

În genere, de-a-n picioarelea. Ocazional, pe vine sau în patru labe. În cazuri extreme, pe burtă. Am scule potrivite pentru toate situaţiile. [:-)))]

Ah, pentru pozitia pe burta vreau detalii ...s-ar putea sa am si eu "accesoriile" cu mine si cine stie, sa-mi si placa ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma doare o masea!!! [audinti]  auchh ... asta imi mai lipsea acum! pe langa nervii pusi pe moatze de Sophia azi, ca tot ne plangem de copilasi frumosi, iubitori si ascultatori  [mariaj]  

 

E o vreme tare schimbatoare, ba ploua, ba soare, ba vant si foarte frig! Cand e soare iti vine sa stai in tricou, cand intra soarele in nori, mai ca iti pare rau ca nu ai geaca de iarna pe tine....brrrr Cica de mine incepand vine si soarele  si or sa fie 20 gr?! Astept sa vad si eu , ca m-am saturat de frig... 

 

M-am textuit ieri cu soacra, nu stiu ce prostii facuse si nu se putea loga in picasa sa vada pozele, i-am explicat pas cu pas cum sa reia sa refaca si foarte happy ca-s fata desteapta si am descurcat-o [:D] [:I] cica isi face o cafea sa se uite la albumele din ultima vreme si ca ii e dor de Sophia, creste repede.... Azi mi-a dat mesaj sa ma intrebe daca pot veni duminica la noi?! E dorul mare vad!  [fum]  i-am spus ca would love to see them and we miss her too!  [}:)]  Nu am idee ce sa le gatesc???!! 

 

Iar e negru afara si ploua... acusi iese soarele, dar mi-e frig, in casa sunt 19.6 gr.... cred ca ma duc sa pun caldura  [doh]... si imi fac si-un ceai ... si auch again maseaua mea....  [smulgpar]  sper sa trec noaptea cu bine ... acum nu am unde sa sun sa imi fac programare la dentist si a naibii , avem si banii numarati pentru vacanta, numai bani de dentist nu am, ca si asta costa de te ustura ... pe portofel!  [fri]  [fri]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot vorbiti de kg...eu's trista....in nicio saptamana am reusit performanta sa iau 3-4kg [bang] . Pentru 1kg sa zicem ca as avea explicatii, dar restul?! Sa fie de la lipsa tigarilor!?! Ca ritmul asta de 3kg/saptamana imi displace rau de tot......
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar am si o veste buna, m-a sunat barbatul sa imi confirme ca a primit pasaportul. Ieri l-am trimis si azi la pranz a si ajuns. Iar costul incomparabil mai mic decat la dhl, 125 lei fata de 275 cat avea dhl. Asa ca daca aveti de trimis recomand cu incredere tnt-ul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello, hello

90+ de grade la mine astazi. am dus copiii la scoala si am apucat sa fac si o plimbare cu pepper in parc si prin zona. ce frumos e totul!!!  

 

 nu mai vorbiti de haine si de fitze...

cum am deschis ochii in diminetza asta...de fapt erau intredeschisi, il vadd pe William cum sare peste mine si imi spune..."nu o sa-ti placa ce vei auzi. vreau sa-mi iau sosetele lungi (alea negre ale lui tac-su...care le poarta sa joace basketball )".

desigur ca nu-mi convine idea, si ii spun "nu " hotarit. apoi, "dar daca imi iau adiddasii noi? " si la asta primeste alt "nu"...sa tina de cei vechi incca 2 sapt pana se termina scoala... culmea ca nu s-a lasat cu discutii mai lungi...si a zis ca nu vroia sa isi ia sosetele...doar a intrebat asa.

 

 

buflea, singurii pantaloni pana la ggenunchi,ca si noi avem aceeasi problema i-am gasit la Costco.  in rest toti pantalonii care sunt mai lungi sunt f largi in talie.

 

mickyy bravo ca ati reusit cu pasaportul...de kg in plus nu zic nimic...ca imi stii gindurile.

 

glimmer m-ai innebunit cu gradina. ai muncitori la lucru? cum de puteti sa o ingrijiti ? ce facci cu recolta, o vinzi pe DC?

 

abia astept sa se deschida piata si  sa cumpar rosii direct de la proprietari.

 

Aqai, si William imi spunea de diminteatzza sa-I cumpar Nike ca tzin mai mult si nu costa mult...doar $40.

pai nu am dat arpoape $40 pe reebook (cumparati cu el )...si dupa o sapt ca nu -I mai plac. I-am spus sa se uite mai bine in curte...sa isi puna ochelarii...sa vada ca nu cresc $$$ in stejari.

 

aseara discutie cu William(nu stiu daca v-am spus ca a inceput sa scrie o carte)...ca mai are o idee pt urmatoarea carte, o poveste de dragoste intre 2 pisici din clanuri rivale [fal]  il intreb daca a auzit de romeo si julieta...la care immi spune ca nu (oare magic tree house nu a avut si romeo si julieta?)...

si il intreb ce stie despre "love" de vrea sa scrie despre asta? imi spune ca "love" e cind 2 personae vor sa fie impreuna.

no more comments...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle,

nu stiu de ce zici tu ca 75 e rece aici la 75 faci plaja e asa de cald ca te sufoci [:D]

 

belladonna,

cum sa-ti explic...aici noapte e rece sub 50 , apa in piscine nu e incalzita si nu are timp sa se incalzeasca pana la 12,  vintul batea zdravan,...cum sa il duc la piscina?

 

ce a mai plans. cum am iesit de la biserica pe la 10:30 si a vazut ca il sulfa vintul nu a mai apucat sa ajunga la masina...ca s-a pus pe plans din curtea bisericii.

 noi s-al mai impacam...hai cca sa veem poate pe la ora 2 se mai potoleste vintul...ori mai creste temperature...

de unde...asa a tinu-to toata ziua. restaurantul ce I-a mai uscat ochii.

 

 noi suntem obisnuiti cu temperature ridicate...si pt noi 75 'de ex e vreme perfecta de plimbat, dar nu de plaja.

daca sunt peste 85 stau la plaja si  abia daca trece de 100 pot sa spun ca incep sa ma sufoc.

by  the way...mi-am gasit costum de baie pt anul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vad ca will a citit warriors :)

 

io m-am stropsit la el cand a venit cu 2 perechi de nike la $ 90 mai rau ca la matze.

 

baietel, ti-a dat bunicu-to $ 200 de euro, tu vrei sa-ti iei lego si te vaiti ca nu te las? ia pune mana si-ti plateste nike ca ai bani!

 

aaaa, bine mama ii luam care zici tu.

 

da, am uitat sa va spun. au primit fiecare cate 200 de euro. vroiau sa-si ia lego si lego hero de toti banii, dar mi-a cam fost greu sa inght si am decis ca ii schimb in cad, le dau cate 30, restul ii pun in contul lor, ca fiecare are cate unul. sa-si ia lego cand or avea 18 ani daca mai doresc.

 

mama rea ce sunt....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

glimmer m-ai innebunit cu gradina. ai muncitori la lucru? cum de puteti sa o ingrijiti ? ce facci cu recolta, o vinzi pe DC?

 

În principiu nu avem oameni la lucru. Însă, în perioada asta, când sunt mai aglomerată, iar soţul meu nu este acasă, vine un nene din când în când să mai facă unele trebi.Când e soţul meu acasă ne ocupăm numai noi. În general nu prăşim mai des de o dată pe săptămână, udatul e cu sistem de irigaţii (prin picurare şi aspersoare mobile). Pentru mine e o recreere lucratul în grădină, nu un chin. Dar nu pot să spun că duc greul. În general, în perioadele de pregătit, răsădit, a fost soţul meu acasă.

Recolta nu o vând nicăieri, o valorificăm numai noi. Păi din ce crezi că fac io borcanele cu care mă lăudam anu' trecut? Plus că am un congelator mare pe care îl umplu în fiecare an. Singura "recoltă" din care vindem este mierea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...