Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

 

maine merg sa donez maduva, sper sa ma reantorc intreaga acasa. toata procedura dureaza cateva minute, in cateva ore pot sa plec acasa.  [biz] fac asta ptr un necunoscut, sa zic asa. desi deja l-am cunoscut. 

 

ma simt excelent, astazi chiar am o stare de spirit f buna. metabolica asta imi face bine, vad ca si psoriazisul incepe sa se usuce, sper sa scap de el detot pana la vara. 

 

pai cei de la centrul de donare stiu ca ai psoriazis?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Pfuuuu, multzam de raspunsuri. Uneori am impresia ca unde m-am tot ingrijorat la Flo sunt acum prea relaxata cu Lili  [soricel] .

 

Roxi, poveste lunga. Am fost undeva sa prezint o intalnire pt membrii EU pe care o pun acum cu o organizatie a bisericii catolice pe roate (dar intalnirea nu are nimic de a face cu religia sau cu biserica, doar ca ei pun fonduri la dispozitie si se ocupa de integrarea strainilor). Vorbisem deja cu conducatoarea cursului acela pt straini ca vin sa prezint intalnirea si asteptam in hol. Cu Lili. Care Lili molfaia linistita la o painicuta, nici pas nu zicea, era is pauza, deci nu deranjam pe nimeni. Mai si bine o cucoana si ma ia la intrebari ce caut eu acolo, ce vreau eu sa spun. Si la sfarsit imi tranteste cu dispret "Cu copilul?" . Asa de tare m-a  intors pe dos. In zona asta domane fereste copilul sa fie ceva mai tare, sa se miste prin restaurant, sa rada la biblioteca, sau sa darame cuburile in sala de asteptare la doctor. Esti tintuit cu privire, se tatatie din buze, se fac comentarii voalate sau mai putin, se dau ochii peste cap, ce sa mai , te fac sa te simti de tot .... De aia adesea nici nu am chef sa ies vreundeva cu Lili iar cu amandoi e si mai rau. Sa nu mai povestesc de cei care vin si se aseaza pe banca unde stai tu cu copii si incep sa fumeze sau arunca chistoacele drept langa copii. De magazinele unde se depoziteaza in drum tot soiul de etajere si carucioare de strans marfa si cartoanele cat sa nu ai loc sa treci (inclusiv asta cand te vad cu caruciorul, iti lasa paf in fata drumul blocat si descurca-te, e treaba ta!), de magazinele in general (cu marfa pt copii) unde intre etajere nu e lasat loc pt un carucior si esti nevoit sa il lasi in drumul altora sau tot trebuie sa faci slalom sa ii feresti pe altii. Sunt putine exemple din cate si cate am patit.... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, wow! Vi te rog sa ne povestesti pe urma cum a fost si ce ti-au facut si daca a durut? Candva, cand nu intruneam toate conditiile, am vrut si eu sa ma trec pe lista de donatori, dar pe urma am prins frica citind cum se face procedura. A trebuit sa iei medicamente speciale inainte? Din ce os iti iau maduva?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana, da stiu. am facut toate analizele cerute la ei, si tot istoricul meu medical de la nastere pana astazi. psoriazisul meu nu e cronic, e in faza incipienta inca. daca ei au decis ca nu e nici un pericol..... din vre-o trei sute de persoane testate eu si inca o persoana suntem compatibile, eu mai mult ca cealalta persoana. 

ma bucur ca pot sa fac asta  [pk]

 

 

editez, ptr aschi. o sa ma anestezieze total, asa am cerut eu. si ma inteapa in spinare cu un ac lung..... cand ma voi trezi sper sa nu ma doara nimic. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana, da stiu. am facut toate analizele cerute la ei, si tot istoricul meu medical de la nastere pana astazi. psoriazisul meu nu e cronic, e in faza incipienta inca.

 

aha. o fi un caz special primitorul, pentru ca nu cronicitatea bolii conteaza, ci prezenta ei. orice boala auto-imuna e de obicei interdictie la donare de maduva osoasa.

succes! (credeam ca faci PBSC)

 

Aschi, aah. las si tu obrazul mai gros draguta mea. [pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nah, acum si tu, de cand te tot vaieti ca vrei sa slabesti, vezi la ce duce? [flo2]

 

yagmur, sa ne tii la curent cu declaratiile lui turbo

 

rox, la-am vazut aseara pe dl half. Pot sa spun ca m-am enervat ca s-a terminat episodul? Vroiam sa-l casapeasca odata pe tacsu.

 

de jucat da, joaca depsebit de bine si personajul e foarte bine realizat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa ii faci mai, obraz subtire de domnita avusei dintotdeauna  [soricel]  . M-am chinuit eu sa pun niscaiva kg in plus si tot nu a avut un efect asupra obrazului  [:-)))]

 

nu draga mea. efectul asupra obrazului este acela ca noi avem muuult mai putine riduri decat slabanoagele si ca piele arata meravilios. si nu e o gluma, e scientifical fact ;)

 

Aqai daaaaa! high five. da cred ca il casapeste la sfarsitu sezonului? oare?

stai ca am citit un articol extra super cu si despre el, il caut imediat si dau link

edit, iaca: http://www.esquire.com/features/peter-dinklage-interview-0314

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...