Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Jucarii educationale


Recommended Posts

Buna, as vrea sa aud si eu pareri despre jucarii educationale pentru o fetita de 1 anisor.Am auzit ca parintii ar trebui sa isi ajute copilul sa invete cat mai multe de la inceputul vietii lor. Incercam sa vorbim cu ea cat de mult posibil, sa ii dam lucruri noi, sa ii explicam nume si ce inseamna. Deocamdata este greu pentru ca deabia poate sa vorbeasca dar cred ca este important. What are your opinions about that?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

E cam mult spus "jucarii educationale" la 1 an :) Gandeste-te ca la varsta asta nu sunteti inca la capitolul educatie, ci la felul in care trebuie sa se dezvolte din punct de vedere psihic si fizic. Eu am o ruda apropiata care are o fetita de 1 an pe care o consider ca si fetita mea. Pur si simplu stiu deja tot ce ii trebuie si tot ce ar putea sa ii placa dpdv al jucariilor. Crede-ma, acum de abia incepe sa bage in seama jucariile in forma de animale si de copii din jurul ei, asa ca tot papusa ramane sfanta pentru fetite. Uite, eu de exemplu i-am cumparat ultima data fetiteti de care iti povesteam asa ceva: http://www.bekid.ro/joaca-si-activitati/jucarii-copii/babyland-papusa-interactiva.html E bine ca jucaria cu care vine in contact acum sa nu fie o simpla momaie din carpe, ci sa scoata niste sunete acolo, sa ii atraga atentia cu ceva, altfel se va plictisi repede si ai aruncat banii pe fereastra cum se zice. Si gandeste-te ca este la varsta la care imita orice, deci daca ai putea sa ii cumperi o papusa vorbitoare ar fi si mai bine. Numai bani sa ai... :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...