Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vai ce poze faine, as da like da's pe mobil :)

In sfarsit are si barbata-meu net acasa, casa in care sta fusese nelocuita o vreme si pana au rezolvat cu toate cele pe acolo a trecut ceva timp. Asa ca seara asta ne-am dat pe skype si ne-a aratat cum e pe-acolo, tare fain e sa stai la casa, si a lor (curtea adica) nu-i chiar aranjata ca a fost nelocuita, dar tot e o oaza de verdeata care asa o pofta de emigrat imi face :))). Nu stiu zau de ce totul e asa verde si frumos in afara, iar in bucuresti pare totul neingrijit, mohorat, aglomerat.....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Karula, sanatate multe fetei, si sa scapati cat mai repede de streptococ.

Aqai, asteptam si noi poze cu mica vedeta tv :-)

Kari, jos palaria pentru gestul tau [flo].

Admirat si doi baieti frumosi, dar se stie deja ca aici nu exista decat pinguini si pui de pinguini de nota 10!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[quote name="buflea"

 

Elyda soro, nu ne pui putin aici traseul tau din concediu ...sa vad daca ma inscriu si eu pe el ? Cu pensiunile la care ati stat si stele la mici ?

 

In primul rand vreau sa iti spun ca imi pare bine ca zi Alex si tatal tau se simt mai bine.Poate ca cineva, undeva a avut grija sa ii ajute sa treaca peste probleme.Uneori e bine sa ceri ajutor si sa ai incredere ca el o sa vina.(fac cu ochiul)

 

 

Acum cu excursia:

-am plecat dimineata catre Tismana , am oprit doar in Targu Jiu la piata de unde am cumparat fructe, legume si alte "de-ale gurii".

Am continuat drumul catre manastirea Lainici unde nu oprisem niciodata si era in drumul nostru .

Apoi pe Valea Jiului(noroc cu peisajul ca altfel faceam pitici pe creier) catre Hunedoara unde am avut rezervat un apartament.Am stat la pensiunea Tiffany din Hunedoara care este undeva la marginea orasului, dar are parcare si este aproape de supermarket-uri .Si ajungeam in centru pe jos in 10 minute.Pensiunea este ok, curata si linistita.Singurele probleme au fost ca nu prea mergea internetul si tv-ul.Dar cum noi am fost mai mult plecati nu prea m-a interesat.Am stat intr-un apartament cu dormitor cu pat matrimonial si inca o camera cu canapea extensibila.A costat 300 de lei 2 nopti.Pret ok.

https://www.google.ro/url?sa=t&source=web&rct=j&ei=NgN1U_3jO8jP4QSdm4HACg&url=http://www.vilatiffany.ro/&cd=1&ved=0CEIQFjAA&usg=AFQjCNGr_a0s9w7p76_9JBLqbBoX-_RTMA

 

Exista si posibilitatea sa mananci la ei pentru ca au restaurant la parter, dar cum noi aveam mancare si in camera era frigider nu am avut nevoie asa ca nu pot sa iti spun cum e.

 

 

De mancat in zona nu pot sa iti recomand nimic.Am mancat la un restaurant in Hateg dar nu mi-a placut.Am avut marea sansa ca exact in zilele in care am fost noi sa fie 1 Mai si cum "romanul fara mic de 1 Mai e ca nunta fara lautari" si campania electorala e in floare, era plin de terase cu mici , bere...toate "porcariile":)):))si in fiecare seara ieseam si mancam acolo.

In zona sunt de vizitat Samisegetuzele(o sa va placa drumul pana acolo, mai ales catre cea din munti), castelul Corvinilor unde sigur o sa le placa copiilor, manastirea Prislop si Densus unde o sa vedeti ceva "mai altfel"

Peisajele pe Valea Jiului sunt superbe, dar drumul...valeu!

Apoi am plecat spre Herculane trecand prin Resita pentru ca nu vazusem orasul niciodata.La Herculane am stat la hotelul Diana, dar am inteles ca acolo ai tu cazare asigurata.

 

Totul a fost extraordinar de frumos dar mergi mult cu masina si fiind cu copii e posibil sa se plictiseasca.

Daca ai intrebari , astept.:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari, te admir ! Esti "fanul:))"meu!:)):))

Gestul tau este ceva atat de rar si de frumos !★☆★☆♡♥♡★☆

 

 

Karula, sanatate fetei! Sper sa treaca cu bine peste hopul asta.

Didi, frumosi copii.Si fotogenici.:)

 

Restul pinguinlor vad ca sunt bine, energici si cu chef de gradinarit.Spor la treaba!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok ...am notat asa :

 

Sarmisegetuzele, Castelul Corvinilor, Prislop si Densus ...exista vreo posibilitate sa renunt la Herculane si sa ma duc la Sighisoara unde nici macar eu nu am fost niciodata ? Va dau voie sa radeti de mine ca nu stiu cat de departe sunt una de alta ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kari  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Streptococul pe care l-a avut Marcia a "supravietuit" la penicilina (a luat 20 de zile si nimic), la amoxicilina a cedat  [soricel]

 

Sa stiti ca si aici iarba e mult mai verde decat in Romania; nu ma intrebati de ce, dar se vede diferenta  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok ...am notat asa :

Sarmisegetuzele, Castelul Corvinilor, Prislop si Densus ...exista vreo posibilitate sa renunt la Herculane si sa ma duc la Sighisoara unde nici macar eu nu am fost niciodata ? Va dau voie sa radeti de mine ca nu stiu cat de departe sunt una de alta ...

Exista posibilitatea sa pleci din Hunedoara la Sighisoara ca nu e extraordinar de departe.Poti sa stai o noapte la Sibiu.Si daca nu ai fost ar fi mai bine.Si sunt sigura ca si copiii ar fi incantati.Au atatea de vazut acolo, atatea scari de urcat, atatea turnuri "de cucerit"incat sigur nu au cum sa se plictiseasca.

 

 

Uite traseul.

 

 

 

 

http://distanta.ro/hunedoara/sighisoara

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...