Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

Pai Borner asta nu este ca o razatoare normala ...adica tot din mana dai ...de ce se fideleste numai in 5 miscari ?

 

E ff. ascutita si merge rapid + poti lasa spatiul ala de taiere mai mare si deci o taie mai repede. Chiar nu faci vreun efort [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buflea, eu toc varza la robot. O face fidelutza. De fapt toate legumele acolo le tai:).

 

V-am admirat si eu gradinile. Ce frumuseti. Mie mi-ar placea sa gradinaresc dar nu am unde. deocamdata gradinaresc pe balcon :). Am impatience, diphladenia, capsuni, o rosie, patrunjel, un palmier micutz. La toamana o parte a bvalconului o voi dedica unor zmeuri :).

 

Michelina, de ce nu iti pui tu niste arbusti mediteraneeni? Te-ar salva de multa munca si in plus sunt plini de flori : lendri, jasmin, bougainvillier.

leandri am...mai bine zis vecinii dar vin si la noi...nu stiu daca se putea vedea in poze.

 tufe de jasmin nu am pus dar vreau sa pun, dar nu stiu daca le merge bine la soare torid si pamant f prost

 

momentan vreau sa mentin ce am... si la anul viitor sa mai plantez vita de vie e-alungul gardului in spate, si cativa maslini.

si o tufa de leavander si niste spices busuioc tyme.... imi sta pe creier sa iau si mereu uit cand ajung la homedepot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maine mister twister merge in excursie cu scoala la studioul tv si vor filma propriul lor show care va fi difuzat si live si in inregistrari pe parcursul zilei:)

 

am scris la studio sa cer o copie a showului caci in familie e pachet de la televiziunea concurenta doar:(

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

leandri am...mai bine zis vecinii dar vin si la noi...nu stiu daca se putea vedea in poze.

 tufe de jasmin nu am pus dar vreau sa pun, dar nu stiu daca le merge bine la soare torid si pamant f prost

 

momentan vreau sa mentin ce am... si la anul viitor sa mai plantez vita de vie e-alungul gardului in spate, si cativa maslini.

si o tufa de leavander si niste spices busuioc tyme.... imi sta pe creier sa iau si mereu uit cand ajung la homedepot.

 

 

Aa imi amintesc acum ca iti era "frica" de leandrii ca sunt otravitori ....

Jasminul e planta mediteraneana, deci nu vei avea prob cu el. Cu pamantul prost ...., eu as face o groapa, si as pune acolo pamant bun sa pot planta ...

 

Uite niste bougainvillier. In Creta cresc pe toate gardurile, si sol e cam ca la tine asa.

 

http://p5.storage.canalblog.com/52/35/572690/44753134.jpg

 

 

http://voyages.orange.fr/medias/images/voyager-en-images/normales/bougainvillier-geant-le-moule-guadeloupe-amerique-du-nord_94639.jpg

 

http://cf.imados.fr/1/divers/parc-national-mudumalai/photo/8605294860/1164955bd9/parc-national-mudumalai-bougainvillier-img.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Glimmer cat de des pui tu instalatia de picurare? In fiecare zi, in fiecare seara? Cat de mult o lasi? [flo2]

Viv…neaparat sa imi spui pe unde in piata romana e placintaria aia moldoveneasca…am apa in gura! [alcool]

Buflea Eric nu are figuri din astea cat de lungi sunt pantalonii scurti J, dare u ii iau de unde apuc, JCPenny, Costco, Macy, Marshall. Varza o tai cu un cutit ceramic, taie foarte bine. [flo2]

Kari esti ok? pup mult.   [il]

 

pupici la toata lumea! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

a da, stiu copacei astia!

cresc si sub forma de tufa. toti vecinii mei au dif culori...unii au grena inghis f f frumosi, a fost o perioada in care am vrut sa punem dar ne-am razgindit, ca prea are toata lumea.

 

 

la toate florile si ccopacii am facut groopi si am pus pamant bun. ehe...la jumatate din ele cand sotul era epuiizat de facut gropi am ales sa platim pe cineva  sa ni le faca. parca cel mai ieftin a fost $14/gropa. plus bani de dat  cate 2 saci dde pamant/groapa ...deci nu costa floarea cat costa groapa.

 

la inceput eram innebuniti sa cumparam flori si abia cand veneam acasa realizam ce am facut ca ne-am stricat weekndul ca acum urmeaza munca grea. plus udatul ...

ce sa mai, abia  astept sa facem irigatiile .

numai Dumnezeu il tine pe sot bine cu spatele, ca  cconform razelor si dr trebuia sa faca operatie de mult. de ar stii ei...cat munceste, munca grea in weekend  nu le-ar veni sa creada ca e posibil.

 

 

mine daca am timp pun poze cu front yardul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...