Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

De ce luni? In we nu functioneaza curieratul?

Si chiar asa: cu ce se legitimeaza acolo sa-l primeasca?

 

Nici un curier/postas care mi-a venit la usa cu vreun pachet pentru care  a trebuit sa semnez (electronic) nu mi-a cerut act de identitate! Niciodata in 4 ani! Ieri cand a venit DHL cu pachetul cu parfumul din America, m-a intrebat doar: Mrs Smith? Am spus da, m-a rugat sa semnez, mi-a dat pachetul si pa, la revedere! Ba i-am si multumit frumos , in gand, ca nu mi-a cerut bani de vama [:D]  Aici se merge mult, fff mult pe incredere. Daca apar probleme, intr-un fel sau altul, se rezolva... [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De ce luni? In we nu functioneaza curieratul?

Si chiar asa: cu ce se legitimeaza acolo sa-l primeasca?

Nope, in weekend nu merge. Ma rog, unii preiau colete dar de expediat tot lunea le expediaza.

 

Cat despre partea a doua, cu legitimatul, nu stiu cum e acolo, aici nu te legitimeaza nimeni cand iti aduce la usa, semnezi doar de primire. La posta in schimb e nevoie de buletin sigur.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chira: Iana, dar ce faci tu de fapt la ritmica?

Iana (dupa ce se gandeste o vreme): N-ai intelege...

 

Cam asta. Eu imi ispasesc pacatele din perioada lunga de boala si convalescenta, deci trag tare diminetile si cat pot din noapte. Dupa-amiezele facem slalom printre ploi ba la activitati (am introdus si inotul), ba la socializari ca s-a inchegat un nucleu dur in jurul Ianei si cum Chira e cea mai mare in gasca trebuie sa o atasez si pe ea ici si colo printre copii de varsta ei.

Maine, pentru ca se jura domnii de la meteo ca nu ploua, avem planificata o iesire la "munte", nu sunt decat 1000m, dar un peisaj frumos intre dealurile astea. Ma incurca orele de religie ale Chirei care sunt sambata dimineata, o data la doua saptamani. Si-a dorit sa mearga si anul asta, dar i s-a luat pana si ei, deci de la anul le scoatem.

Duminica ploua iar, deci stam sa desenam pe Ipad (Aqai, multumim, multumim, ca noi nu aveam decat de-alea moca si mai putin profi) sau sa facem inmultiri si impartiri contracronometru, ca aici avem o preoblemuta...

Si asa ajung si la tine, Alex. Copila blonda e perfecta. Si zic asta cu naduf. E perfectionista in asa masura incat pierde timp de frica sa nu cumva sa scape vreo greseala. La testul de mate a fost singura care a facut 100%, daaaar... a terminat ultima :) Saptamana asta am instaurat actiunea "in viteza", ca o joaca, evident. Dar nu stiu daca reusesc sa o motorizez cat de cat...

 

Si duminica e "Ziua mamei". Mi-au fact amandoua cadouri la scoala/gradi. Iana mi l-a dat si mi-a zis: Pune-l bine, mama, trebuie sa mai dormi doua nopti pana sa-l deschizi!

Chira isi roade unghiile de nerabdare, indoiala, razgandit si framantare daca sa mi-l dea acum sau sa astepte pana duminica [batcap]

 

Despre vacanta nici eu nu vreau sa vorbesc, exact ca Roxana. Am zis!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 acem inmultiri si impartiri contracronometru, ca aici avem o preoblemuta...

 

ixl.com 

 

recomand :)

 

la noi e ziua mamei azi. de dimi la 8 fara un sfert trebuia sa fim la scoala la un "social" cu mamele scolii... ai mei n-au mai vrut. si uite asa n-am socializat 

 

dar ma duc la masaj si la tuns. bineinteles, iar caut freze noi :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io am proiect primit tema de casa. sa-i fac copilului mic blog. amazing alex sa se numeasca si sa-si puna el poze cu lego facut din capul lui si cu operele lui.

 

si cand or fi destule, a zis ca vrea sa-i fac o carte ca asta (acum e favorita lui)

 

Beautiful Lego 

 

cartea asta si-a cumparat-o cu un gift card de 10 $ si o subventie de la

 

taica-su. gift cardul l-a prmi de la doamna directoare a scolii. inca nu ne-am lamurit cu ce ocazie, dar a venit impreuna cu un fel de flame award, care se da pentru fapte bune. avea de fapt 2 flame awards primite de la copiii de gradinita carora le tine usa la intrare :)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nick a plecat sus in mansarda, eu jos cu Sophia, ea modeleaza plastilina, eu ascult muzica in casti si crosetez [:D] mi se termina cantecul si o aud:

-mammmiiiiiiii!! Don`t talk like that!! ( ma chinuia talentul si mormaiam si eu ceva [:I])

O intreb de ce nu ii place ce vorbesc?! 

-NO!! Be quiet!!!  [fri]  [fri]

 

Azi Nick a fost cu ea pe afara in parc si la o trecere de pietoni Nick ii zice:

- Let`s go! It`s green man!

- Hello, green man!!

Sophia :

-No daddy! He doesn`t talk! That`s just a sign! 

 

[batcap]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...