Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

Aschi, nici mandra mea nu merge. (1 an si 2 luni). Abia acum sta in 2 picioare, cateva sec, nu mai mult. Si rar, adica e clar ca nu stapaneste pozitia. Am mers la un chirurg pt o suspiciune de displazie de sold, (infirmata) si a spus ca are o intarziere motorie. A recomandat o vizita la neurolog care sa stabileasca gradul de ontarziere si apoi kineto. Sau , a spus ca putem avea rabdare. Am ales ultima varianta, mai ales ca se vad usoare progrese. (merge de manutza, cam batzait, adica e un pic mai bine decat acum 2 luni cand a fost facuta evaluarea). Merge in 4 labe, cateodata in genunchi, se catara in pat, pe scari, cam asa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aschi, cat despre atitudinea fata de copii, si eu aveam impresia ca "ceilalti" sunt mai prietenosi.

Tu trebuia sa o intrebi daca era oare mai bine sa ii aduci si pe ceilalti cinci care te asteapta acasa.

Kari, nu stiu cati ar proceda ca si tine. Jos palaria!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu draga mea. efectul asupra obrazului este acela ca noi avem muuult mai putine riduri decat slabanoagele si ca piele arata meravilios. si nu e o gluma, e scientifical fact ;)

 

Aqai daaaaa! high five. da cred ca il casapeste la sfarsitu sezonului? oare?

stai ca am citit un articol extra super cu si despre el, il caut imediat si dau link

edit, iaca: http://www.esquire.com/features/peter-dinklage-interview-0314

 

 

ia sa cetesc in pauza...

 

parca la finalul cartii il casapesc, dar mi se pare ca s-au miscat f repede inainte pe partea asta fata de alte arii, ca de ex arya si th ehound...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aqai di restul care va uitati la Game of throns, cum tineti frate socoteala care si ce face si cum se numeste? Ca mie mi-i se pare 101 de personaje pe care le incurc de nu mai inteleg nimic (aceeasi problema am avut-o si cu Downton Abbey)

 

 

pai eu cel putin is la deja-vu dupa ce am si citit cartile, asa ca imi eusor. plus ca sunt cateva personaje principale, acelea sunt de retinut.

 

tind sa moara repede :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Vreau si eu un sfat, ca daca e tot locul de dat cu capul...

 

Azi Sophia mi-a pus nervii rau la incercare. Nu am recunoscut-o! 

 

I-am luat un set de jucarii pentru nisip, de la un magazin in drum spre parc, realizasem ca am plecat cu dejtu` in gura, uitasem sa le iau de acasa , zic ok, mai iau un alt set ca sa fie asta numa de luat in parc si pe cel de acasa din testoasa sa ramana in nisipul ei din gradina. Toate bune si frumoase pana am ajuns in parc, la groapa cu nisip. I-am desfacut setul, o galetusa tip cuptor, forma de cupcake, o oala cu capac si alte 2 ustensile gen lopatele... mare bucurie pe ea, ca si asa iubeste sa bucatareasca toata ziua. S-a jucat ce s-a jucat intr=un colt si au inceput sa vina copiii magnet la jucariile ei, si a inceput circul: 

-nooo, that`s mine!!! Go away!!! Don`t touch it! Give it back pleaseee!! ..si zbughit rapid si infipt in copilas si luat ce apucase sa ia... si isi si infige piciorul in nisip si ii da la bebe cu nisip in ochi!  [smulgpar]  [fri]  I-am spus ca nu e frumos, ca ne jucam frumos toti impreuna, ca e mai mult fun sa imparta si sa se joace impreuna...ca nu asa se face si se vorbeste, ca e foarte urat, ca o duc acasa daca nu isi cere iertare si nu se joaca frumos fara sa urle si sa vorbeasca urat... ca....ca....  si-a cerut iertare si s-a mai potolit, s-a dus peste altii, sa le ia lor jucariile, deci bucuroasa ca gaseste ceva interesant cu care sa se joace, dar de impartit ce are nu... Stiu cam ce scrie in carti, ca trebuie lasati sa isi rezolve conflictele si intervenit numai cand incep sa isi scoata ochii [:D], dar mi-a venit sa ma ascund undeva cand urla ca Go away! That`s mine! Don`t touch it! ... Nu stiu de unde ii vin asemenea idei, zau asa! ca noi nu vorbim cu ea asa! 

 

Anul asta e primul an cand avem probleme de genul asta pentru ca anul trecut nu i-a placut deloc nisipul, de cate ori o duceam in parcurile unde sunt gropi cu nisip plangea cand voiam sa mergem la joaca in nisip, nu ii placea sentimentul... dar anul asta vad ca vrea si ii place, nu ii mai pasa ca ii intra nisip in papuci, ochi, gura... anul trecut se scutura cu totul cand simtea nisip pe undeva, asa tare ii displacea... 

 

Sa nu mai zic ca de fiecare daca cand plecam din parc trebuie sa fie cu urlete, plansete, miorlaieli: nooo, one more time mami! pleaseee!!! again again!!! one last time pleaseeee!!!  Desi i-am spus ca trebuie sa plecam ca se facuse tarziu si sa mergem acasa sa luam pranzul si venim mai tarziu iar, ea nu si nu! Abia am pacalit-o sa mergem sa luam palarie de soare si crema, asa tare a ars soarele azi, ca ne-a luat prin surprindere. 

 

Desi plange si miorlaie cand plecam din parc, ii trece repede dupa ce iesim, dar ce ma fac sa nu mai faca scandal de fiecare data?? 

 

De citit am tot citit, dar practica ma omoara! [alcool]  [fri]

 

 

 

Edit: sa zic ca ii spun de dinainte sa plecam ca in 10-15 min plecam si ii aduc aminte, inca 10 min si plecam, inca 5 si tot asa, deci o pun in garda.. si ea ma aproba pana cand ii spun ca gata, s-au scurs cele 10 min si trebuie sa plecam [:D]... si incepe miorlaiala cu one last time pleaseeeeeeeeee......

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

strumphy, sa stii ca eu am invatat (inclusiv din carti) ca la varsta asta poate sa-si manifeste sentimentul asta de proprietate fara sa fie certata pentru ca, in principiu, nu intelege motivul pentru care trebuie sa cedeze si nici nu o intereseaza jena ta fata de restul lumii (bine, as adauga eu, nici la varste mai marisoare nu inteleg ei nimic-dar sa nu divagam [:)] ).

Asa ca eu te inteleg ca iti venea sa intri in pamant, dar n-o forta sa imparta ceea ce nu vrea. Evident insa, n-o lasa sa ia nici ea de la altii-si spune-i atunci ca nici altii nu vor sa imparta cu ea, ca nici ea nu imparte cu ei.

Este o politica corecta si...curenta, toti se confrunta cu asta.

Nu vrea sa plece din parc...nu ai ce-i face, ai rabdare, toate fazele astea trec. Ca si culoarea parului tau...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eva inca are din asyea cu "e a mea, nu pune mana..." Le trece si atat....

 

...sau, mai rau: isi insusesc atat de zdravan "bunele maniere" pe care i le predica mama incat si la aproape 8 ani impart tot, daruiesc tot, renunta la tot, doar sa fie altii multumiti si sa ramana ea invariabil cu buza umflata (ati recunoscut personajul, da?). Asa incat la personajul nr.2 mama educata s-a facut ca ploua si a sarit peste lectia cu "bunele maniere". Rezultatul? Personajul nr. 2 nu moare niciodata de foame :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...