Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Rox, merci! Sa imi misc fizicul in mall atunci. Luna viitoare cred ca ajung si eu prin mall, la vreun film. A, da, vine Godzilla!!! [:-)))]

Deci, bate un vant si o ploaie... eu sunt in maneca scurta si cu un fel de jachetica subtire pe mine. Daca nu mai deschis nicio tehnologie seara, nu stiu cum e vremea... si dimineata sunt cu ceata pe ochi ca mi se pare intotdeauna ca e fain si cald afara [batcap]

Mi-e o foame de lup si eu m-am apucat sa mananc sanatos, fara paine si dulciuri. Greu! Tare greu!

Mi-ati facut pofta sa am si eu flori pe balcon; imi trebuie jardiniera exterioara; de unde sa incep cautarile? De flori fac eu rost ca ma duc la mama... insa sa vad de unde cumpar, cine monteaza. Am si balconul in rotund unde vreau sa le pun. De agatat sus nu vreau pentru ca am vazut cum bate vantul si nu am chef sa raman si fara geamuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am inceput ziua de azi cu nervi si draci. Ma intreb daca numai in regiunea mea sunt oameniii asa de neprietenosi fata de copii si de oamenii cu copii sau e generala pt toata Germania? Ca atunci as avea niste explicatii de ce natalitatea e asa scazuta in Germania (cap zid bang). 

 

Asa ca am venit acasa cu capsa pusa rau si chit ca e vant am maturat in fata casei desi stiu ca pana maine iar am ace de brad peste tot (alt motiv sa nu imi pun vreodata brazi in curte). Amu trebuie sa fac curat de ochii socrului, ca azi  e ziua in care il ia el pe Flo de la gradinita si ieri mi-a bagat vantul o gramada de ace in casa, Lili mi-a facut bucatele bucatele niste servetele, Flo a imprastiat tot ce a putut, iar arata la mine ca dupa invazia vizigotilor. 

 

 M-a mai si bagat educatoarea lui Flo la idei ca poate are neveoie Lili de gimnastica speciala: la un an si 4 luni merge in genunchi in loc sa mearga in picioare - eu pana acu nu m-am agitat, ca de ridicat se mai ridica singura, uneori merge si vreo 3 m, dar de mai mult nu pare sa aiba chef, desi face asta de vreo 2 luni. Ati mai vazut vreun bebe care sa mearga in genunchi? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

morgen 

 

frig avem si noi. din belsug. ieri am avut si ploaie, care a fost binevenita totusi. sper ca se va mai incalzi, eu inca nu am renuntat la geaca de primavara.  [:)]

 

maine merg sa donez maduva, sper sa ma reantorc intreaga acasa. toata procedura dureaza cateva minute, in cateva ore pot sa plec acasa.  [biz] fac asta ptr un necunoscut, sa zic asa. desi deja l-am cunoscut. 

 

ma simt excelent, astazi chiar am o stare de spirit f buna. metabolica asta imi face bine, vad ca si psoriazisul incepe sa se usuce, sper sa scap de el detot pana la vara. 

de saptamana asta am voie sa mananc ce vreau, o data pe saptamana. in rest ma tin mai departe de plan.  [pk]

 

 

Yagamur,  [:-)))]  dulce rau turbo. lasa-l sa grohaie si sa se manifeste, acuma la scoala e mai greu sa-i controlezi accesele, dar totusi.... copilul e in parametri. 

 

elyda,  [flo2]  suta la suta de acord, doamnelor pastrati-va nervi si neuroni ptr mai tarziu. daca invatati sa-i pastrati acuma, mai incolo cand vin vremurile rebele va fi mai usor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aschi,  [:)]  nu te ingrijora. copila mea a mers in picioare abia la 1 an  si 4 luni. pana atunci in genunchi sau in patru labe. fiecare copil are ritmul lui, nu asculta la toti necunoscutii. 

dar si dupa ce a inceput sa mearga..... rabdare si curaj. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...