Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Glimmer,

gradina frumoasa , admirat deja sistemul de irigatii invidiat [:)]

 

Rox, Aqai si Buflea , mai vad ca unde s doi copii e trouble e double [fri] si nu va invidiez chiar deloc, a mea e adolescentina ce sa zic acum e problemele intre fetite, se formeaza grupuri grupuri si hrrrrr hrrrr , or maiu miauuuu invidii gelozii reglari de conturi , lasa ca te intrec eu pe terenul de sport si iti arat eu cas mai buna decat tine of si valeu valeu, daca acum e asa ceo fi mai incolo si termina a 7 a [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, Buflea,

hai ca va spun eu e moda acum la baieti cu pantaloni scurti (eu lezic scurti-lungi [:)] )sa fie lungi sa acopere genunghi si sosetele la fel lungi inalte, adidasi stridenti culori [:)]

 

la fetite inca mai am de observat a mea inca nu a venit cu pretenti se pare ca am cumparat cam ce trebuie dar mai mult ca sigur nu am scapat in toamna [batcap] [alcool] [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aici sunt la moda pantofii sport Nike Air Max....si au niste preturi piperate rau....de la 150 fr in sus...nu am scapat de Marcia pana nu i-am luat o pereche....dar ii poarta non-stop...si sunt si ft comozi, zice ea...cand incepe scoala in august mai vrea 1 pereche  [fri]

Cu hainele la fel, are sifonierul plin; dar nu-i mai plac, ca sunt de copii cica....si vrea de adolescenti  [batcap] asa ca am fost la shopping cu ea vineri; si-a luat 2 perechi de blugi stretch (si ea e musca tete in doua bete...adica cracii lungi pana la gat, dar subtiri precum spaghetele), am gasit marimea 32 pt ea...si-a luat un tricou si o vesta de blugi...restul sunt prea mari pt ea...pt ca sunt pt pustoaice de la 13 ani in sus...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma uit pe Vox, e un show : canta cantecul meu...azi e Roger Cicero la rand....Roger e nascut in Germania, dar tatal lui este Eugen Ciceu (mare pianist de jazz roman...care a emigrat acum multi ani in Germania---si-a schimbat numele in Cicero, pt ca in Germania era greu de pronuntat Ciceu). Pe Roger il cunosc cat de cat; acum cativa ani un prieten de-al fratelui meu a facut un interviu cu el (a participat la un concurs cu acel interviu) si a avut nevoie de cineva care sa-i traduca rapid interviul din germana in romana; asa ca l-am ajutat eu  [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

În principiu nu avem oameni la lucru. Însă, în perioada asta, când sunt mai aglomerată, iar soţul meu nu este acasă, vine un nene din când în când să mai facă unele trebi.Când e soţul meu acasă ne ocupăm numai noi. În general nu prăşim mai des de o dată pe săptămână, udatul e cu sistem de irigaţii (prin picurare şi aspersoare mobile). Pentru mine e o recreere lucratul în grădină, nu un chin. Dar nu pot să spun că duc greul. În general, în perioadele de pregătit, răsădit, a fost soţul meu acasă.

Recolta nu o vând nicăieri, o valorificăm numai noi. Păi din ce crezi că fac io borcanele cu care mă lăudam anu' trecut? Plus că am un congelator mare pe care îl umplu în fiecare an. Singura "recoltă" din care vindem este mierea.

 

cum adica nu prasiti mai des dde o data pe saptamana? ce inseamna prasit, dat cu sapa sa aerezi pamantul, smuls buruianul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cum adica nu prasiti mai des dde o data pe saptamana? ce inseamna prasit, dat cu sapa sa aerezi pamantul, smuls buruianul?

 Da, dat cu sapa, ocazie cu care cad şi buruienile, majoritatea lor, (se adună la final cu grebla), se aerează solul etc

 

Mai adaug că buruienile le smulgem şi manual aolo unde nu se poate altfel.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...