Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pe Ghetar, discutii obisnuite: vacanta, mancare...


Recommended Posts

Hahahah ...tocmai am intrat on-line la asigurare sa vad ce claims s-au platit ...

 

Suma totala facturata = $206.708,53 ...din care

 

Spitalizarea = $167.709,13

 

Prima operatie = $9.196,40

 

A doua operatie = $18.764,00

 

Restul sunt doctorii care l-au vazut in fiecare zi ...

 

Pana acum asigurarea a platit $11.708.90 ...

 

Spitalizarea nu s-a platit inca, e in progress ...nici a doua operatie ...pt prima s-a platit $6.522,30

 

Mda ...cam atat costa medicina fara spaga ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 589
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

Ziki, b cum mai e cu examenele si cu familia grozava care te-a primit???

 

Am avut liber joi ca era sarbatorirea armistitiului, si azi pentru ca nu aveam examene. Asa ca am mers si am facut pozele alea toate, sa fie facute, pentru ca incepand de maine nu o sa mai am timp de mers nicaieri.

Doar duminicile o sa fie libere in rest o sa am examene in fiecare zi. Maine de exemplu am doua...

Familia e bine, fetele mi-au zis ca asa prietena nu au mai avut de mult  [alcool] iar doamna a zis ca o sa se lase cu plansete cand plec. Adevarul e ca ma cam trag de sireturi cu fetele, si ele cu mine, mi-au zis ca am varsta mintala apropiata de a lor (13 si 17) - eu am luat-o drept compliment, dar poate nu e.

Nu, adevarul e ca si mie imi place de ele, si suntem asa, clubul Femina. Radem cam intruna, practic. Asa da atmosfera de sesiune  [pk]

(dar tot vreau acasa, mi-e dor de monstrozei, de Mr.Ziki si de linistea toaletei mele... to be honest with you)

 

O seara/noapte/zi frumoasa sa aveti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oh, evident ca nu pierd.

 

Eu vroiam doar sa subliniez cat costa medicina de calitate ...ok, si daca reducem suma la jumatate, considerand ca 50% din banii astia sunt profit (ceea ce e exagerat) ...si ajungem la $100k pentru o infectie de strep cu 3 saptamani spitalizare ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, in Ro nici intr- un spital privat nu s- ar ajunge la sumele astea. Asa e,Roxana?

Parca tu spuneai (Buflea, adica) de un timp min in care un copil de clasa aIIIa (parca) trebuie sa rezolve ceva calcule. Am tinut minte tot.:) Totusi, poti sa repeti?

 

Strumphi, noi ajungem la Londra taman cand ai tu programare la neurolog, pe 24 iun. Te mai doare capul? Ca n-ai mai spus nimic de asta. Medicamentele alea pt somn le- ai luat? Sper sa reusim sa bem o cafea pe undeva, numa' sa reusim noi sa nu fim foarte ametiti, adica sa ne organizam bine.

Ziki, cati ani au copiii tai? Ana mea are 8, nu ai si tu un exemplar asa? Ca parca te stiu de undeva. De la odiseea de mart-apr 2006?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...